pirmadienis, sausio 25 d.
Aktualijos
Tyrimas
50–56 metų moteris – ekonomiškai labiausiai pažeidžiama amžiaus grupė
Moterims Lietuvoje vidutiniškai vis dar uždirbant mažiau nei vyrams, mokslininkai pastebi, jog 50–56 metų moteris – labiausiai pažeidžiama ir ekonomiškai nesaugi amžiaus grupė.
IT ir transportas
Moterys skaitmeninėje eroje
Ieškokite moters: technologijų sektorius neišnaudoja daugybės talentų
Informacinės ir komunikacijų technologijos tampa bene svarbiausiomis verslui ir valstybėms, tačiau šioje srityje išnaudojama tik kiek daugiau nei pusė darbo
Verslas
Lyčių lygybė
Moterys Lietuvoje tebekovoja už savo teises
Dažnai lyčių lygybė siejama su tolerancija, kvotomis ar feminizmu. Vis dėlto pirmiausia vyrų ir moterų skaičiaus balansas ir sąžiningi atlyginimai yra ekonominio augimo variklis – tai skatina ir įmonių, ir šalies progresą.
Lietuva
Baltarusijoje pristatyta Lietuvos patirtis lyčių lygybės srityje
Rugsėjo 16 dieną Lietuvos ambasada Baltarusijoje organizavo apvalaus stalo diskusiją, kurioje buvo aptarti lyčių demokratijos, smurto prieš moteris ir kiti aktualūs žmogaus teisių klausimai.
Kava su IQ
E. Motschmann: „Taika kalba moterų lūpomis“
„Užsienio ir saugumo politikoje tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu mastu vis dar dominuoja vyrai“, – įsitikinusi Vokietijos Bundestago narė Elisabeth Motschmann. Lietuvoje pristačiusi anglišką knygos „Female in Diplomacy. Women in Foreign Policy“ vertimą, ji pabrėžė, kad moterys ir toliau tūno šešėlyje.
Verslas
EP akiratyje – lyčių lygybė: užtikrinti padėtų PVM lengvata?
Europos Parlamentas (EP) priėmė rezoliuciją dėl lyčių lygybės ir mokesčių, taip siūloma taikyti lengvatas moterų perkamoms paslaugoms ir prekėms.
Aktualijos
H. Clark: „Moterys nudirba tris ketvirtadalius pasaulio neapmokamo darbo“
„Aš visada sakiau, kad nenoriu ir nesitikiu, jog kas nors už mane balsuos dėl to, jog esu moteris. Tačiau tikiuosi, kad jie nesirinks nebalsuoti, nes esu moteris“, – buvusios Naujosios Zelandijos premjerės ir Jungtinių Tautų vystymo programos vadovės Helen Clark frazė, ištarta 2016 m. Jungtinių Tautų (JT) generalinio sekretoriaus rinkimų kampanijos metu, apibūdina jos požiūrį į lyčių lygybę. IQ apžvalgininkei Ugnei Litvinaitei ji pasakojo, kuo skiriasi teisinis neutralumas ir realios moterų galimybės bei kas svarbu siekiant kitų tvarios plėtros tikslų.
Pasaulis
Iš kelto, plaukusio į Švediją, iškrito lietuvis, jo vis dar nerandama
Iš kelto, plaukusio į Švediją, šeštadienį iškrito lietuvis, praneša Latvijos portalas la.lv, cituodamas Latvijos radiją.
Pasaulis
Švedijos princas pasauliui parodė savo naujagimio nuotrauką
Švedijos princo Carlo Philipo ir princesės Sofijos šeima pagausėjimo sulaukė paskutinę vasaros dieną. Rugpjūčio 30-ąją gimė jų antroji atžala princas Gabrielius, kurio pilnas vardas yra Gabrielis Carlas Waltheris.
Lietuva
Žmogžudystę Švedijoje įvykdęs N.Bilevičius kalės Lietuvoje
Švedijoje už merginos nužudymą nuteistas Nerijus Bilevičius Lietuvoje turės kalėti iki gyvos galvos, antradienį nusprendė Šiaulių apygardos teismas.
Lietuva
Iš Švedijos į Lietuvą parsiunčiamam kaliniui – trumpesnė bausmė
Švedijoje už paauglės Lisos Holm nužudymą kalėti iki gyvos galvos nuteistas lietuvis Nerijus Bilevičius bausmės atlikti grįš į Lietuvos kalėjimą.
Pasaulis
Švedai labiausiai bijo ne karo
Augant įtampai pasaulyje ir vis dažniau kalbant apie realią III-ojo pasaulinio karo grėsmę, švedai nustebino savo ramybe. Gioteburgo universiteto atlikta apklausa atskleidė, kad Švedijos gyventojus gerokai labiau neramina kitos problemos nei galimas karinis konfliktas.
Pasaulis
Laimingiausi žmonės gyvena Norvegijoje
Laimingiausia pasaulio valstybė yra Norvegija. Ji šį titulą perėmė iš Danijos pirmą kartą istorijoje, kai Jungtinės Tautos (JT) skelbia tokį sąrašą.
Pasaulis
Švedijoje – infliacijos šuolis
Švedijoje užfiksuota didžiausia infliacija per penkerius metus. Eiliniams gyventojams tai reiškia viena – brangsta produktai ir auga paslaugų kainos.
Komentarai
Ką nutyli paviešinti atlyginimų vidurkiai?
Viešoji erdvė Lietuvoje vėl įkaito – dėmesio centre atsidūrė paviešinti šalies darbdavių mokami vidutiniai atlyginimai. Buvo skubama aiškintis ir lyginti, kokio dydžio atlyginimus gauna vieno ar kito sektoriaus darbuotojai. Nusirito nuomonių lavina, kas darbuotojams moka per mažai ir kokios galimos to priežastys. Tačiau visose šiose diskusijose pritrūko vieno svarbaus aspekto.
Pasaulis
Švedija: privaloma karinė prievolė įvesta ir moterims
Švedai nusprendė grąžinti priavalomąją karinę tarnybą. Pirmieji šauktiniai tarnauti pradės jau kitų metų sausio 1-ąją dieną.
Pasaulis
D. Trump‘as savo pasisakymu švedus išmušė iš vėžių
Donald‘o Trump‘po vieši pasisakymai neretai glumina pasaulio lyderius. Šį kartą JAV prezidentas kalbėdamas apie emigrantų Europoje vykdomus teroristinius išpuolius paminėjo Švediją ir, neva, praėjusią savaitę ten įvykysią teroristinę ataką.
Lietuva
Švedai sulaikė šnipinėjimu įtariamą lietuvį
Švedijoje sulaikytas uždaroje karinėje teritorijoje fotografavęs lietuvis. Tai patvirtino ir Lietuvos užsienio reikalų ministerija.
Pasaulis
Iš sniego gniaužtų Stokholmą vaduos studentai ir bedarbiai
Švedijos sostinės Stokholmo vadovai susirūpinę dėl artėjančios žiemos ir suka galvas, kaip efektyviai kovoti su sniegu, kurio jau lapkritį mieste iškrito daugiausiai per 111 metų.
ŽYMA
LYČIŲ LYGYBĖ