pirmadienis, liepos 13 d.
Komentarai
Rusija
V. Putinui derėtų nerimauti dėl koronaviruso labiau nei Kremliaus bijančių rusų
Nekompetencija, nekantrumas ir neįgalumas buvo trys veiksniai, prisidėję prie Sovietų Sąjungos žlugimo. Ir jie dabar būdingi Rusijai. Vladimiras Putinas turėtų susirūpinti.
Komentarai
SSRS griūtis
J. B. Hannibalssonas: kas prarado Rusiją?
„Vakarų politikos formuotojai pripažino, kad Sovietų Sąjungos žlugimas buvo unikali galimybė padėti laisvei įsišaknyti Rusijoje ir Eurazijoje. Tuo pat metu
Komentarai
Sausio įvykiai
Baku - Vilnius
Martyno Mažvydo bibliotekoje praėjusį pirmadienį pristatytas Agnės Marcinkevičiūtės dokumentinis filmas apie 1990 m. Baku žudynes pagal R. Dabruko ir kitų drąsių operatorių medžiagą.
Aktualijos
Gėriau alutį, saldų midutį: kaip lietuvius siekta išblaivinti sovietmečiu
Šiandienės valstiečių-žaliųjų valdžios pradėta antialkoholinė kampanija neregėtas dalykas atrodo gal tik Y kartai. Dar nemažai lietuvių prisimena ir ankstesnes tris.
Komentarai
Šliaužianti deprivatizacija
Kai valdžia parduoda (ar atiduoda) savo turtą, tai vadinama privatizacija. Kai valdžia perka privatų turtą ‒ deprivatizacija. O kai valdžia prievarta atima turtą iš privačių savininkų, tai žinoma kaip nacionalizacija. Įdomu, kad žodžio, nusakančio reiškinį, kai privatūs savininkai atima turtą iš valdžios, kaip ir nėra.
IQ Tema
1978–1987 m.: atominė energija, chirurgai ir alkoholis
Valstybės sėkmė gali būti matuojama tuo, kaip kokybiškai ji reflektuoja praeitį, kaip ryžtingai kuria dabartį ir tiki ateitimi.
Pasaulis
JAV prezidentas metė „Samsung“ dėl „iPhone“
Iki šiol JAV prezidentas Donald‘as Trump‘as naudojosi išmaniuoju „Samsung“ telefonu, kurį ką tik pakeitę kitu - „iPhone“ taip sukeldamas didelį galvos skausmą saugumo tarnybai.
Pramogos
Pristatyta navigacija, kuriai nereikia interneto
Pasaulinis bendros paskirties automatinės paieškos gigantas „Google“ paskelbė, jog pasaulyje itin populiarioje žemėlapių „Google Maps“ programėlėje atsiras ir navigacijos funkcija. Pirmą kartą „Google“ siūlo navigaciją, kuriai nereikia interneto, o tai leis žmonėms geriau orientuotis nepažystamoje aplinkoje, - pranešė naujienų portalas mirror.co.uk
ŽYMA
MICHAILAS GORBAČIOVAS