penktadienis, gegužės 7 d.
Anglijoje
„Brexit“ JK ligonines gali palikti be vaistų
Jungtinei Karalystei ir Europos Sąjungai neradus susitarimo dėl britų pasitraukimo ir bendrijos šalies ligoninėse gali pritrūkti būtiniausių vaistų.
Gyvenimas
Th. May didins finansavimą NHS, bet „Brexit” pinigų nepakaks
Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May paskelbė ženkliai didinsianti finansavimą dažnai kritikos strėlių sulaukiančiai šalies sveikatos apsaugos sistemai.
Gyvenimas
Gydymo Lietuvoje išlaidų susigrąžinimas per NHS. Ką reikia žinoti?
Apie Jungtinės Karalystės (JK) sveikatos priežiūros sistemą kamuojančią krizę kalbant vis garsiau, o norinčių apsilankyti pas gydytoją eilėms ilgėjant, Anglijos lietuviai turi ir kitą alternatyvą – planuotą kokybišką gydymą Lietuvoje. Tik nedaugelis žino, kad už Lietuvoje suteiktas sveikatos paslaugas Anglijoje galima atgauti pinigus iš NHS.
Aktualijos
NHS nebesidalins informacija apie imigrantus
Po pastaruoju metu vienas po kito kylančių skandalų dėl Jungtinėje Karalystėje paplitusios bei premjerės Theresos may neva skatinamos „nedraugiškos” politikos imigrantų klausimu, Vyriausybė paskelbė, kad NHS nebesidalins asmenine šalyje gyvenančių imigrantų informacija su migracijos pareigūnais.
Gyvenimas
Dėl technikos klaidos galėjo mirti keli šimtai moterų
Moterys susiduria su vėlavimu atlikti įprastines ar skubias krūtų skenavimo procedūras po NHS fiasko, pranešė gydytojai.
Gyvenimas
NHS krizė: JK pati neįsileidžia gydytojų
Sveikatos apsaugos specialistai perspėjo, kad dabartinės Jungtinės Karalystės (JK) migracijos taisyklės apsunkina NHS galimybę įdarbinti gydytojus iš kitų pasaulio šalių.
Gyvenimas
Britanijoje siaučia mirtinas gripas
Jungtinės Karalystės medikai sunerimę – šalyje sparčiai plinta gyvybei pavojingas, australiškas gripas, kuris jau nusinešė net 48 gyvybes.
Aktualijos
Katalonijos parlamentas paskelbė regiono nepriklausomybę
Po spalio pradžioje įvykusio nepriklausomybės referendumo kiek padelsęs, regiono parlamentas penktadienį paskelbė, kad Katalonija atsiskiria nuo Ispanijos ir tampa respublika. Tuo tarpu Madridas ketina čia įvesti tiesioginį valdymą.
Aktualijos
Ispanija kontratakuoja: Katalonijos autonomija gali būti įšaldyta
Katalonijai paskelbus nepriklausomybę Ispanija greičiausiai įvestų regione tiesioginį valdymą, ketvirtadienį paskelbė centrinės valdžios atstovai.
Gyvenimas
Siekiama uždrausti pacientams kreiptis skubios medicininės pagalbos
NHS pacientai gali nebepapulti į skubios pagalbos departamentą, kada tik patys sugalvos. Siekiama, kad į skubią pagalbą pacientai galėtų būti nukreipti tik prieš tai nuvykus į polikliniką, arba paskambinus telefonu 111 ir operatoriams įsitikinus, kad pacientai tikrai yra kritinės būklės.
Aktualijos
Ispanijos vyriausybei neaiškus Katalonijos sprendimas
Ispanijos premjeras Mariano Rajoy trečiadienį paskelbė, kad jo vyriausybė oficialiai paragins Katalonijos lyderius atsakyti, ar šio regiono nepriklausomybė buvo paskelbta, ar ne.
Aktualijos
Imigrantams skirti anglų kalbos testai neįveikiami ir anglakalbiams
Nuo praėjusių metų imigrantų anglų kalbos žinių patikrinimui Jungtinėje Karalystėje skirti testai yra per sunkūs patiems britams ir kitų anglakalbių šalių piliečiams.
Aktualijos
NHS siūlo 86 tūkst. laisvų darbo vietų
Visoje Jungtinės Karalystės (JK) sveikatos sitemoje (angl. National Health Service) NHS) šiuo metu trūksta 8 tūkst. daugiau darbuotojų nei pernai tuo pačiu metu. Labiausiai trūksta medicinos seselių ir akušerių. Jų poreikis atsirado gerokai apkarpius darbo užmokestį, padidinus darbo krūvį ir išauginus darbo apmokymų kainas.
Gyvenimas
Ligoninių vadovas: „Vyrus iki mirties priveda moterys“
Andrew Morrisas, generalinis ,,Frimley Heath NHS Foundation Trust“ direktorius, drąsiai rėžė seksistinį komentarą, kuomet viešai pareiškė, kad moterys gyvena ilgiau nei vyrai. Pasak jo, vyrai yra ,,privedami iki mirties“ savo žmonų.
Anglijoje
„Brexit” lietuvio chirurgo akimis: „Daug gydytojų balsavo už pasitraukimą iš ES"
Širdies chirurgas Mindaugas Norkūnas jau kelerius metus Jungtinėje Karalystėje (JK) dirba Karališkojoje Bromtono ligoninėje (angl. Royal Bromton Hospital). „Tiesa” pasidomėjo, ar šalies sveikatos sritis jau pajuto pirmuosius „Brexit” padarinius, o galbūt visa tai – tik žiniasklaidos išpūstas burbulas?
Anglijoje
„Brexit“: prancūzė gydytoja neištvėrė užgauliojimų
Du dešimtmečius gydytoja Jungtinėje Karalystėje išdirbusi medikė iš Prancūzijos po „Brexit“ ne kartą sulaukė užgauliojimų dėl savo akcento ir palieka šalį.
Gyvenimas
Beveik nebeliko JK norinčių dirbti medikų iš ES
Sunku patikėti, tačiau nuo praėjusiais metais įvykusio referendumo dėl „Brexit”, slaugių ir slaugų iš Europos Sąjungos (ES) šalių skaičius, kurie norėtų dirbti Jungtinėje Karalystėje (JK), nukrito net 96 proc.
ŽYMA
MARIANO RAJOY