ketvirtadienis, rugpjūčio 13 d.
Pramogos
Namo kiemą Londone pavertė gyvūnų skerdykla
Rytų Londone užfiksuota, kaip gyvenamojo namo kieme buvo paskerstas ir išdorotas gyvūnas, spėjama, kad taip pasielgė religinę šventę minintys musulmonų bendruomenės nariai.
Pramogos
Borisas Johnsonas savo pastabomis ir vėl sukėlė tarptautinį skandalą
Didžiosios Britanijos vyriausybės vadovė Theresa May antradienį prisijungė prie raginimų jos buvusiam užsienio reikalų sekretoriui Borisui Johnsonui atsiprašyti už menkinančius komentarus apie burkas dėvinčias musulmones.
Aktualijos
JK platinamas raginimas susidoroti su musulmonais (laiško kopija)
Savaitgalį visoje Jungtinėje Karalystėje pastebėti įvairiais būdais platinami raginimai „bausti musulmonus“, žiauraus pasiūlymo autoriai netgi nurodo priemones, kaip kankinti šį tikėjimą išpažįstančius žmones.
Aktualijos
Jaunas britas musulmones žudyti ryžosi dėl keršto
Teisme baigta nagrinėti byla, kurioje jaunas vaikinas kaltinamas bandymu nužudyti moterį ir mažą mergaitę – savo elgesį jis paaiškino noru atkeršyti musulmonams už teroro atakas Jungtinėje Karalystėje.
Aktualijos
Lenko už kalbas nenori įleisti į JK
Atsakingos Jungtinės Karalystės vidaus reikalų tarnybos paragintos į šalį neįleisti Lenkijos piliečio, kuris gana aštriai pasisakė apie pastarųjų metų aktualijas.
Pramogos
D.Trumpas viešai užsipuolė Th.May
JAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį vakare viešai supliekė Didžiosios Britanijos premjerę Theresa May ir atmetė jos išsakytą kritiką dėl antimusulmoniškos propagandos įsiplieskus diplomatiniam kivirčui tarp dviejų lyderių.
Pramogos
Užsipuolė „Tesco“ kalėdinę reklamą: kodėl rodomi musulmonai?
Praėjus vos kelioms dienoms nuo prekybos tinklo „Tesco“ kalėdinės reklamos publikavimo ir kūrinys sulaukė didžiulės kritikos viešojoje erdvėje.
Aktualijos
Prie Mančesterio mečetės – išpuolis prieš musulmonų šventiką
Sekmadienio pavakarę Mančesteryje prie islamo centro peiliu pultas ir sužalotas musulmonų šventikas, šis išpuolis vertinamas kaip neapykantos nusikaltimas.
Aktualijos
Po teroro akto musulmonams grasinęs jaunuolis – kalėjime
Mančesteryje savižudžiui sprogdintojui įvykdžius teroro aktą musulmonus žudyti viešai kvietęs jaunas britas už savo žodžius atsidūrė kalėjime.
Aktualijos
Paminėjęs rugsėjo 11-ąją musulmonas išlaipintas iš lėktuvo
Vienas Londono gyventojas bando įrodyti, kad iš lėktuvo buvo išlaipintas dėl savo odos spalvos ir religijos: pajuokavęs apie didžiausią teroro aktą istorijoje jis sustabdė pakilimui pasiruošusį lėktuvą ir negalėjo tęsti kelionės.
Aktualijos
Newcastle automobilis rėžėsi į musulmonų būrį
Sekmadienį ryte Newcastle mieste automobilis įvažiavo į būrį žmonių, mininčių šventojo musulmonų mėnesio – ramadano pabaigą.
Pramogos
Išpuolis Londone: Islamo šventikai atsisakė laidoti teroristus
Daugiau nei 130 islamo religinių lyderių – imamų atsisakė atlikti tradicines laidojimo apeigas Londono teroristams. Jų teigimu, dėl tokių savo veiksmų išpuolio vykdytojai nenusipelnė būti laidojami, kaip musulmonai.
Pasaulis
JAV traukinyje nužudyti musulmonę paauglę gynę vyrai
Beprasmis ir žiaurus nusikaltimas penktadienį įvykdytas Jungtinėse Amerikos Valstijose – nuo rasisto musulmonę mergaitę gynę vyrai mirtinai subadyti peiliu.
Aktualijos
Londone – diskusija apie L. Donskio intelektualinį palikimą
„Leonidas Donskis – ant dviejų pasaulių ribos“ – diskusiją tokiu pavadinimu kovo 2-ąją rengia Londono ekonomikos mokyklos Baltijos šalių studentų atstovybė, Lietuvos Respublikos ambasada Didžiojoje Britanijoje bei šioje šalyje gyvenantys artimi filosofo bendražygiai.
Pasaulis
Mečetėje – musulmonų žudynės
Sekmadienį Kanadoje užpuolikai įsiveržė į musulmonų maldos namus ir surengė šaudynes: yra aukų, sužeistųjų. Skelbiama, kad šis išpuolis – teroro aktas.
Pramogos
Musulmonų restoranas per Kalėdas vaišins nemokamais pietumis
Londono priemiestyje esantis restoranas, priklausantis musulmonui, Kalėdų dieną benamius ir vienišus senjorus kviečia papietauti nemokamai.
Aktualijos
Musulmonę už galvos griebė minios akivaizdoje
Baiminamasi, kad viešose vietose daugėja naujų neapykaltos nusikaltimų – Londono policijai vėl pranešta apie musulmonę, nuo kurios galvos viešoje vietoje nutrauktas hidžabas.
Pramogos
Musulmono žinutė britams: žmogiškumas dar egzistuoja
Socialinį eksperimentą Londone atlikęs ir praeivių požiūrį į elgetaujantį musulmoną išsiaiškinti panoręs vyras teigia, kad šio bandymo rezultatai viršijo jo lūkesčius.
Pasaulis
Europiečių planai: uždaryti mečetes ir uždrausti Koraną
Neapykanta musulmonams auga ir pasireiškia draudimais ne tik Prancūzijoje. Apie tai, kad islamą išpažįstančioms moterims būtų draudžiama dėvėti tradicinius musulmonių rūbus jau svarsto ir Norvegija bei Nyderlandai, o Vokietijoje atliktos apklausos rezultatai taip pat parodė, kad didelė dalis žmonių pritartų panašiems žingsniams.
Pasaulis
Prancūzijoje – įtampa dėl uždraustų musulmoniškų drabužių
Prancūzijoje įsigaliojęs draudimas viešuose vandens telkiniuose maudyti su burkianiais kelia vis didesnę įtampą.
ŽYMA
LONDONO EKONOMIKOS MOKYKLA