šeštadienis, gegužės 8 d.
Lietuva
Tyrimas: Lietuvoje – apie 7 tūkst. menininkų, kas penktas gyvena iš profesijos
Lietuvoje profesionaliai kuria apie 7 tūkst. menininkų, didžioji jų dalis koncentruojasi Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, parodė Lietuvos kultūros tarybos užsakytas
Temos
Paryžius
Prieš valdžią ir nuobodulį
Po buvusio banko Paryžiuje patalpas besidairanti Ieva Žvinakytė domisi, kaip kažkada kostiumuotus darbuotojus glaudusi erdvė tapo menininkų idėjų kalve ir skvoterių judėjimo centru.
Kultūra
Meno rinka
Jokių lengvų atsakymų
Edukacija ir sutelkta perkamoji galia – du esminiai veiksniai, kurie leistų stipriau išjudinti meno rinką Baltijos regione. Tokią formulę siūlo prestižinių „Sotheby’s“ aukcionų namų atstovė Joanna Vickery, sekanti ir Lietuvos šiuolaikinių menininkų kelią.
Kultūra
Priešnuodžiai prieš rutiną
Šiųmetės Kauno bienalės tema – „Po išvykimo / Prieš atvykstant“ – būsimiems lankytojams sufleruoja tyrinėsianti kelionės, laukimo, perėjimo iš vieno režimo į kitą būsenas. Nors paroda kalbės ir apie dezorientacijos jausmą, žiūrovams joje orientuotis (arba paklysti) padės Andrejus Polukordas.
Komentarai
Senieji maištininkai, jaunieji stagnatoriai
Ką tik paskirtas Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro operos meno vadovas Sesto Quatrini interviu IQ neslėpė, kad jo dirigento karjera įsibėgėjo Niujorke ir Paryžiuje, o ne gimtojoje Romoje. Priežastis, anot pašnekovo, yra perpildyta Italijos rinka ir joje įsitvirtinę senieji vardai. Jaunam profesionalui ten tiesiog neatsiranda vietos.
Kultūra
Kūrybiniai atsitraukimai
Baigiantis Antrajam pasauliniam karui emigravę lietuvių menininkai kultūrinės veiklos svetur neapleido net spaudžiami sudėtingų gyvenimo realijų
Kultūra
Paraštės. Provincialumas slypi smegenyse
Provincialumas slypi smegenyse. Esame provincialūs tuomet, kai laikome save menkesniais už kitų tautų menininkus.
Aktualijos
Muzika – A. Hitlerio režimo įrankis
Trečiojo reicho laikais muzika tapo viena galingiausių propagandos priemonių, naciams siekiant vienus menininkus išaukštinti, o kitus – pažeminti ir sunaikinti.
Gyvenimas
Zika vėl apsireiškė JK
Jungtinėje Karalystėje mažiausiai keturi žmonės yra gydomi dėl Zika viruso, neatskleidžiama, kaip jie užsikrėtė šia pavojinga liga.
Pasaulis
“Zika” varo siaubą: sportininkai nevyks į olimpiadą?
Ispanų krepšinio žvaigždė ir rinktinės ramstis Pau Gasol svarsto, ar dalyvauti Olimpinėse žaidynėse, kurios vyks Brazilijoje. Sportininkas pareiškė bijantis vykti į Rio de Žaneirą, nes ten, kaip ir visoje šalyje, siaučia kol kas nesustabdomas „Zika“ virusas.
Sveikata
Zika virusinė infekcija. Ką turėtume žinoti?
2016 m. vasario 1 d. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė, kad Zikos virusinės infekcijos epidemiologinė situacija kelia grėsmę visuomenės sveikatai tarptautiniu mastu dėl Zikos virusinės infekcijos nėštumo metu ir mikrocefalijos galimo priežastinio ryšio.
Gyvenimas
Zika jau čia
Patvirtinta, kad Didžiojoje Britanijoje užfiksuoti pirmieji siaubą varančio viruso atvejai.
Gyvenimas
Didžiojoje Britanijoje užregistruoti šeši Zika viruso atvejai
Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) pirmadienį pranešė, kad Zika viruso protrūkis kelia visuomenės sveikatos sūsirūpinimą tarptautiniu mąstu. Oficialiai paskelbta kritinė situacija.
Pasaulis
Nėščioms moterims siaubą keliantis virusas jau Europoje
Zika virusas iki šiol siaubą varė tik nuo Europos nutolousios Brazilijos gyventojams, tačiau pirmasis susirgęs šiuo virusu jau užregistruotas Danijoje, taigi ir Europoje. Zika pirmiausia sėja paniką tarp tėvų. Jis ypač pavojingas nėščioms moterims.
Kultūra
Pokyčių kūrėjai
Per visą pokalbį menininkai Algirdas ir Remigijus Gataveckai beveik nepakeldami galvų pjaustė trafaretus naujausiam savo sumanymui – gatvės meno projektui „Laimingi vaikai = vaikai tarp mūsų“. Apie dar vieną idėją socialine tema ir tikėjimą, kad menas gali išjudinti visuomenę ir sukelti permainas, su broliais kalbėjosi IQ kultūros redaktorė Viktorija Vitkauskaitė.
ŽYMA
MENININKAI