trečiadienis, rugpjūčio 5 d.
Aktualijos
Rinkimai
Seimui nepavyko atmesti prezidento veto – rinkimų kartelė lieka nepakitusi
Seimui antradienį nepavyko atmesti prezidento Gitano Nausėdos veto – kartelė rinkimams į parlamentą lieka 5 proc.
Gyvenimas
Veiksmai, pagerinantys santykius
Dauguma žmonių supranta, kokie svarbūs yra santykiai su aplinkiniais, o ypač su artimaisiais, bet tik nedidelė dalis žino, kaip reikia juos sukurti ir palaikyti. Pirmiausiai, svarbu suprasti, kad santykiai yra labai trapūs, juos galima lengvai paveikti žodžiu, žvilgsniu, o tuo labiau veiksmais. Yra sakoma, kad žodžiu galima ir nužudyti, ir išgelbėti.
Gyvenimas
Internetas ima griauti poras
Į kelią išpuolusi moteris mosikuodama rankomis stabdė nuo pajūrio važiuojančias mašinas. Viena jų sustojo, nusprendusi pagelbėti nelaimės ištiktai vyresnio amžiaus moteriai. Pasišovusius padėti žmones pastarosios prašymas gerokai nustebino – „nelaimėlė“ paprašė priminti, kaip reikia įkelti nuotrauką į feisbuką.
Aktualijos
Partijos tarybos sprendimu socialdemokratai traukiasi iš koalicijos
Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) taryba šeštadienį nusprendė trauktis iš valdančiosios koalicijos su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS).
Sveikata
Dirbantiems pamaininį darbą – patarimai, kurių geriau neignoruoti
Pamaininis darbas – sudėtingas reikalas. Ar tikrai galima laikyti, kad dirbate, kai, būdami darbo vietoje, miegate? Ar tais atvejais, kai budėti pasitaiko namuose, jums turėtų būti mokamas atlyginimas? O gal dirbant pamaininį darbą nukenčia sveikata? Neseniai atlikto tyrimo duomenimis, pamaininis darbas gali sutrikdyti žmogaus vidinį laikrodį.
Aktualijos
Mokyklų vadovų kadencijos nebus ribojamos
Parlamentas antradienį svarstydamas prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotas Švietimo įstatymo pataisas pritarė konservatoriaus Antano Matulo siūlymui, kuriuo atsisakoma mokyklų vadovų kadencijų ribojimo. Mokyklų vadovai į darbą būtų skiriami penkerių metų kadencijai.
Aktualijos
Ž. Šilėnas: siūlymas blokuoti informaciją užkerta kelią diskusijai
Seimo narys „valstietis“ Tomas Tomilinas siūlo riboti Seimo nariams siunčiamą informaciją. Jis pareiškė, kad reikia užblokuoti Lietuvos laivosios rinkos instituto laiškus. Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) Žilvinas Šilėnas tai vadina autoritarizmo požymiu.
Gyvenimas
Energetiniai vampyrai: jų atpažinimas ir apsauga
Apie energetinius vampyrus ir energetinio vampyrizmo sąvoką – būrėjas Aleksejus Šiškariovas.
Sveikata
Senjorai: per daug vaistų, per mažai bendravimo džiaugsmo
Senatvės sunkumai – tie patys gyvenimo sunkumai, tik didesni, yra pasakęs Anatolis Fransas. Užtat siekiant atkreipti dėmesį į senyvo amžiaus žmonėms būdingas problemas spalio mėnesį tradiciškai minima tarptautinė pagyvenusių žmonių diena.
Gyvenimas
Kitoks požiūris į kritiką
Visų pirma pasvarstymus apie atsparumą kritikai norėčiau pradėti nuo patikslinimo, kaip suprantu sąvoką atsparumas. Klausimas, kurį keliu – kaip išlikti ramesniems, labiau įsiklausantiems ir atrankiems, kai sulaukiame kritikos?
Gyvenimas
Pagyros gali paveikti įvairiai
Žodis „šaunuolis“ nėra blogas, tačiau po juo slypi labai daug ir mes jį sakydami dažnai tiesiog pasilengviname gyvenimą,mano individualiosios psichologijos konsultantė Daina Kremensienė. Todėl, pastebi ji, vietoje vieno „šaunuolio“ daug geriau keli sakiniai apie tai, ką žmogus sugebėjo, ką išdrįso, kiek įdėjo pastangų.
Gyvenimas
Trys patikrinti santykių stiprinimo būdai
Dažnai poroms problemų kyla dėl paprasčiausio nesusikalbėjimo. Nuolatiniai pykčiai, konfliktai dėl nesuprastų žodžių ima taip varginti, jog poros dažnai pamąsto apie galimybę pasukti priešingomis kryptimis. Tai nėra išeitis, bet kokias problemas galima išspręsti nuoširdžiai ir ramiai kalbantis.
Gyvenimas
Kas mus paguos, supras ir išklausys?
Paauglystė – tai tas sunkusis laikotarpis, kai jaunas žmogus bando pritapti suaugusiųjų pasaulyje. Ir tai tikrai nėra lengva. Šiandien suaugusiųjų parama paaugliui yra ne tik ne mažiau reikšminga, nei anksčiau, bet ir lemtinga. Sulaukęs supratimo ir dėmesio bei pagalbos paauglys gali išmokti suprasti ir išreikšti save, kurti harmoningus santykius su kitais.
Sveikata
Neužgožti pašnekovo!
Visi mes sąmoningai ar nesąmoningai norime būti kuo geresni pašnekovai, nes tai mums garantuoja draugų ratą, bendravimo malonumą, o žvelgiant plačiau – ir geresnes karjeros galimybes.
Gyvenimas
Kaip klausytis ir išgirsti
Bendraudami su pažįstamu žmogumi į pokalbį visada atsinešame tam tikro žinojimo apie jį. Ar dėl to mums bendrauti lengviau, ar, atvirkščiai, tik sunkiau susikalbėti?
Pramogos
Moterys – vyrams: kaip teisingai su mumis elgtis
Daugelis vyrų skuba pasakyti, kad moterų norai – neva didžiulė paslaptis. Apie tai yra prirašyta daug knygų (žinoma, beveik visas jas parašė ir skaito pačios moterys), tačiau iš tikrųjų tai jokia ne paslaptis. Moterys nori būti siekiamos. Jos nori, kad su jomis būtų elgiamasi sąžiningai. Jos nori romantikos. Jūs tai žinote, nes mes, moterys, šitai Jums sakome kiekvienai progai pasitaikius, tik Jūs dažniausiai mūsų negirdite… Pasistenkite tai suvokti dabar.
ŽYMA
LR SEIMAS