trečiadienis, rugsėjo 23 d.
IQ Tema
Duonos ir žaidimų neužtenka
Šalies ekonomikos padėtis tarptautinėje arenoje konkuruoti dėl aukšto lygio specialistų – palanki. Reikia tik užtikrinti, kad ginklai nebūtų sudėti kovai dar neprasidėjus.
Pasaulio lietuviai
Lietuvių „rojus“ fabrikų kaime vos už 280 svarų: susimokame nuomą ir galime švaistytis
Dunganone, Airijos provincijoje, gyvena vos 11 tūkstančių žmonių, tačiau šimtus lietuvių čia vilioja pinigai. Dunganono apylinkėse gausu fabrikų ir gamyklų, kuriose darbą galima gauti nė nemokant kalbos, o, kaip sako vietiniai, net už minimumą kiekvienas čia gali gyventi kaip ponas. Beje, Šiaurės Airija priklauso Jungtinei Karalystei, tad čia, skirtingai nei likusioje Airijos dalyje, pinigai skaičiuojami svarais, o ne eurais. Svarų, norint atvykti į Dunganoną, prireiks ir vos išlipus iš lėktuvo Dublino oro uoste. Šiaurės Airijai priklausančios įmonės autobusų vairuotojai nepriima eurų, o jei turite tik jų, gali tekti likti stovėti stotelėje arba bėgti išsikeisti pinigus.
Aktualijos
Brangsta drabužiai ir kuras
Skaičiai rodo, kad šį mėnesį Jungtinėje Karalystėje dėl išaugusių darbužių ir kuro kainų padidėjo infliacija. Tai ypač jaučiasi mažas pajamas gaunantiems asmenims.
Pramogos
Rinkoje nebelieka senųjų svaro monetų
Gyvenantieji Jungtinėje Karalystėje (JK) turi mažiau nei tris mėnesius išleisti arba iškeisti seno pavyzdžio vieno svaro monetas.
Pramogos
Surastas vertingas 5 svarų banknotas
Retas 5 svarų banknotas, kurio vertė yra 50 tūkts. svarų, surastas Blackwoode, pietų Velse.
Pramogos
Restoranas nepriima naujo pavyzdžio banknotų
Brixton įsikūręs veganiškų patiekalų restoranas atsisako iš lankytojų priimti naujo pavyzdžio 5 svarų banknotus, nes juose yra gyvulinių riebalų.
Pramogos
Ant banknotų – gyvulinės kilmės riebalai
Apyvartoje pasirodę naujo pavyzdžio banknotai sukėlė nepasitenkinimą tarp veganų, mat jų gamyboje naudojami gyvulinės kilmės riebalai.
ŽYMA
LINAS SESICKAS