ketvirtadienis, liepos 16 d.
Pasaulis
Pietų Meksiką supurtė galingas 7,4 balo žemės drebėjimas, paskelbtas cunamių pavojus
Galingas 7,4 balo žemės drebėjimas antradienį supurtė Meksikos pietinę dalį, pranešė JAV Geologijos tarnyba (USGS). Požeminių smūgių, užfiksuotų 10 val. 29
Verslas
Naftos kaina
OPEC: didžiausios naftos gamintojos, išskyrus Meksiką, sutiko mažinti gavybą
Didžiausios naftos gamintojos, išskyrus Meksiką, susitarė gegužės ir birželio mėnesiais sumažinti naftos gavybą 10 mln. barelių per parą, penktadienį pranešė su kainų griūtimi kovojanti Naftą eksportuojančių valstybių organizacija (OPEC).
Pasaulis
Masinėje kapavietėje aptikti 50 žmonių lavonai
Prie vakarinio Meksikos Gvadalacharos miesto esančioje fermoje masinėje kapavietėje aptikti mažiausiai 50 žmonių kūnai, šeštadienį pranešė vietos pareigūnai.
Pasaulis
Kraupiai išžudytos trys motinos su vaikais: kas jie?
Mormonų bendruomenei nusikaltimai, susiję su narkotikų karteliais, nėra naujiena, CNN sakė vienos iš aukų, žuvusių per išpuolį šiaurinėje Meksikos dalyje, giminaitė.
Pasaulis
Trumpas nuo imigrantų gintis norėjo prie sienos su Meksika iškasant griovį su gyvatėmis ir krokodilais
JAV prezidentas Donaldas Trumpas per 2016-ųjų rinkimų kampaniją skelbė, kad tarp Jungtinių Valstijų ir Meksikos pastatyta siena išspręstų daug nelegalios imigracijos problemų. Jis netgi daugelį kartų pakartojo, jog Meksika už šią sieną sumokės.
Pasaulis
Pasaulį sukrėtusi nuotrauka: tėvas ir dukrelė nuskendo norėdami patekti į JAV
Internete ir viso pasaulio žiniasklaidoje žaibiškai išplito nuotrauka, atskleidžianti pavojingą migrantų realybę. Joje užfiksuoti Grandės upėje, tekančioje JAV ir Meksikos pasieniu, nuskendę tėvo ir jo mažametės dukros kūnai.
Pasaulis
Lėktuve mirė 246 maišelius su narkotikais prarijęs vyras
Skrydyje iš Meksiko mirė japonas, prarijęs 246 maišelius kokaino, rašo Bbc.com.
The Economist
Emigracija
Vyriausiasis rangovas: ar teismai leis Donaldui Trumpui pastatyti žadėtą sieną?
Net jei prezidentui būtų leista tai padaryti, pasienio aptvėrimas neišspręs pasienio problemų
Aktualijos
Rytų Anglijoje – išpuolis prieš bažnyčią
Artėjant vienai iš didžiausių krikščioniškų švenčių – Šv. Velykoms – Rytų Anglijos mieste esantys maldos namai subjauroti satanistiniais simboliais.
Aktualijos
Mažiausiai 226 žmonės žuvo per Meksikai smogusį žemės drebėjimą
Meksikos Civilinės saugos agentūra praneša, kad Meksikos sostinę ir jos apylinkes antradienį supurčiusio smarkaus 7,1 balo žemės drebėjimo aukų skaičius išaugo iki 226 ir tikriausiai dar didės.
Aktualijos
D. Trumpas apie sieną su Meksika: ji privalo būti permatoma
Anksčiau užsiminęs, kad jo planuojama sienoje su Meksika turėtų būti integruoti saulės elementai,  JAV prezidentas Donaldas Trumpas pateikė išsamesnių komentarų apie šią idėją.
Aktualijos
D.Trumpas siūlo sieną su Meksika padengti saulės baterijomis
JAV prezidentas Donaldas Trumpas su šalininkais pasidalijo savo nauja idėja: saulės baterijomis padengti sieną, kurią žadama statyti pasienyje su Meksika, o už pagamintą energiją gautomis lėšomis apmokėti statybos išlaidas.
Komentarai
Netikrumas dėl D. Trumpo
Kiekvieną sausį bandau parašyti naujų metų prognozę. Ne paslaptis, kad numatyti ekonomikos pokyčius labai sunku, bet, nepaisant tiesos, kurią pasakė Harry Trumanas, prašydamas ekonomisto pateikti prognozę išvengiant posakio „kita vertus“, man sekasi visai neblogai.
Pasaulio lietuviai
Atostogos gyvenimui nesuviliojo
„Sveiki atvykę į rojų. Čia nėra jokių problemų“, – su tokiais žodžiais ir plačia šypsena Ugnę ir Jokūbą pasitiko, atrodo, visada gerai nusiteikę Jamaikos gyventojai. Pora po 12 valandų skrydžio iš Briuselio oro uosto nusileido Vytauto Kernagio daugybę kartų apdainuotame Montego Bay ir leidosi į įspūdžių ir netikėtumų kupinas atostogas. Nebūtina būti pasaulio lietuviu ir gyventi kitame pasaulio krašte – tokiu gali jaustis ir tik kartkartėmis įkvėpdamas kitos šalies oro. Apie įspūdžius „Tiesa“ kalbėjosi su Ugne.
ŽYMA
MEKSIKA