ketvirtadienis, balandžio 22 d.
Gyvenimas
Šeimos psichologas: kaip elgtis, kai finansai neleidžia patenkinti visų vaiko poreikių?
Tikriausiai visi tėvai sutiktų, kad auginti vaikus nėra pigu. Artėjant naujiems mokslo metams ne vienas susiduria su situacijomis, kai finansinė padėtis neleidžia išpildyti ne tik visų vaiko svajonių, bet kartais ir būtinesnių jo poreikių. Pasak šeimos psichologo Aleksandro Segal, būdami tokioje situacijoje tėvai mažų mažiausiai jaučia psichologinį diskomfortą ir spaudimą. Tačiau tinkamas vaikų finansinis švietimas nuo ankstyvo amžiaus bei tėvų kūrybiškumas gali padėti lengviau apie tai kalbėtis su vaikais ir sušvelninti tokias situacijas.
Gyvenimas
Žodžiai, kurių vaikams geriau nesakyti (sąrašas)
Kai kurios iš pažiūros visiškai nekaltos frazės („Kaip gražiai nupiešei!“, „Labai gerai!“), kurias esame įpratę kone kasdien kartoti savo vaikams, mažina jų pasitikėjimą savimi bei skatina mažiau stengtis. Net nesusimąstome, kad net ir girdami savo vaiką silpniname jų vidinę motyvaciją ir griauname tarpusavio ryšį, svetainėje lifehacker.com rašo psichologė Shelley Phillips.
Pasaulis
Vyrui surogatinės motinos pagimdė 13 vaikų
Bankoko teismas antradienį suteikė japonui Mitsutoki Shigetai „vienišo tėvo“ teises į 13 vaikų, kuriuos jam pagimdė surogatinės motinos tailandietės, ir dabar jis galės globoti šiuos vaikus.
The Economist
Aštriuoju galu
Kinijos vyriausybė siekia vogčiomis formuoti viešąją nuomonę ir tildyti kritiką kitose šalyse
Pasaulis
Motina penkiametės dukros prašo mokėti nuomą
Motina atskleidė, kad savo dukros prašo mokėti nuomą ir dalį mokesčių, nepaisant to, kad mergaitei vos penkeri.
Pramogos
Britė pagimdė 20-ąjį vaiką
Gausiausioje ir žinomiausioje Britanijos šeimoje – džiugios nuotaikos. Net 19-olika vaikų auginantys Radfordai paskelbė, jog į pasaulį pasibeldė jų 20-oji atžala – sūnus Arčis.
Pramogos
Paskutinysis sergančios mažylės gimtadienis virto tikra puota
Ką turi jausti tėvai žinodami, jog visai netrukus, visiems laikams teks atsisveikinti su savo vaiku? Vos 5-erių sulaukusios Lilos May šiame pasaulyje jau nebėra. Mažoji kovotoja pralaimėjo net tris metus trukusią klastingą kovą su vėžiu. Tačiau paskutinėmis gyvenimo dienomis tėvai sugebėjo priversti mažylę pamiršti skausmą ir pavertė jos gyvenimą tikrų tikriausia pasaka.
Aktualijos
Pasaulio lyderiai reiškia pasipiktinimą išpuoliu Londone
Solidarumą su Didžiąja Britanija reiškiantys pasaulio šalių lyderiai, piktinasi teroro išpuoliu Londone ir teigia, jog tokiems veiksmams nėra pateisinimo.
Pramogos
Dukroms suteikė tokį patį vardą
Aktorių Evos Mendes ir Ryano Goslingo pora nusprendė ir jaunesniąjai savo dukrai suteikti tokį pat vardą, kaip ir pirmagimei.
Gyvenimas
Kodėl turėtume nustoti skatinti savo vaikus siekti nuolatinės sėkmės
Vaikystė šiandien tampa vis labiau panaši į skubotą bėgimą suaugusiųjų gyvenimo link. Mes, būsimi ar esami tėvai, visuomenės dažnai esame skatinami tikėti tuo, kad vaikai atsiliks ir niekados nebus pilnaverčiai, jei iš jų ko nors nesitikėsime.
Pramogos
K. Kardashian parodė savo sūnų
Realybės šou žvaigždė Kim Kardashian pirmą kartą parodė savo sūnų.
Aktualijos
Tragedija: paskendo dvejų metų dvynukai
Jungtinę Karalystę sukrėtė siaubinga tragedija. Dvejų metų dvynukai Shaunas ir Rhysas paskendo savo namų sode esančiame vandens tvenkinyje. Tuo metu jų tėvai manė, kad berniukai žaidžia namo viduje.
Pasaulis
Nepažįstamasis įsilaužė į stebėjimo kamerą ir naktį kalbino vaiką
Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) gyvenanti šeima pakraupo sužinoję, kad nepažįstamas asmuo įsilaužė į vaiko stebėjimo kamerą bei naktį kalbino trimetį berniuką, kai šis miegodavo vienas kambaryje.
Gyvenimas
„Pizza Hut“ restorane vynuoge užspringęs vaikas neišgyveno
Po penkių komoje praleistų, dienų vynuoge vakarienės metu užspringusio dvimečio berniuko gyvybė užgeso, - pranešė naujienų portalas metro.co.uk.
Aktualijos
Jungtinės Karalystės imigracijos taisyklės kuria „Skype” šeimų kartą
Anglijos vaikų komisarė (ang. Children's Commissioner for England) piktinasi, kad dėl vyriausybės nustatytų pajamų ribos taisyklių, ypatingai kenčia migrantų šeimos. Mažiausiai 15 tūkst. vaikų yra atskiriami nuo vieno iš savo tėvų.
Gyvenimas
Skaudi liga: tėvai laukia širdies donoro 22 mėn. vaikui
Jungtinėje Karalystėje, Newcastle, gyvenanti šeima su nerimu laukia širdies donoro savo 22 mėn. sūnui, kurio krūtinėje plaka dirbtinė širdis. Berniukas grumiasi su laiku ir tikisi stebuklo.
Aktualijos
Tęsiasi kova dėl Anglijoje atimtos latvės mergaitės
Paskelbtas teismo sprendimas prieš penkerius metus užvirusioje motinos ir Latvijos valstybės kovoje prieš Jungtinės Karalystės (JK) vaikų priežiūros pareigūnus. Šią savaitę Anglijos teismas nusprendė motinos nenaudai. Teismo sprendimu buvo nulemtas 7-erių metų Latvijos pilietybę turinčios mergaitės likimas.
Aktualijos
Telefoniniai sukčiai Anglijoje nusitaikė į vaikus
Ne tik Lietuvoje pensininkai kenčia nuo telefoninių „gudročių“,. Jungtinėje Karalystėje jie taip pat pasiryžę patuštinti tėvų kišenes kirsdami per jautriausią vietą – vaikus. Dėl lengvai prieinamų asmeninių duomenų, apgavikai Anglijoje sukčiauja labai įtikinamai.
Pramogos
Britai: imigrantai gimdo per daug kūdikių
Didžiojoje Britanijoje užfiksuotas migrantų kūdikių bumas, mat vienas iš keturių šiuo metu Jungtinėje Karalystėje gimstančių kūdikių gimsta svetimšalių šeimoje. Daugiau nei ketvirtadalis, 27 proc. šalyje augančių naujagimių turi užsienietę mamą, - skelbė naujienų portalas express.co.uk.
ŽYMA
MALCOLMAS TURNBULLAS