pirmadienis, spalio 26 d.
Pasaulis
Karinė Černobylio paslaptis: mano vyrai šveitė tuos prakeiktus gelžgalius, kol krisdavo iš nuovargio iki kraujo nutrintomis rankomis
Buvo jau gerokai po vidurnakčio, kai kolona pagaliau pasiekė Kijevą. Trisdešimt vilkikų, gabenančių trisdešimt zenitinių raketų, lėtai slinko miesto centru. Tuo metu galimybės apvažiuoti miesto centrą nebuvo, tad ir važiavo visa ši procesija, apsigobusi aksomine balandžio naktimi, per pačią Ukrainos sostinės širdį. Pačiame kolonos priekyje važiavo UAZ visureigis su vyresniuoju karininku. Jų niekas nelydėjo. Ir tai nebuvo nei karinio parado repeticija, nei kokių nors beprotiškų manevrų dalis. Tai buvo superslapta trisdešimties „žemė-oras“ klasės raketų perkėlimo (kitaip tariant – evakuacijos) operacija iš slaptos pozicijos Černobylio rajone į kitą karinę bazę prie Boryspilio. Iš trisdešimties pervežamų raketinių kompleksų S75-M4 „Volchov“ trys egzemplioriai buvo aprūpinti branduolinėmis kovinėmis galvutėmis, rašo svoboda.org.
Pasaulis
Tikroji Černobylį gesinusio ugniagesio istorija kur kas šiurpesnė: per parą vyras pasikeitė neatpažįstamai
1986 m. balandžio 26 d. 4-ame Černobylio reaktoriuje įvyko sprogimas. Sovietų valdžia bandė nuslėpti neregėto masto branduolinę nelaimę ir siuntė į radiacijos židinį tūkstančius menkai apsaugotų vyrų.
Pasaulis
Siekdamas apsaugoti aktyvistus judėjimas „Atvira Rusija“ skelbia apie savo likvidaciją
Rusijos visuomeninės organizacijos „Atvira Rusija“ konferencija šeštadienį priėmė sprendimą dėl judėjimo likvidavimo.
ŽYMA
LIKVIDACIJA