ketvirtadienis, balandžio 22 d.
Kultūra
MENAS IR COVID-19
Pandemijos įkvėpimai ir išsikvėpimai
Menininkai dažnai reaguoja į politinius ir socialinius įvykius – juos įprasmina, pasmerkia ar pajuokia savo kūriniuose. Agnė Tarailaitė su menininkais kalbasi
Kultūra
MENAS IR COVID-19
Pandemijos įkvėpimai ir išsikvėpimai
Menininkai dažnai reaguoja į politinius ir socialinius įvykius – juos įprasmina, pasmerkia ar pajuokia savo kūriniuose. Agnė Tarailaitė su menininkais kalbasi
Kultūra
Instaliacijos
Būdamas 84 metų mirė garsus bulgarų menininkas Christo
Eidamas 85-uosius metus sekmadienį mirė bulgarų kilmės menininkas Christo, kurį išgarsino vadinamieji supakavimai – garsių visuomeninių objektų, tokių kaip Berlyno Reichstagas, apvyniojimas įvairiomis medžiagomis.
Kultūra
Menas
Metropoliteno muziejus lankytojų nelauks visą vasarą
Liepos 1-ąją ketinęs vėl atsidaryti Niujorko Metropoliteno meno muziejus pakoregavo savo planus ir paskelbė anksčiausiai duris atversiantis rugpjūčio viduryje. Tačiau tikėtina,  kad ilgai lauktas atidarymas įvyks tik rudenį.
Kultūra
Šiuolaikinis menas
M. Abramovic: „Performansų dar reikės palaukti“
Garsiausia performanso meno kūrėja Marina Abramovic visuotinį karantiną leidžia toli nuo savo namų Niujorke: parodai ir operos premjerai Europoje besiruošusi menininkė pandemijos metu liko įstrigusi Austrijoje. Tačiau net ir tokiomis neįprastomis aplinkybėmis ji nesiliauja dirbusi.
Aktualijos
Krizė
Valdžia ties pagalbos ranką menininkams ir žiniasklaidai
Siekiant sumažinti karantino sukeltos krizės žalą, menininkams planuojama skirti daugiau stipendijų, o žiniasklaidai prarastą komercinę reklamą kompensuoti galėtų socialine ir kultūrine reklama.
Lietuva
Prezidentas įteikė Nacionalinę kultūros ir meno premiją V. Kuodytei
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda už asmenybės žymę šiuolaikiniame teatre įteikė Nacionalinę kultūros ir meno premiją laureatei aktorei Viktorijai Kuodytei.
Kultūra
Muziejus
Naujas muziejus Atėnuose kelią skynėsi 30 metų
Monet, Degas, Gauguinas, van Goghas, Picasso, Miró, Klee – bet kurio garsiausių XIX–XX a. Europos tapybos meistrų kūrinius naujas Atėnų muziejus pasiruošęs parodyti ant savo sienų.
Pasaulio lietuviai
Ieva Gudmonaitė (Išvari Prema): menininkė, atsidavusi Vedų kultūrai
Ieva Gudmonaitė (Išvari Prema) 2015 m. išleido savo pirmąją knygą Sniego skonis, kuri pateko į kūrybiškiausių metų knygų dvyliktuką. Tai intelektuali, žaisminga, lyriška poezija, kurią skaitydamas pajunti, jog mūza, neketino sprukti tolyn nuo autorės ir nebuvo gaudoma su didžiulėmis pastangomis, poeziją kurti skatino vidinis, gilus sielos poreikis. Taigi, „Sniego skonis” nėra kartus.
Pasaulio lietuviai
Ieva Marija Kiršinaitė: Tikėjimo paliesta menininkė apdovanota sėkme
Ieva Marija Kiršinaitė, anot jos pačios savamokslė menininkė domisi tapyba, grafika. Ji įkvėpimo ieško gamtoje, meno parodose, kartais sumanymų padiktuoja nuotraukos.
