penktadienis, spalio 23 d.
Pasaulis
Danijoje augant „#MeToo“ bangai, atsistatydino Kopenhagos meras
Kopenhagos meras Frankas Jensenas pirmadienį atsistatydino, augant lytiniu priekabiavimu jį kaltinančių moterų skaičiui. Jis tapo naujausia Daniją pastarosiomis savaitėmis apėmusios moterų
Pasaulis
Prancūzija
Suimtas Kremliaus persekiotas menininkas, sukėlęs sumaištį Paryžiaus mero rinkimuose
Prancūzijos policija šeštadienį dėl smurtinio incidento sulaikė prieštaringai vertinamą rusų meno performansų atlikėją Piotrą Pavlenskį, kuris anksčiau paviešino vaizdo įrašą, dėl kurio iš rinkiminės kovos pasitraukė  Prancūzijos valdančiosios partijos kandidatas į sostinės merus Benjaminas Griveaux, pranešė Paryžiaus prokuratūra.
Pasaulis
Pavasario pranašas?
Nauja Lenkijos politikos žvaigždė meta pirštinę susipriešinusiam šalies elitui – kėsinasi į konservatorių vertybes ir liberalų rinkėjus
Lietuva
Baigėsi balsavimas savivaldos rinkimuose: skelbiami pirmieji rezultatai
Sekmadienį vakare, 20 val., Lietuvoje baigėsi balsavimas savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose. Savivaldos rinkimuose per išankstinį balsavimą ir rinkimų apylinkėse savo valią pareiškė 47,80 proc. rinkėjų.
Aktualijos
„Uber“ vairuotojai į teismą padavė Londono merą
Privatūs vairuotojai ėmėsi teisinių veiksmų prieš Londono merą Sadiq Khaną ir jo planą apmokestinti vairuotojus, norint sumažinti spūstis mieste, rašo Bbc.com.
Pasaulis
Lenkijoje peiliu sužalotas Gdansko meras
Lenkijos šiaurinio Gdansko uostamiesčio meras sekmadienį vakare buvo subadytas ant scenos per didelį labdaros koncertą šimtų žmonių akivaizdoje, pranešė vidaus reikalų ministras Joachimas Brudzinskis.
Aktualijos
Konkurencinės ugnies Mažeikiams įpūs pramoninis parkas
Atlyginimų dydžiu Mažeikiai pajėgūs konkuruoti su Šiauliais ir Panevėžiu, o pelnyti gyventojų palankumą turėtų išvystyta socialinė infrastruktūra, mano Mažeikių rajono meras Antanas Tenys. Bet norint miesto pavadinimą dažniau matyti potencialių investuotojų sąrašuose, būtinas verslą masinantis pramonės parkas.
Aktualijos
Makiaveliškos politikos meistras
Iš oponentų dar prieš kelis metus gavęs simbolinį laidotuvių vainiką, Artūras Zuokas ramus, kad jo geriausių laikų pabaiga dar neatėjo. Interviu IQ politikas papasakojo apie savo politinės veiklos pradžią Valdo Adamkaus pašonėje, kovas su Feisbuko influenceriais ir ateities planus.
Aktualijos
Politiko portretas: 100 Vilniaus mero R. Šimašiaus veidų
Netinkamu laiku netinkamoje vietoje. Galbūt šis posakis taikliausiai apibūdina Vilniaus merą ir buvusį Liberalų sąjūdžio pirmininką Remigijų Šimašių?
Aktualijos
Dėl Marijampolės mero posto – socialdemokratės ir konservatoriaus kova
Mažai susidomėjimo sulaukusiuose Marijampolės mero rinkimuose laukia antras turas. Sekmadienį nė vienam kandidatui nesurinkus pergalę užtikrinančių balsų skaičiaus, socialdemokratė Irena Lunskienė ir konservatorius Kęstutis Traškevičius mėgins iškovoti pergalę antrame ture.
Aktualijos
Pagalbos šauksmas: 12-metės lietuvės mama neviltyje
Su „Tiesos” redakcija susisiekė į nepavydėtiną situaciją pakliuvusi 12-metės mergaitės mama Agnė (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi, aut. past.). Moters dukra lanko katalikišką mokyklą, tačiau šiuo metu svarstoma, ar mažametei bus suteikta galimybė rugsėjį į ją grįžti. Agnė sunerimusi, kad geriausiais pažymiais mokykloje besimokiusi mergaitė gali likti gatvėje.
Aktualijos
6,5 mln. studentų mokytojas
Kolumbijos sostinės Bogotos meras Antanas Mockus šio sąrašo priekyje atsidūrė ne dėl lietuvių kilmės. Tiek pasiekusio ir tokio išradingo vadovo, ko gero, neturėjo joks kitas miestas.
Aktualijos
Septynios merų nuodėmės
Už kokias neigiamas savybes rinkėjai turėtų nubausti šalies savivaldybes vėl užsimojusius valdyti kandidatus
Aktualijos
Vakarėlių liūtas
„Aš – gėjus ir tai tiesiog puiku“, – ši frazė pernai atsistatydinusį Berlyno merą Klausą Wowereitį išgarsino dar tuomet, kai jis tik rengėsi pirmą kartą tapti Vokietijos sostinės vadovu. Per 13 valdymo metų ekstravagantiškas politikas Berlyną prikėlė naujam gyvenimui.
ŽYMA
MERAS