pirmadienis, sausio 25 d.
Pasaulis
2020-ųjų Nobelio sezonas prasideda medicinos premijos paskyrimu
Prasidedant 2020-ųjų Nobelio premijų sezonui pirmadienį bus pagerbti laimėjimai sveikatos apsaugos srityje, kuri tapo itin aktuali pasauliui grumiantis su didžiausia
Aktualijos
Medicina
V. Kasiulevičius ragina didinti tikrinimo dėl koronaviruso apimtį
Tikrinimo apimtį dėl naujojo koronaviruso Lietuvoje reikia didinti mažiausiai dvigubai, teigia Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto profesorius Vytautas Kasiulevičius.
The Economist
LĖTINIS SKAUSMAS
Kas laukia nugaros
Kovojant su nugaros skausmu daugybė pinigų išleidžiama gydymui, kuris pacientams beveik arba visai neduoda naudos. Yra geresnių būdų žengti pirmyn.
Sveikata
Neįprasti širdies priepuolio simptomai, apie kuriuos žino retas žmogus
Didėjantis daugelio moterų ir vyrų susirūpinimas savo sveikatos būkle skatina žmones ne tik reguliariai lankytis pas gydytoją, bet ir domėtis įvairių ligų simptomais.
Gyvenimas
Britai ketina pradėti vakcinos nuo koronaviruso bandymus su gyvūnais
Britų mokslininkams pavyko padaryti proveržį kuriant vakciną nuo naujojo koronaviruso, o bandymai su gyvūnais turėtų prasidėti ateinančios savaitės pradžioje, trečiadienį pranešė televizija „Sky News“, remdamasi Londone veikiančio Imperijos koledžo profesoriumi Robinu Shattocku.
Pasaulis
Ar medicininės kaukės gali apsaugoti nuo naujo koronaviruso?
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remdamasis Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijomis, pabrėžia, kad medicininių kaukių dėvėjimas yra viena iš kvėpavimo takų infekcijų, tarp jų ir naujojo koronaviruso (2019-nCoV) infekcijos, prevencijos priemonė viruso paveiktose teritorijose.
Gyvenimas
Tyrimas: Britanijoje nuo chirurgo veiksmų nukentėjo daugiau kaip 1 tūkst. pacientų
Nepriklausomam tyrimui dėl vieno garsaus britų krūtų chirurgo per daug metų atliktų, kaip įtariama, nereikalingų operacijų vadovavęs vyskupas antradienį paskelbė išvadą, jog dėl „sutrikusios“ sistemos, neapsaugojusios pacientų, galėjo nukentėti daugiau kaip 1 tūkst. žmonių.
Pasaulis
Koronaviruso infekcija diagnozuota vos gimusiam kūdikiui
Naujojo koronaviruso protrūkio epicentru tapusiame Kinijos vidurio mieste Uhane vienam naujagimiui ši infekcija buvo diagnozuota praėjus vos 30 valandų po gimimo, trečiadienį pranešė kinų valstybinė žiniasklaida.
Sveikata
Stabligė – Europoje septyni iš dešimties susirgusiųjų priklauso vienai amžiaus grupei
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad remiantis naujausiais Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis (ELPKC), 2017 m. Europoje buvo registruota 82 stabligės atvejai, iš kurių septyni iš dešimties susirgusiųjų, – 65 metų ir vyresni asmenys.
Gyvenimas
Didžiojoje Britanijoje ima trūksti svarbių medikamentų
Didžiosios Britanijos Nacionalinei sveikatos tarnybai (NHS) ima trūkti svarbių medikamentų.
Sveikata
Virusinis meningitas: ar mokate atpažinti simptomus?
Tęsiantis ligų sezonui vienas baisiausių virusų, kuriais galite užsikrėsti - virusinis meningitas.
Pasaulis
Nobelio premijų sezoną pradeda medicinos apdovanojimas
Nobelio medicinos premijos laureato paskelbimu pirmadienį prasidės neįprastas šių premijų 2019 m. sezonas, kai bus pagerbti iš karto du literatūros laureatai, o prestižinę taikos premiją, kaip spėliojama, galėtų gauti paauglė.
Sveikata
Mitybos ir kulinarijos ekspertas Vincentas Sakas pataria, kaip pasigaminti natūralų „antigripiną” ir dalijasi patarimais, padėsiančiais pasveikti be vaistų
Kaip kovoti prieš gripą ir kaip sustiprinti imunitetą pataria Vincentas Sakas, nepriklausomas mitybos ir kulinarijos ekspertas.
Pasaulis
Gydytojas abortą atliko ne tai moteriai
Pietų Korėjoje policija pradėjo tyrimą dėl per klaidą atlikto aborto, informuoja CNN. Policijos pareigūnų teigimu, rugpjūčio 7 d. 6-ą savaitę nėščia pacientė apsilankė viename iš šalies sostinės Seulo rajonų – Gangseo – esančioje klinikoje.
Anglijoje
Peterborough gyvenanti lietuvių šeima prašo pagalbos - dukrytė serga vėžiu ir kovoja su hemangioma
Lietuvių šeima, įsikūrusi Peterborough mieste, dalinasi jautria žinute ir prašo lietuvių bendruomenės pagalbos.
Gyvenimas
Dėka naujo fantastinio gydymo prostatos vėžys galės būti išgydytas per savaitę
Šios puikios naujienos paskelbtas po to, kai Seras Rodas Stewartas pranešė laimėjęs du metus trukusį karą su vėžiu.
Lietuva
Mirė E. coli bakterijomis užkrėstą Lidl burgerį suvalgęs vaikas
Escherichia coli - lazdelės formos bakterija, randama šiltakraujų organizmų žarnynuose. Dauguma E. coli bakterijų yra nepavojingos, jos - natūrali žarnyno mikrofloros dalis, gaminanti vitaminą K2 ir sauganti organizmą nuo pavojingų patogenų įsisavinimo, tačiau kelios padermės gali sukelti sunkų apsinuodijimą. 
Aktualijos
Nuo Tate Modern numestas šešiametis sveiksta, pranešė berniuko šeima
Visą Angliją sukrėtė įvykis, kurio metu šešerių metų amžiaus vaikas, su šeima į Angliją atvažiavęs atostogauti, buvo nustumtas nuo ant Tate Modern meno muziejaus Londone esančios apžvalgos aikštelės.
Gyvenimas
Jungtinė Karalystė – viena valstybių, kuri paskelbta kaip neįveikusi tymų
Europoje smarkiai padaugėjo susirgimo tymais atvejų, taip pat – keturiose šalyse, kuriose, kaip anksčiau manyta, ši virusinė liga jau yra eliminuota, ketvirtadienį perspėjo Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).
Aktualijos
Keturiolikmetis berniukas, Blackpool šviesų festivalyje įstrigęs po tramvajumi, kovoja dėl savo gyvybės
Kraupus incidentas įvyko kasmetinio festivalio „Ride the Lights” metu, sužalotas berniukas buvo skubiai išgabentas į Alder Hey vaikų ligoninę Liverpulyje.
ŽYMA
MEDICINA