penktadienis, spalio 30 d.
Gyvenimas
Kaip išbristi iš gilaus priklausomybių liūno
Aurimas – jaunas vyras, dabar gyvenantis pilnavertį gyvenimą, tačiau dar ne taip seniai jis kovojo su sunkia priklausomybe. Sukrečianti jo istorija apie tai, kaip galima susigadinti gyvenimą ir, kaip surasti jėgų viską pradėti iš naujo.
Gyvenimas
Kaip tvarkytis su nerimo ir panikos priepuoliais?
Tie, kas patyrė nerimo priepuolius ar stiprias panikos atakas, žino, kad tą pusvalandį ar net valandą, išgyventi būna labai sunku. Laidoje „Laimingas, nes gyvas“ specialistai atsakys, kodėl svarbu nenumoti ranka į tokias situacijas ir kaip su jomis tvarkytis.
Gyvenimas
Antro gyvenimo bandymo nebus! 10 principų, kurių reikia laikytis dabar
Norite būti laimingi? Tada nepamirškite priimti dešimties labai svarbių sprendimų.
Gyvenimas
Gerumas, kuris netikėtai virsta blogiu
Norite patikti visiems? Stengiatės įtikti? Pataikaujate? Ar susimąstėte, kad taip bandote manipuliuoti kitais? Kas yra iš tikrųjų tie „geri vyrukai“ ir „geros merginos“?
Sveikata
Šaltis ir tamsus paros laikas turi įtakos priklausomybei nuo alkoholio
Naujausi moksliniai tyrimai atskleidė, kad šaltuose regionuose, kuriuose yra mažai saulės šviesos, gyvenantys žmonės yra labiau linkę vartoti alkoholį ir turėti priklausomybę nuo jo.
Gyvenimas
Dėl socialinių tinklų anksčiau prasideda vaikų brendimas
Socialiniai tinklai ir išmanieji įrenginiai tapo priežastimi, kodėl vaikai ima bręsti anksčiau nei bet kada. Tai, kaip rašoma portale Metro.co.uk, nutinka dėl per didelio smegenų stimuliavimo, kuris sukelia neramumą, depresiją ir ankstyvą brendimą. Kai kurios mergaitės pirmąsias menstruacijas patiria būdamos vos aštuonerių.
Gyvenimas
Psichologai: tėvai daro nesąmoningą įtaką mūsų partnerių pasirinkimui
„Mama – geriausia iš visų moterų“, – įsitikinę dauguma berniukų ir jaunuolių. Kai jie suauga ir ima dairytis sau partnerės, pamiršta savo buvusį susižavėjimą motina ir mano, kad ji neturės jokios įtakos jų pasirinkimui.
Gyvenimas
Kaip vaikinai be žodžių išsako meilę?
Paprastai vyrai nemėgsta reikšti savo jausmų ir nekalba apie juos taip atvirai kaip moterys. Jie verčiau patylės, kai nejaučia stiprios būtinybės ką nors pasakyti. Merginos dėl to jaučiasi sutrikusios. Jos trokšta, kad mylimas vaikinas kalbėtų apie tai, ką jaučia ir galvoja.
Gyvenimas
Vienatvės pranašumai
Galimybė pabūti su savo mintimis vienumoje, netrukdant TV, radijo garsų, aplinkinių žmonių intensyviai reiškiamų nuomonių, šiuo metu darosi labiau prabanga, nei įprastas normalus ir net būtinas reiškinys. Ar mes taip pripratom prie aplinkos triukšmo, kad nebėra poreikio įsiklausyti į tai kas dedasi mūsų viduje? O gal bijom pasilikti patys su savimi, kad tik išvengtume sąlyčio su pačiu savimi, t.y. savo vidumi?
Pramogos
Sunku įsiminti informaciją? Rado būdą, kaip tą pakeisti visam laikui
Viską įsiminsite geriau, jei prieš sėsdami prie knygų šiek tiek pasimankštinsite, portale psychologytoday.com tvirtina psichologas Arashas Emamzadehas. Pasak jo, prieš mokantis patartina pasivaikščioti su šunimi ar nupjauti kieme veją.
Gyvenimas
Du gyvenimo keliai. Jūsų teisė rinktis
Gyvenime yra du keliai – meilės kelias ir baimės kelias. Šie du keliai – tai visiškai skirtingi pasauliai. Tai – atskaitos taškas, padedantis išsiaiškinti, kuo paremtas mūsų gyvenimas, kas mums svarbu ir kur mes einame. Tokio atskyrimo reikia mūsų logiškai mąstančiam protui, kad jam būtų lengviau suprasti įvykius ir bent kažkiek paaiškinti mūsų sprendimus.
Gyvenimas
Šeimos psichologas: kaip elgtis, kai finansai neleidžia patenkinti visų vaiko poreikių?