Kultūra
Abejonių kėlusį V. van Gogho autoportretą tapė pats menininkas
Tyrėjai pirmadienį patvirtino, kad niūrus olandų dailininko Vincento van Gogho autoportretas, kurio autentiškumu abejota kelis dešimtmečius, tikrai yra vienintelis žinomas jo darbas, nutapytas jam segant psichoze.
Temos
Cindy Sherman šlovės portretas
Cindy Sherman jau 40 metų fotografuoja save prisidengusi groteskiškomis ir žavingomis kaukėmis. Simonas Willisas ieško už makiažo besislepiančios moters.
Pramogos
Žmonių fotografė Anastasiya Dmytriyeva: Žmogiškumas – tai savęs realizavimas iš geriausios pusės
Ukrainietė Anastasiya Dmytriyeva mokėsi dailės, jai sekėsi piešimas, tapyba, akvarelė, tačiau jos baigiamasis darbas buvo fotomeno kūrinys. Ji taip emocingai pristatinėjo savo darbą vertinimo komisijai, kad salėje įsivyravo tyla. Anastasijos kūrinys buvo įvertintas aukščiausiu balu. Po darbo gynimo viena komisijos narė jai patarė tęsti studijas užsienyje.
Pasaulio lietuviai
Prahoje vyko lietuviški kultūros renginiai
Gruodžio 6-8 dienomis Prahoje (Čekijoje) vyko įvairūs vietos bendruomenei skirti kultūriniai renginiai.
Pasaulio lietuviai
Nyderlanduose gyvenančius Lietuvos menininkus suvienijo renginys „Kūrybos galerija“
Lapkričio 30 dieną Lietuvos ambasadoje Nyderlanduose vyko Lietuvos rašytojų bei dailininkų kūrybą vienijantis renginys „Kūrybos galerija“.
Kultūra
K. Kuizinas: „Išsiversti be savo erdvės mums bus įdomi patirtis“
Kitų metų pavasarį rekonstruoti uždaromo Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) direktorius Kęstutis Kuizinas sako, jog ši pauzė nereikš pertraukos pačios institucijos veikloje. Apie tai, kaip statybos keis parodų planus, su pašnekovu kalbėjosi IQ kultūros redaktorė Viktorija Vitkauskaitė.
Pramogos
Brazilijos modernistas iš Vilniaus: Lasario Segallo sugrįžimas
Lapkričio 27 dieną, bendradarbiaujant su Lietuvos generaliniu konsulatu San Paule, Vilniaus Gaono žydų muziejuje atidaryta paroda „Brazilijos modernistas iš Vilniaus: Lasario Segallo sugrįžimas“, kurios lankytojai turi išskirtinę galimybę pamatyti net 57 vieno žymiausių Brazilijos modernistų – gyvenimo kelią Vilniuje pradėjusio Lasario Segallo kūrinius, atskraidintus iš San Paule veikiančio jo vardo muziejaus.
Pramogos
Ispanijoje atidaryta S. Paukščio fotografijų paroda „Vilniaus vaizdai“
Lapkričio 19 dieną Lietuvos ambasados Ispanijoje iniciatyva Toledo mieste, garsaus ispanų rašytojo Servanteso namuose-muziejuje buvo atidaryta Lietuvos modernios fotografijos atstovo Sauliaus Paukščio fotografijų paroda „Vilniaus vaizdai“.
Pramogos
Los Andžele atidaryta penkių lietuvių menininkų paroda
Lapkričio 15 dieną Lietuvos generaliniame konsulate Los Andžele atidaryta penkių lietuvių menininkų paroda „Arti–toli“.
Pramogos
Minske pristatyta grafikės Kristinos Norvilaitės kūryba
Lapkričio 15 dieną Baltarusijos šiuolaikinio meno galerijoje Minske atidaryta žinomos Lietuvos grafikės Kristinos Norvilaitės-Geniušienės darbų paroda „Viską tau pasakysiu“.
ŽYMA
MENAS