šeštadienis, spalio 24 d.
Aktualijos
„Valstietis“ V.Bakas už grotų norėtų pasiųsti daugiau žmonių
Kriminologas Gintautas Sakalauskas kritikuoja Seimo nario Vytauto Bako iniciatyvą neleisti išvengti kalėjimo asmenims, nusteistiems už sunkus nusikaltimus.
Gyvenimas
Iš ligoninės iškraustytas vyras, joje gyvenęs du metus
Iš Norfolke esančios James Paget Universitetinės ligoninės iškraustytas sveikas vyras, kuris joje gydėsi du metus ir užėmė vietą, kuri galėjo būti skirta sergantiems žmonėms.
Gyvenimas
Skaudi liga: tėvai laukia širdies donoro 22 mėn. vaikui
Jungtinėje Karalystėje, Newcastle, gyvenanti šeima su nerimu laukia širdies donoro savo 22 mėn. sūnui, kurio krūtinėje plaka dirbtinė širdis. Berniukas grumiasi su laiku ir tikisi stebuklo.
Gyvenimas
Nauja skiepų programa Jungtinės Karalystės naujagimiams
Oficialiai pradėta vykdyti naujoji skiepų programa, kurios metu nuo gyvybei pavojingos B serogrupės meningokokinės infekcijos bus skiepijami visi Jungtinėje Karalystėje (JK) gimę naujagimiai, - praneša naujienų portalas bbc.com.
Gyvenimas
Iš imigrantų nori atimti Europos sveikatos draudimo kortelę
Europos sveikatos draudimo kortelę turi bene kiekvienas. Ši kortelė yra skirta laisvai Europos Sąjungoje (ES) keliaujantiems piliečiams tam, jog susirgus ar susižalojus bt kurioje sąjungos šalyje būtų suteikta būtina pirmoji pagalba. Tačiau britų spauda atskleidė, kad Nacionalinėje sveikatos sistemoje esanti spraga suteikia puikias galimybes pasipelnyti.
Gyvenimas
Jungtinės Karalystės gyventojai kenčia dėl vitamino D trūkumo
Pasirodo, dėl dažnai Jungtinėje Karalystėje apniukusių orų kenčia ne tik gyventojų nuotaika. Ekpertai teigia, kad dauguma šalies gyventojų trūksta žmogaus organizmui būtino elemento - vidamino D.
Gyvenimas
Anglijoje tikimybė mirti nuo vėžio – didesnė
Naujausio tyrimo duomenimis, kilus įtarimams dėl vėžio, tikimybė, kad bendrosios praktikos gydytojai (GP’s) Anglijoje , Velse ir Šiaurės Airijoje pacientus nedelsiant nusiųs skubiems tyrimams yra mažensnė, - pranešė naujienų portalas the guardian.com.
Pramogos
Anglija – tingiausia šalis Europoje
Naujausio tyrimo duomenimis, Jungtinės Karalystės (JK) gyventojus baigia pražudyti giliai įsišaknijusi tinginystė. Dėl tingulio sukeltų priežasčių britai yra vieni iš daugiausiai sveikatos problemų turinčių žmonių visoje Europoje, - pranešė portalas express.co.uk.
Gyvenimas
Vaikams Anglijoje - nemokamas vitaminas D
Jungtinėje Karalystėje (JK) padažnėjo dėl saulės trūkumo kilusių vaikų ligų atvejų. Nacionalinis sveikatos institutas (angl. The National Institute for Health) svarsto galimybę šalyje pristatyti vitamino D programą. Patvirtinus projektą, ikimokyklinio amžiaus vaikams vitaminas bus skirtas nemokamai, - pranešė portalas independent.co.uk.
Pramogos
Saulės užtemimas: kaip ir per ką stebėti
Rytoj, penktadienį, kovo 20 d. įvyks ilgai lauktas saulės užtemimas. Nuo pat ankstaus ryto tūkstančiai londoniečių skubės užsiimti dangaus stebėjimui tinkamesnes vietas sostinėje. Jei nesutrukdys miestą netikėtai apgaubęs smogas, londoniečiai saulės užtemimą išvys 09:30 ryte.