Tikriausiai visi tėvai sutiktų, kad auginti vaikus nėra pigu. Artėjant naujiems mokslo metams ne vienas susiduria su situacijomis, kai finansinė padėtis neleidžia išpildyti ne tik visų vaiko svajonių, bet kartais ir būtinesnių jo poreikių. Pasak šeimos psichologo Aleksandro Segal, būdami tokioje situacijoje tėvai mažų mažiausiai jaučia psichologinį diskomfortą ir spaudimą. Tačiau tinkamas vaikų finansinis švietimas nuo ankstyvo amžiaus bei tėvų kūrybiškumas gali padėti lengviau apie tai kalbėtis su vaikais ir sušvelninti tokias situacijas.
Gyvenimas
Ką reiškia gyventi be draugų?
Turbūt tokių žmonių, kaip aš, yra labai labai mažai – aš visiškai neturiu draugų ir niekada jų neturėjau. Taip viskas klostosi jau nuo mokyklos laikų – žmonės, su kuriais sėdėjau viename suole, taip ir likdavo bendrasuoliais, po pamokų neturėjo jokio noro bendraut ar kažkur kartu nueiti, galvojau, gal tiesiog tokie žmonės pasitaikė.
Pramogos
Kaip paskatinti vaiką skaityti?
Akivaizdu, jog gebėjimas skaityti ir gyvybiškai būtinas Jūsų vaikui mokantis, kadangi be skaitymo vaikai negalės suprasti vadovėlių, rašoma portale Childdevelopmentinfo.com. Mokyklos neretai tikisi, jog vaikas galės skaityti jau 7 metų, naudodamas paprastą žodynėlį. Kad procesas vyktų lengviau, vadovėlių kūrėjai derina žodyną ir kalbą prie vaikų amžiaus.
Gyvenimas
Jeigu norite būti produktyvesni, susigalvokite hobį
Frazė „aš per daug užimtas“ yra tapusi savotišku prekės ženklu, įrodančiu tariamą žmogaus svarbą ir pranašumą, tačiau iš tiesų mes nesame labai užimti, rašoma portale psychologytoday.com. Pasak straipsnio autorės psichologijos profesorės Jaime Kurtz, atradę laiko kokiam nors pomėgiui nustebtumėte – daugelį darbų galite atlikti kur kas greičiau, be to, taptumėte laimingesni ir įdomesni aplinkiniams.
Pramogos
Kaip pamilti nemėgstamą darbą? Yra išeitis
Nedaug žmonių pasaulyje užsiima tuo, kas jiems prie širdies. Dauguma dirba tokius darbus, kur jiems pavyko įsitaisyti ir kur juos daugmaž tenkina atlyginimas.
Gyvenimas
Ką daryti, kai nusibosta santykiai?
Jei santykiai darosi nuobodūs, skirtis palūkėkite – verčiau prisiminkite flirtavimo ir viliojimo įgūdžius, raskite daugiau laiko sau ir su mylimuoju sudarykite sąrašą dalykų, kurie prablaškys rutiną bei paskatins „meilės hormono“ išsiskyrimą, sako porų konsultantė Crystal Bradshaw. Jai antrina kolegė Shawnda Patterson, teigianti, kad įsimylėjėliai niekada nenustoja vaikščioti į pasimatymus.
Gyvenimas
Kaip laiku atpažinti beširdį žmogų ir suprasti, kad jis gali sugadinti gyvenimą
Kartais reikia nemažai laiko, kol suprantame, kad lengvai kitų simpatiją sugebantis pelnyti žmogus neturi empatijos jausmo, nemyli ir negerbia kitų.
Gyvenimas
Kaip priversti partnerį elgtis taip, kaip norite jūs? Ekonomisto patarimai
Purvini rankšluosčiai ant grindų, aplinkui išmėtytos kojinės ir pilnas šiukšlių kibiras vis dar neišneštas. Gyvenimas po vienu stogu sukelia daug nepasitenkinimo ir pykčių momentų. Ir vis dėlto jau egzistuoja metodas, žadantis kasdienių buitinių konfliktų pabaigą.
Gyvenimas
Paaiškėjo, kas lemia nuolatinį lietuvių norą dėl visko skųstis
Prie to, kad lietuviai linkę reikšti nepasitenkinimą, prisidėjo skausminga tautos istorija – okupacijos, LRT RADIJUI sako psichologas Edvardas Šidlauskas. Anot jo, tuo metu buvome aukos ir jautėmės bejėgiai ką nors pakeisti, dėl to liko tik pyktis ir nepasitenkinimas. Tokią situaciją psichologas vadina tautos trauma. Šiai nuomonei pritaria ir Vilniaus licėjaus istorijos mokytojas Algis Sindaravičius bei sociologas, rinkos tyrimų bendrovės „Vilmorus“ vadovas Vladas Gaidys.
ŽYMA
LOTERIJOS BILIETAI