antradienis, liepos 14 d.
Pasaulis
Maisto kainos pasaulyje dėl COVID-19 gegužę smuko žemiausiai nuo 2018 metų gruodžio
Maisto kainos pasaulyje gegužę smuko į žemiausią nuo 2018 metų gruodžio mėnesio lygį ir tai lėmė „atsargų stabilumas bei paklausos
Gyvenimas
Užkandžiai ir patiekalai gardžiai iškylai gamtoje
Kas gali būti geriau už iškylą gamtoje? Tik iškyla su puikiu maistu! Dar vienoje pavasariškoje TV3 laidoje „La Maistas“ virtuvės
Pasaulis
Koronavirusas
Pasaulis rizikuoja nebeturėti maisto
Trijų tarptautinių organizacijų vadovai trečiadienį perspėjo dėl pasaulinio „maisto stygiaus“, jeigu valdžios institucijos nesugebės tinkamai suvaldyti dabartinės koronaviruso krizės.
The Economist
Pasišlykštėjimo mokslas
Ką šlykščiausio maisto muziejus atskleidžia apie žmogaus prigimtį ir politiką
Lankytojams vietoj bilieto įteikiamas maišelis, jei supykintų
Sveikata
Cukraus žala - ne tik antsvoris: ekspertų argumentai privers susimąstyti
Visi žinome, kad cukrus yra žalingas. Vienintelė ir trumpalaikė jo nauda tėra sekundėmis skaičiuojamas malonumas mūsų gomuriui, o pavojus kūno linijoms, savijautai ir net sveikatai – nuo antsvorio iki lėtinių ligų. Pagrindinis blogis slypi pridėtiniame cukruje, kurio statistinis lietuvis suvartoja žymiai daugiau nei rekomenduoja Pasaulio sveikatos organizacija (PSO). Ką turime žinoti apie cukrų ir svarbiausia – kuo jį keisti?
Namie ir svečiuose
Virtuvė
Šefas O. Norvilas: „Nakvynės namams sukūriau 22 receptus“
Neteisti, nesmerkti, o nuoširdžiai padėti, nes niekada negali žinoti, kaip pasisuks gyvenimas. Tokiais principais vadovaujasi „Maisto banko“ virtuvės šefas Ovidijus Norvilas, apie savo darbą pasakojęs Rasai Pangonytei.
The Economist
PASIŠLYKŠTĖJIMO MOKSLAS
Visų Įveikti vimdantį pasibjaurėjimą
Ką šlykščiausio maisto muziejus atskleidžia apie žmogaus prigimtį. Ir apie politiką.
Gyvenimas
Ypač skanios vištų blauzdelės mandarinų padaže
Apsilaižysite pirštus!
Sveikata
Sveikata: kas trečią protrūkį Europoje sukelia salmonelės
Kas trečią protrūkį Europoje sukelia salmonelės, informuoja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remiantis naujausia Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro bei Europos maisto saugos institucijos ataskaita.
Sveikata
Mokslų daktarė patarė, kokia žuvis mums naudingiausia ant švenčių stalo
Tradiciškai žuvis prisimename atėjus adventui, kai dažno lietuvio pietų ar vakarienės meniu bent kelis kartus per savaitę tampa be mėsos. Labai rekomenduoju šią tradiciją išlaikyti ir visus metus, nes žuvys jau nuo seno vertinamos kaip puikus aukštos kokybės baltymų, riebalų ir svarbių mikromedžiagų šaltinis. Remiantis Lietuvos sveikos mitybos rekomendacijomis, žuvis reikėtų valgyti du kartus per savaitę. Kiekvienas papildomas 100 g per savaitę 5 procentais sumažina širdies ir kraujagyslių sistemos ligų riziką.
Lietuva
Lietuvoje priešmokyklinukams ir pirmokams bus tiekiamas nemokamas maitinimas
Nuo 2020 metų pradžios bus pradėti tiekti nemokamus pietūs priešmokyklinukams savivaldybių pasirinktose bendrojo ugdymo mokyklose, o nuo kitų metų rugsėjo mėn. nemokamus pietus gaus visi Lietuvos priešmokyklinukai ir pirmokai. Už šias Socialinės paramos mokiniams įstatymo pataisas balsavo 106 Seimo nariai, susilaikė 3 parlamentarai.
Pramogos
Technologinės naujovės, kurios ateityje gali pakeisti mūsų mitybą
Ar žmonija neužilgo visiškai ir amžiams atsisakys ūkininkavimo? Šis klausimas nėra utopinis, kadangi šiuolaikinės ir netolimoje ateityje pasirodysiančios technologijos pasižymi dideliu potencialu tapti tikrąja maisto gamybos ateitimi.
Pramogos
Nešvariausios Anglijos vietos pagal maitinimo įstaigų higienos įvertinimą: kur valgote jūs?
450 000 maitinimo įstaigų (restoranų, užkandinių, kavinių, smuklių ir t.t.) higienos lygio įvertinimai buvo paviešinti šią savaitę, o vietovės pagal pašto kodus buvo suskirstytos į tas, kuriose maitinimo įstaigos rūpinasi švara ir į tas, kur higiena ne itin svarbi.
Gyvenimas
Pasiilgusiems tėvynės skonių: Kaimiškas šventinis virtų bulvių vyniotinis su grybais ir grietininiu sviesto padažu, kilęs iš Mažosios Lietuvos XVIII amžiuje
Šis tradicinis, gardus, rudeniškas valgis sušildys ir primins vaikystę.
Pasaulis
Istorinis pasiekimas: pirmą kartą kosmose buvo užauginta mėsa
Daugelis žino, kad maistas kosmose yra pakankamai blankus ir skurdus. Tačiau nauja technologija į astronautų mitybą pamažu atneša revoliuciją.
Pasaulio lietuviai
Pekine vyksta „Lietuviško maisto savaitė“
Šią savaitę Pekine, Kinijoje, vyksta „Lietuvos maisto savaitė“.
Gyvenimas
Bulviniai blyneliai su varške ir lašiša
Šis skanių blynų receptas tiks tiek pusryčiams, tiek pietums ir vakarienei.
Gyvenimas
Skanus obuolių pyragas be miltų
Merkiant lietui ir dangų kaustant švininiams debesims puikiai sušildys gabalėlis karšto, saldaus obuolių pyrago.
Gyvenimas
Pasiilgusiems tėvynės skonių: Aukštaičių kaimiški bulbonai su varške ir grietine
Bulbonai – tai XVIII amžiuje aukštaičių kaimiškoje virtuvėje atsiradę purūs, minkšti virti kukuliai. Jų švelni, tiesiog šilkinė konsistencija, idealiai subalansuotas bulvių, miltų ir varškės skonis bei malonus jaukus kvapas ypatingai dera prie rūgščios kietos kaimiškos grietinės.
Pramogos
Britanijos vištų fermos: ar žinote, iš kur vištiena patenka ant jūsų stalo?
Įspėjame, vaizdo įraše užfiksuotas žiaurus elgesys su gyvūnais, kanibalizmas ir kitoks nemalonus elgesys gali jus šokiruoti. Silpnų nervų skaitytojai vaizdo įrašo žiūrėti neturėtų.
ŽYMA
MAISTAS