Gyvenimas
Poliklinikų darbuotojai – per stori
Nacionalinė sveikatos tarnyba (NHS) susirūpino dėl savo darbuotojų sveikatos. Antsvoriu besiskundžiantiems gydytojams ir seselėms bus siūloma mesti svorį nemokamose lieknėjimo pamokose, skirtose specialiai NHS darbuotojams, - pranešė portalas independent.co.uk.
Gyvenimas
Internete jau galima pasitikrinti kada ištiks infarktas
Naujas Nacionalinės sveikatos tarnybos (NHS) testas gali paskaičiuoti, kiek laiko liko iki tol kol, žmogų ištiks širdies smūgis arba insultas. Portalas telegraph.co.uk pranešė, kad testo rezultatai gali šokiruoti gyvenimo būdo nelinkusius keisti Jungtinės Karalystės gyventojus.
Gyvenimas
Neveiksmingi skiepai nuo mutavusio gripo brukami ir vaikams
Visuomenės sveikatos atstovams buvo seniai žinoma, kad šiemetinė vakcina nuo gripo yra neveiksminga. Nepaisant to, ji vistiek primygtinai siūloma visuomenei. Bendrosios praktikos gydytojai skatino skiepyti netgi mažus vaikus. Portalas the guardian.com skelbia, kad šiemet mokslininkams nepavyko sukurti efektyvios vakcinos nuo gripo.
Gyvenimas
Medikai nebespėja teikti būtiniausių paslaugų
D. Britanijos daktaras, profesorius Bruce\'as Keogh\'as perspėjo, kad jeigu greitai nebus imtasi rimtų priemonių, medikų paslaugos taps nebeįperkamos.
Gyvenimas
Darbas Anglijoje: medikų iš Europos nebeužtenka
Londono greitosios pagalbos tarnybos gavo leidimą ieškoti darbuotojų kituose žemynuose. Medikai jau seniai skundėsi britų paramedikų trūkumu, kol šią problemą nutarta spręsti už Europos sienų, skelbė standard.co.uk.
Gyvenimas
Darbas Anglijoje: medikus vilioja didesne alga
Blogiausią reputaciją turinčiose Londono greitosios pagalbos stotyse priėmimo skyrių medikams siūlomas didžiausias atlyginimas šalyje, - pranešė standard.co.uk.
Gyvenimas
Anglijos miestuose - kova su lapėmis ir voverėmis
Lietuvoje laukinius gyvūnus įpratę matyti tik gamtoje, į Angliją atvykę lietuviai nustemba pastebėję, kad didžiųjų miestų gatvėmis nieko nebijodamos šlaistosi lapės, o medžiais šokinėja voverės ir artinasi prie žmonių prašydamos skanėsto. Pastaruoju metu netyla diskusijos apie laukinių gyvūnų, prisitaikiusių gyventi mieste, keliamą pavojų žmonėms bei jų daromą žalą.
Gyvenimas
Anglijos gydytojai verčia kliautis savimi
Vėstant orams Jungtinės Karalystės gydytojams kasmet padaugėja darbo. Nors bendruomenėse viešai skelbiama informacija, kaip būtent šiuo laikotarpiu saugoti savo sveikatą, Nacionalinės sveikatos tarnybos tinklalapyje pranešama, kad sergančių žmonių skaičius išauga dviem trečdaliais. Lietuviai peršalimą dažnai gydosi patys ir nesikreipia į gydytojus, tačiau jų nuomonės kalbantis su „Tiesa“ apie sveikatos priežiūrą ir vietinių medikų darbą pasidalija į dvi barikadų puses: kaltinančius gydytojus ir giriančius medicinos sistemą.
Gyvenimas
Maistas ligoninėse – po padidinamuoju stiklu
Valstybinės ligoninės Anglijoje apkaltintos slepiančios tikrąją pacientų nuomonę, apie tiekiamo maisto kokybę, skelbia BBC.
Gyvenimas
Trumpasis greitosios pagalbos numeris žlunga
Buvęs Jungtinės Karalystės sveikatos sekretorius Johnas Reidas paskelbė, kad trumpasis numeris 111, skirtas iškviesti greitąją pagalbą ne skubiu atveju, patiria krizės laikotarpį. Teigiama, kad šios paslaugos netrukus ketinama atsisakyti, mat ji neša tik nuostolius.
ŽYMA
LYGTINIS TEISTUMAS