pirmadienis, sausio 25 d.
Pramogos
JK staigiai krito maisto prekybos apimtys
Mažmeninės prekybos apimtys Jungtinėje Karalystėje šių metų rugsėjį mažėjo, maisto prekybos apimtims kritus sparčiausiu tempu per beveik tris metus, parodė ketvirtadienį paskelbti oficialūs duomenys.
Lietuva
Po Lietuvos kritikos „Walmart“ išima iš prekybos sovietinius marškinėlius
Amerikiečių prekybos tinklas „Walmart“ pažadėjo pašalinti iš prekybos drabužius su sovietų simboliais, reaguodamas į Lietuvos ir kitų Baltijos šalių kritiką, kad šios prekės žeidžia sovietų teroro aukas.
Anglijoje
Th. May pasiektas pirmasis prekybos sandėris po „Brexit” sulaukė kritikos
Šiuo metu Jungtinės Karalystės (JK) ministrė pirmininkė vieši Afrikoje. Šalies vadovė džiugiai paskelbė sugebėjusi užtikrinti pirmąjį prekybos sandorį, kuris įsigalios po pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES).
Pramogos
Atsigavo mažmeninė prekyba Jungtinėje Karalystėje
Mažmeninė prekyba Jungtinėje Karalystėje liepos mėnesį pademonstravo ženklų pagyvėjimą, rodo ketvirtadienį paskelbti oficialūs duomenys, o pardavėjai džiaugėsi saulėto oro ir pasaulio futbolo čempionato bumo vaisiais.
Aktualijos
M&S uždarys šimtus parduotuvių
Restruktūrizavimą vykdanti Didžiosios Britanijos mažmenininkė „Marks and Spencer“ (M&S) Jungtinėje Karalystėje uždarys daugiau kaip 100 parduotuvių, kurių rezultatai nepateisina lūkesčių.
Pasaulis
„Lidl“ Europoje pradėjo prekybą kanapėmis
Vokietijos prekybos centrų tinklas Šveicarijoje pradėjo prekiauti specialiu vietinių kanapių augintojų produktu.
Anglijoje
ES: Prekybinė „trintis“ su JK po „Brexit“ – neišvengiama
Didžioji Britanija turi tikėtis „trinties“ prekybiniuose santykiuose po šalies išstojimo iš Europos Sąjungos (ES), nepaisant jos raginimų pasiekti plačios apimties susitarimą, trečiadienį pareiškė Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas.
Anglijoje
„Brexit”: Britanija neišvengs prekybos apribojimų
Europos Sąjungos vyriausiasis derybininkas Michelis Barnier pirmadienį perspėjo, kad Britanija neišvengs prekybos barjerų, jeigu ji pasitrauks iš bendrosios rinkos ir muitų sąjungos, kaip planuota.
Anglijoje
„Brexit“: britai vardan sienų aukoja muitų sąjungą
Jungtinės Karalystės premjerės administracija pirmadienį pranešė, kad po „Brexit“ šalis paliks muitų sąjungą. Tai reiškia, kad prekyba su Europos Sąjunga ateityje kainuos daugiau, tačiau britai įgys daugiau galių kontroliuojant migraciją.
Aktualijos
„Amazon" vairuotojai dėl laiko stokos priversti šlapintis į buteliuką
Prieš šventinis laikotarpis, tikras darbymetis visoms kompanijoms ir privatiems verslams, kurios dirba su klientais, tačiau kai kurios įmonės savo darbuotojus paverčia vergais.
Anglijoje
„Brexit”: JK pažėrė naujų reikalavimų
Tęsiantis įtemptoms deryboms tarp Jungtinės Karalystės (JK) ir Europos Sąjungos (ES), Britanija pažėrė naujų reikalavimų šusnį.
Pasaulis
„Volkswagen“ naujiena vairuotojams: nebrangus elektromobilis
Elektromobiliai skinasi kelią link vairuotojų. Neseniai pasirodęs "Tesla Model 3” sužavėjo daugelį, tačiau nemažą dalį galimų pirkėjų atbaidė kaina.
Aktualijos
Darbas Anglijoje: „Amazon“ priims tūkstančius žmonių
Prekybos gigantė „Amazon“ paskelbė Jungtinėje Karalystėje (JK) sukursianti tūkstančius naujų darbo vietų. Nepaisant abejonių dėl verslo ateities šalyje, įmonės vadovai tikina nebespėjantys patenkinti vis didėjančių klientų poreikių.
Kultūra
Ypatingoji lentyna
Knygų apie meną lietuvių kalba išleidžiama palyginti nedaug, galbūt todėl vos atsiradusios įdomesnės netrunka sulaukti menui neabejingų skaitytojų dėmesio. Kartu su dailėtyrininke, literatūrologe ir knygyno vadove IQ atrinko namų bibliotekos vertus leidinius.
Lietuva
Kalėdinių eglučių kainos stiebiasi į viršų
Pagrindinėse Lietuvos miestų ir miestelių aikštėse jau sužibo kalėdinės eglės. Nors kai kuriems tautiečiams gruodžio pradžioje šventiškai nusiteikti, atrodo, per anksti, tačiau žaliaskarių dairytis pradėjo daugelis. Labiausiai žmones šiemet domina kainos.
Aktualijos
Išsekę vairuotojai gali kelti grėsmę kelyje
Artimiausią savaitę išsekę vairuotojai, kurių darbas yra pristatyti prekes į namus, geli kelti grėsmę kitų eismo dalyvių saugumui.
Pramogos
„Brexit”: parduotuvėse kainos kils
Jungtinės Karalystės (JK) prekybininkai nerimauja dėl pasekmių šaliai pasitraukus iš Europos Sąjungos (ES).
Pramogos
Populiariuose šokoladukuose – teršalai
Antradienį paskelbta, kad 55 valstybėse atšaukiama prekyba populiariais šokoladukais „Mars“, „Snickers“, „Milky way“ ir saldainių rinkiniais "Celebrations" dėl jų sudėtyje rastų žmogaus sveikatai pavojingų priemaišų.
Lietuva
Veiklą stabdantis prekybos tinklas be darbo paliks šimtus
Per artimiausias kelias savaites šalyje užsidarys neseniai rinkoje pradėjusios veikti „Fresh Market“ parduotuvės. Darbo įvairiuose Lietuvos miestuose neteks daugiau nei pusė tūkstančio žmonių. Bendrovės vadovai situacijos nekomentuoja, o darbuotojai piktinasi, kad iš darbo verčiami išeiti savo noru.
Pramogos
Anglijoje pasirodė „Halal“ saldainiai
Trys Londono prekybos centrai tapo pirmaisiais šalyje, siūlančiais sadumynus, skirtus valgantiems tik Halal mėsą. Halal - tai specialus gyvulių skerdimo būdas, kuomet prieš skerdimą sukalbama malda. Tikima, kad tokiu būdu gyvulys nesikankina.
ŽYMA
LITERATŪRA APIE MENĄ