penktadienis, vasario 26 d.
Anglijoje
ES ministrai pasakė, ką galvoja apie susitarimą dėl „Brexit“
Europos Sąjungos ministrai pirmadienį paragino atsargiai žiūrėti į tikimybę greitai pasiekti susitarimą dėl Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Bendrijos.
Anglijoje
Didžioji Britanija siekia, kad Europos Sąjunga imtųsi sankcijų Rusijos žvalgybos vadovų atžvilgiu
Didžioji Britanija siekia, kad Europos Sąjunga imtųsi sankcijų Rusijos žvalgybos vadovų atžvilgiu, penktadienį rašo dienraštis „The Times“, remdamasis neįvardijamais šaltiniais.
Anglijoje
Tuskas ir May dėl „Brexit“ tarėsi slaptai
Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas trečiadienį su britų ministre pirmininke Theresa May (Tereza Mei) telefonu tarėsi „Brexit“ klausimu, Briuseliui ir Londonui intensyvinant pastangas dėl „skyrybų“ susitarimo, praneša BNS.LT.
Anglijoje
Komentaras: „Brexit“ ir Europos Sąjunga: kaip baigsis skyrybos?
Rugpjūčio mėnesį Europos Sąjungos (ES) institucijų veikla paprastai sulėtėja dėl vasaros atostogų, Jungtinės Karalystės (JK) ir ES derybininkai taip pat šiuo metu daro pertrauką. Tačiau diskusijos apie „Brexit“ derybų baigtį ir galimus scenarijus toli gražu nenurimo. Nenuostabu – iki jų planuojamos baigties spalio mėnesį liko visai nedaug laiko, ypač įvertinant, kiek nedaug pasistūmėta derinant JK ir ES pozicijas nuo praėjusių metų pavasario.
Anglijoje
Britanijoje oficialiai atsirado nauja prieš „Brexit“ nukreipta partija
Londone pirmadienį oficialiai įkurta nauja prieš „Brexit“ pasisakanti centristinė politinė partija; tokia yra viena iš kelių proeuropietiškų aktyvistų iniciatyvų, kuriomis siekiama pakeisti visuomenės nuostatas.
Aktualijos
5 žymiausi seksualinio priekabiavimo atvejai Lietuvoje
Per pasaulį ritantis kaltinimų seksualinio užpuolimais bangai, ji užliejo ir vieną žymų Lietuvos kūrėją. Per kelias dienas žinomą režisierių Šarūną Bartą seksualine prievarta apkaltino dvi su juo dirbusios menininkės.
Pramogos
Atsistatydino dar vienas Theresos May kabineto narys
Didžiosios Britanijos pagalbos užsienio šalims ministrė Priti Patel trečiadienį atsistatydino dėl be leidimo rengtų susitikimų Izraelyje ir tapo dar vienu premjerės Theresa May kabineto nariu, pastaruoju metu įsivėlusiu į skandalą.
Pramogos
Buvę Th. May bendražygiai reikalauja premjerės atsistatydinimo
Jungtinės Karalystės premjerę Theresą May lydint vis daugiau nesėkmių ir nesusipratimų, penki buvę ministrų kabineto nariai prisijungė prie grupės parlamentarų, kurie siekia ministrės pirmininkės atsistatydinimo dar iki šių Kalėdų.
Pramogos
Theresa May: „Aš nepasiduodu"
Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May ketvirtadienį paneigė gandus, kad planuoja atsistatydinti ir ves Konservatorių partiją, kaip jos lyderė į būsimus rinkimus.
Pramogos
Theresa May pozicija nusilpo – prašo pagalbos
Jungtinės Karalystės (JK) ministrė pirmininkė Teresa May pirmadienį pripažino, kad jos politinė padėtis po išankstinių rinkimų susilpnėjo, ir paprašė kitų politinių partijų pagalbos įgyvendinti „Brexit“ procesą.
Pramogos
Rinkimai JK: laimėjo konservatoriai, tačiau partija prarado daugumą parlamente
Baigiant skaičiuoti Jungtinėje Karalystėje balsavusiųjų balsus aiškėja, kad išankstinius 2017-ųjų Parlamento rinkimus ir vėl laimės valdantieji konservatoriai, tačiau jie gali netekti absoliučios daugumos.
Pramogos
G.Osborne’as traukiasi iš politikos - karjerą keičia kardinaliai
Šią savaitę Jungtinės Karalystės frontą krečia viena politinė naujiena po kitos. Antradienį premjerei Theresai May paskelbus apie priešlaikinius rinkimus, trečiadienį buvęs šalies iždo kancleris paskelbė besitraukiąs iš politikos.
Aktualijos
Politikams – kaltinimai sukčiavimu rinkimuose
Konservatoriai kaltinami sukčiavimu per praėjusią rinkiminę kampaniją. Aktyvistų teigimu, politikai nedeklaravo jai išleistų tūkstančių svarų sterlingų. Patys konservatoriai tokius kaltinimus griežtai neigia.
Pramogos
Sugrįžtantis T. Blairas primena galimybę stabdyti „Brexit“
Į didžiosios politikos areną grįžtantis buvęs Jungtinės Karalystės premjeras Tonis Blairas laikosi savo: „Brexit“ gali sustabdyti patys šalies gyventojai, o pasitraukimui iš Europos Sąjungos jis rado vaizdingą palygimą.
Pramogos
Britų politikai skatina rasistinę neapykantą
Tarptautiniai ekspertai sunerimę, kad tokie Didžiosios Britanijos politikai, kaip Davidas Cameronas, Nigelas Farage’as ar naujoji Vyriausybė bei institucijos kalti dėl šalyje žaibiškai augančios ksenofobijos prieš užsieniečius.
Pramogos
A.Leadsom atsiprašė dėl komentarų apie motinystę
Kandidatė į premjerus ir dabartinė energetikos ministrė Andrea Leadsome atsiprašė Theresos May už savo išsakytą nuomonę apie motinystę.
Pramogos
Britai mažina parlamentarų skaičių
Didžiosios Britanijos valdžia nusprendė, kad šalies valdyme dalyvauja per daug parlamentarų, todėl jų skaičius mažinamas pusšimčiu.
Pramogos
Pirmoji oficiali J. Corbyno kalba: „grąžinkime gerumą atgal į politiką”
Antradienį įvyko pirmoji oficiali Jungtinės Karalystės (JK) Darbo partijos (angl. Labour party) lyderio Jeremy'io Corbyno kalba, kurios metu politikas prižadėjo iš šaknų pakeisti dabartinę politiką bei pabrėžė, kad šiuo metu politikoje labiausiai trūksta gerumo bei tarpusavio supratimo.
ŽYMA
LINAS MARIJUS ZAIKAUSKAS