sekmadienis, balandžio 11 d.
Aktualijos
Estai lietuvius pranoko ir futbolo aikštėje
Tradicinio Baltijos taurės futbolo turnyro pirmose rungtynėse Lietuvos vyrų rinktinė svečiuose susitiko su nacionaline Estijos komanda.
Pasaulis
Artėjant „Brexit" JK nusprendė padėti sąjungininkams
Estijoje vykstančiose didelėse NATO karinėse pratybose „Siil“ buvo išbandytas Didžiosios Britanijos tankų galimybės veikti vietos sąlygomis, pranešė kariškiai.
Kultūra
Ypatingoji lentyna
Knygų apie meną lietuvių kalba išleidžiama palyginti nedaug, galbūt todėl vos atsiradusios įdomesnės netrunka sulaukti menui neabejingų skaitytojų dėmesio. Kartu su dailėtyrininke, literatūrologe ir knygyno vadove IQ atrinko namų bibliotekos vertus leidinius.
Lietuva
Tarp nelaimingiausių ir lietuviai
Žmonės nesijaučia laimingi gyvendami Lietuvoje. Tokias tendencijas kasmet paviešina atliekamas nelaimingumo indeksas. Lietuvos pozicija šiemet pasikeitė.
Pasaulis
Estija turi naują prezidentę
Estijos parlamentas nusprendė, kad šalies prezidente taps Kersti Kaljulaid. Ji pakeitė dvi kadencijas postą buvsį Toomą Hendriką Ilvesą.
Pasaulis
Estijoje – nei vieno pabėgėlio
Estijoje kol kas negyvena nei vienas pabėgėlis. Atsakingų šalies pareigūnų teigimu, Europos Sąjungos institucijos, atsakingos už pabėgėlių perkėlimą, kokybiškai neatlieka savo darbo, todėl žmonės užstrigę laikinuose centruose.
Lietuva
Amerikiečiai: Rusija Baltijos šalis galėtų okupuoti vos per kelias paras
JAV analitikai paskaičiavo, kad Rusija Baltijos valstybes galėtų okupuoti vos per tris dienas. Paskelbti duomenys paskatino sunerimti dėl Baltijos šalių saugumo. Taip pat atskleista, kad viena silpniausių NATO šalių vietų – kelis metus nestiprintas laivynas.
Lietuva
Islamistai Lietuvai pagrasino „karo liepsnomis“ (video)
„Islamo valstybės“ teroristai naujausiame viešai paskelbtame vaizdo įraše „karo liepsnose“ pažadėjo sudeginti ir Lietuvą. Grasinimai skriejo ir kitoms mūsų šalies kaimynėms – Estijai bei Lenkijai. Įraše neminima tik Latvija.
Lietuva
Siūloma keisti anglišką Lietuvos pavadinimą
Ar reikia keisti Lietuvai anglišką savo šalies pavadinimą? Ekonomisto Žilvino Maurico nuomone reikia ir jis savo “Facebook” paskyroje pasiūlė tai padaryti kuo greičiau. Ž. Mauricas siūlo anglišką pavadinimą Lithuania pakeisti į lengviau ištariamą Lituania.
Pasaulis
Estijos mokykloje – kruvina tragedija (atnaujinta)
Vienoje Estijos mokykloje savaitė prasidėjo šūviais. Pietinėje Estijoje esančiame Viljandžio miesto Paalalinnos mokykloje aidėjo šūviai. Kruviną išpuolį įvykdė 15-etis jaunuolis, kuris iki tol buvo laikomas ramiu ir pavyzdingu vaiku.
Pasaulio lietuviai
Dėl gyvenimo Estijoje „kalta“ meilė
Justina Klingaitė jau dvejus metus gyvena Estijoje. Vienerius Talino universitete kremta filosofijos doktorantūros studijas. Daug liberalesnė, technologiškai kur kas labiau nei Lietuva į priekį pažengusi šalis turi savo pliusų ir minusų, tačiau modernizacijos ir išsivystymo jai galėtų pavydėti ne viena Vakarų Europos šalis. Justina atvirai papasakojo „Tiesai“, kaip sekasi kurtis gimtosios šalies kaimynystėje.
Pasaulis
Estijos parlamentas leido registruoti tos pačios lyties asmenų partnerystę
Estijos parlamentas nepritarė opozicijos pateiktam įstatymo projektui, kuriame buvo siūloma rengti referendumą dėl kohabitacijos įstatymo projekto. Tai reiškia, kad tos pačios lyties asmenys galės registruoti partnerystę.
Pramogos
Juokiasi puodas...
Visai neseniai žiniasklaidoje buvo paskelbti trijų Baltijos šalių duomenys apie darbuotojų bazinių atlyginimų ir vadovų uždarbių skirtumus. Pagal juos darbuotojai mažiausiai uždirba Lietuvoje, o pagal vadovų atlyginimus Latviją ir Estiją lenkiame.
Lietuva
Baltijos šalys kartu perka naują karinę techniką
Lietuva, Latvija ir Estija kartu perka 20 mln. litų kainuojančią karinę įrangą, leisiančią virš Baltijos valstybių skraidantiems naikintuvams palaikyti ryšį su žeme. Naujasis pirkinys yra būtinas valstybėms norint prisijungti prie bendros NATO oro apsaugos, pranešė \"Panorama\".
Lietuva
Baltijos šalių padangės sargybą perėmė čekų kariai
Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis rugpjūčio 31 dieną Zokniuose padėkojo NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdžiusiems lenkų karininkams ir juos pakeitusiems Čekijos oro pajėgų atstovams už Lietuvos ir kitų Baltijos šalių oro erdvės apsaugą.
Lietuva
Rusai atjungė elektros tiekimą
Nemaloni staigmena iš Rusijos pusės privertė Lietuvą prisiminti gamtines dujas: Elektrėnų elektrinėje visu pajėgumu nuo šiol dirba visi trys veikiantys blokai. Lietuviškos elektros energijos gamyba šoktelėjo iki rekordinių aukštumų šiais metais, rašo „Lietuvos rytas“.
Pasaulio lietuviai
Baltijos kelio minėjimas– Hyde parke Londone
Rugpjūčio 25 d. 15val. penktąjį kartą Jungtinės Karalystės lietuvių jaunimo sąjunga kviečia lietuvius, latvius ir estus pasipuošti tautine atributika ir puikios nuotaikos ateiti į iškylą Hyde parke, Londone, paminėti Baltijos kelio metinių.
Pasaulis
Apie Baltijos tigrų dietą
Baltijos šalių ekonomikoms antrus metus iš eilės augant, Tarptautinis valiutos fondas siūlo recesijos neįveikiančioms Europos Sąjungos valstybėms pasimokyti iš atgimstančių Baltijos tigrų. Tačiau kai kurie ekonomistai vis dar abejoja šių šalių taupymo modeliu.
Pasaulis
Laimė pagal estus
Lietuviai mėgsta anekdotus apie estus. Argi ne juokinga? „Kokie ten žmonės stovi vidury gatvės?“ – „Tai estų maratono bėgikai“. O į klausimą, kodėl estai tokie turtingi, atsakome – todėl, kad nespėja išleisti atlyginimo. Bet čia juoko jau mažiau, nes natūraliai kyla kitas klausimas: tai kodėl gi mes, lietuviai, tokie neturtingi? Arba kodėl mes jaučiamės esą neturtingi?
ŽYMA
MENO ISTORIJA