antradienis, gruodžio 1 d.
Pasaulis
Ispanijos vyriausybė dėl COVID-19 paskelbė nepaprastąją padėtį Madride
Ispanijos vyriausybė penktadienį paskelbė nepaprastąją padėtį Madride ir jo apylinkėse, siekdama įvesti dalinį karantiną koronaviruso plitimui sustabdyti, nepaistant regiono valdžios
Pasaulis
Ispanijos vyriausybė sugrąžina dalinį karantiną visoje sostinėje
Ispanijos vyriausybė trečiadienį paskelbė nusprendusi įvesti dalinį karantiną visame Madrido mieste, po konsultacijų su 17 Ispanijos autonominių regionų, kurie yra
Sveikata
Odontologė įspėja rūkalius: derva negrįžtamai keičia dantų spalvą
Norint išlaikyti gražią šypseną, reikia įdėti pastangų. Kiek kartų esame girdėję, kas kenkia dantų spalvai: kava, arbata, rūkymas. Specialistai atskleidžia, kas konkrečiai nulemia dantų patamsėjimą. Tabako dūmuose yra dvi medžiagos, dėl kurių dantys pakeičia spalvą. Nors nikotinas iš tiesų yra bespalvis, tačiau susijungęs su deguonies molekulėmis, tampa gelsvas. Dervos, kaip rūkomojo tabako likučiai, natūraliai yra tamsios, kurios nusėda ant dantų paviršių, - aiškina Protezavimo ir implantavimo odontologijos klinikos Vilniuje gydytoja odontologė – endodontologė Sandra Skuodaitė.
Aktualijos
Ispanija teis 13 katalonų politikų už maištą
Ispanijos Aukščiausiasis Teismas penktadienį paskelbė, kad dėl „maišto“ baudžiamąja tvarka persekios 13 katalonų separatistų, tarp jų nušalintą regiono vadovą Carlesą Puigdemont'ą ir siūlomą jo įpėdinį Jordi Turullą.
Gyvenimas
Nelegalūs dantų balintojai sukėlė nepakenčiamą skausmą
Aiškėja, kad neteisėtai dantų balinimo paslaugą Jungtinėje Karalystėje teikiantys asmenys naudoja veiksmingas, tačiau uždraustas priemones, kurios vėliau sukelia dideles sveikatos problemas.
Aktualijos
Ispanija kontratakuoja: Katalonijos autonomija gali būti įšaldyta
Katalonijai paskelbus nepriklausomybę Ispanija greičiausiai įvestų regione tiesioginį valdymą, ketvirtadienį paskelbė centrinės valdžios atstovai.
Verslas
Katalonijos ekonomika: reikšmingi, turtingi, bet įsiskolinę
Katalonija yra vienas ekonomiškai stipriausių Ispanijos regionų, sukuriantis beveik penktadalį visos šalies BVP. Sėkmingos ekonomikos veiksnys taip pat gali būti svarstomas siekiant atsiskirti, tačiau šis regionas taip pat yra ir trečias pagal skolos dydį.
Aktualijos
Katalonijos lyderiai: palaikančiųjų balsų buvo 90 proc.
Katalonijos regiono prezidentas Carlesas Puigdemont'as pirmadienį paskelbė, kad daug įtampos ir neramumų sukėlusiame referendume 90 proc. rinkėjų išreiškė palaikymą nepriklausomybės idėjai.
Aktualijos
Katalonijoje naudotos guminės kulkos, dirba 3 iš 4 balsavimo apylinkių
Kaip ir buvo prognozuojama, nepriklausomybės referendumas Katalonijoje yra tikrai įtemptas. Konfiskuotas balsadėžes išvežti trukdę protestuotojai buvo apšaudyti. Regione iki šiol veikia 73 proc. balsavimo centrų.
Aktualijos
Katalonija apsisprendė – netrukus rengs referendumą
Katalonijos parlamentas trečiadienį numatė būsimojo referendumo dėl nepriklausomybės datą. Tradiciškai tam prieštarauja Madridas, todėl neabejojama, kad Ispanijos politinis klimatas ims kaisti.
Sveikata
Dantų balinimo būdai namuose
Sakoma, kad šypsena – pats gražiausias aksesuaras, atveriantis visas duris. Tik vargu ar norisi šypsotis, kai dantys yra pageltę. Neretai norėdami išbalinti dantis internete ieškome informacijos, kaip tai padaryti namų sąlygomis ir dar šiek tiek sutaupyti.
Gyvenimas
Perspėjimas: dantų balinimas gali pakenkti
Teigiama, kad Jungtinėje Karalystėje daugėja apsimetėlių, siūlančių dantų balinimo paslaugą ir priemones, kurios gali būti kenksmingos organizmui.
Gyvenimas
Po dantų balinimo – skylė gerklėje
Holivudiškai baltos šypsenos užsinorėjęs vyriškis vos nenumirė, dantis pabandęs išsibalinti specialiomis priemonėmis, kurias esą saugu vartoti pačiam namuose.
ŽYMA
MADRIDAS