šeštadienis, gruodžio 5 d.
Pasaulis
Rusijos sportininkė buvo priversta įrodinėti, kad ji yra moteris
Šešis kartus pasaulio štangos spaudimo čempionė Ana Turajeva dukart oro uostuose turėjo įrodyti savo moterišką lytį. Sportininkė „Instagram“ tinkle pasakojo, kad
Pramogos
M. Tyla apie lygias moterų teises: mano aplinkoje moterys puikiai vadovauja ir lipa karjeroje į viršų
Daugelis šiai dienai moterų yra užaugusios patriarchalinėje visuomenėje, kurioje pagrindinis vaidmuo tenka vyrui. Norisi tikėti, jog visuomenė auga ir bręsta, o nelygybė tarp vyrų ir moterų kasdien vis labiau nyksta. Tačiau taip nėra nei versle, nei pramogų pasaulyje, todėl siekiant žengti žingsnį lygybės link, Muzikos Asociacijos Metų Apdovanojimai M.A.M.A šiemet sulygino savo nominacijas, o jų pirmininkas ir organizatorius Martynas Tyla drąsiai teigia – kūryba ir talentas nepriklauso nuo lyties.
Aktualijos
Britas mirė nuo to, kas pasitaiko itin retai
Australijoje įkirstas jūrinės gyvatės mirė jaunas britas, dirbęs viename žvejybos laive prie šiaurinių šalies krantų, apie retai pasitaikantį tokį atvejį penktadienį pranešė pareigūnai.
Pramogos
Pajūryje netikėtas vyro radinys: „Apie tai mano vaikai pasakos ir savo anūkams" (FOTO)
Šeimyna, vaikštinėdama Jungtinės Karalystės paplūdimiu, tikrai nesitikėjo surasti didžiulį ir it zombis suirusį jūrinį vėžlį.
Pramogos
Didžiulis ryklys Anglijoje išvijo žmones iš vandens (vaizdo įrašas)
Pietinėje Anglijos pakrantėje pastebėtas vienas iš nuožmiausių vandens gyventojų – didžiulis melsvasis ryklys, žmonėms patariama laikytis atokiau.
Pramogos
Jūra paauglius įstūmė į mirties gniaužtus (vaizdo įrašas)
Kai kuriose Jungtinės Karalystės dalyse šalies krantus skalaujanti jūra dėl staigių potvynių ir atoslūgių gali būti itin pavojinga – tai įrodo kelios gelbėjimo operacijos pastarosiomis dienomis.
Pramogos
Prie Anglijos krantų pastebėti milžiniški rykliai
Savaitgalį pietvakarių Anglijos pakrantėje, prie puikiais paplūdimiais garsėjančio ir turistų pamėgto miestelio pakrantės pastebėti didžiuliai rykliai.
Pasaulis
Jūroje – didžiulė katastrofa, baiminamasi galingo sprogimo
Savaitgalį jūroje netoli Kinijos susidūrus prekybiniam laivui ir naftos produktus gabenančiam tanklaiviui kilo didžiulis gaisras, dešimtys jūreivių laikomi dingusiais be žinios.
Aktualijos
Trečia lytis – jau greitai Kanados pasuose
Kanados vyriausybė paskelbė įvedanti specialų žymenį „X“ tiems šalies piliečiams, kurie nelaiko savęs nei vyrais, nei moterimis. Šis ženklas galės būti naudojamas pasuose bei kituose asmens dokumentuose.
Aktualijos
Ruošiami projektai dėl lyties keitimo
Vyriausybė trečiadienį dviem ministerijoms pavedė iki rugsėjo parengti projektus, kurie įtvirtintų galimybę Lietuvoje keisti lytį. Sveikatos apsaugos ir Teisingumo ministerijos įpareigotos pateikti teisės aktus dėl gydymo paslaugų teikimo asmenims, turintiems lyties tapatumo sutrikimų.
Lietuva
Pajūryje siaučia audra
Pajūryje stiprus gūsingas vėjas ir milžiniškos bangos sukėlė rūpesčių gyventojams ir sustabdė uosto darbą.
Pasaulis
Nauja vokiečių svajonė – neleisti pabėgėliams pasiekti Europos krantų
Vokietija nori užverti duris į Europą plūstantiems pabėgėliams. Šalies vidaus reikalų ministras Thomas Maisiere‘as pareiškė, kad imigrantai turėtų būti stabdomi jūroje ir grąžinami į savo kilmės šalis. Didžiausias srautas pabėgėlių šiuo metu plūsta iš Šiaurės Afrikos.
Pramogos
Anglijos pakrantėje pastebėjo ryklį
Vienas gamtos mylėtojas dievagojasi Pietvakarių Anglijos pakrantėje matęs vieną iš plėšriausių žemės gyvūnų – baltąjį didyjį ryklį, kurie įprastai gyvena toli nuo šių vietų.
Aktualijos
Jūroje nuskendo penki žmonės
Karščiausią metų dieną Camber Sands paplūdimyje rytų Sasekse nuskendo penki žmonės.
Aktualijos
Skaudi nelaimė Aberdeeno paplūdimyje
Vakar, rugpjūčio 20 dieną, du broliai, kurie buvo šešių ir trylikos metų, žaidė jūroje, kai smarki banga nubloškė juos gilyn. Jų motina ir dar keli žmonės puolė juos gelbėti.
Sveikata
Kuo naudingas jūros vanduo?
Specialistų teigimu jūros vanduo savo sudėtimi labai panašus į žmogaus kraujo plazmą, todėl maudynės jūroje ne tik gerina nuotaiką bei suteikia energijos, bet ir daro teigiamą poveikį mūsų organizmui.
Aktualijos
Siaubinga šeimos tragedija: išgelbėti pavyko tik kūdikį
Po to, kai Airijoje automobilis nuskriejo nuo Buncrana prieplaukos, paskendo penki asmenys, iš jų trys vaikai. Pamatęs skęstantį automobilį nepažįstamasis šoko į vandenį ir spėjo iš vandens ištraukti kelių mėnesių kūdikį.
Aktualijos
Bangos prie Welso pasiglemžė vaiką
Tragedija viename iš gražiausių Welso paplūdimių – bangos pasiglemžė per tolį į jūrą nunešto vyro gyvybę. Nelaimė įvyko vos kelios valandos po to, kai dėl savo gyvybės, patekusi į itin pavojingas sroves, kovėsi ir grupė jaunuolių.
Pramogos
Banglentininkai nepastebėjo šalia plaukiojančio Didžiojo baltojo ryklio
Australijoje oru skraidančios filmavimo kameros pilotas užfiksavo neįtikėtiną vaizdą – Didijį baltąjį ryklį, sukantį ratus aplink kojas į vandenį nuleidusius banglentininkus. Bangos belaukiantys nuotykių mėgėjai nė neįtarė, kad juos iš vandens stebi pavojingiausias plėšrūnas.
ŽYMA
LYTIS