pirmadienis, liepos 13 d.
Verslas
Microsoft
Billas Gatesas trauskiasi iš „Microsoft“ valdybos, žada atsidėti filantropijai
Vienas iš programinės įrangos gigantės „Microsoft“ įkūrėjų Billas Gatesas bendrovei skirs dar mažiau laiko nei iki šiol. Jis pranešė besitraukiantis iš įmonės valdybos, rašo „Sky News“.
The Economist
Socialinė atsakomybė
Didysis verslas pamažu prisiima platesnius socialinius įsipareigojimus
Atrodo, kad verslui nebeužtenka siekti vien vertės akcininkams
Pasaulis
Billo Gateso žmona Melinda atvirai papasakojo, ką reiškia būti vieno turtingiausių pasaulio vyrų žmona
Billas Gatesas yra vienas turtingiausių pasaulio verslininkų, kurio turtas vertinamas daugiau nei 100 milijardų dolerių. Jo žmona Melinda biografinėje knygoje „The Moment Of Lift: How Empowering Women Changes The World“ atvirai papasakojo, ką reiškia būti milijardieriaus žmona, šokiruojančius pareiškimus, buitį, motinystės iššūkius ir net apie visagalę kontracepciją. Jūsų dėmesiui – ištrauka iš jos knygos.
Pasaulis
Dirbtinio intelekto dilemos: Europa ieško balanso, kai JAV ir Kinija bėga į priekį
Išplitęs technologijų pasiekiamumas ir jų siūlomos galimybės atveria ir naujų iššūkių. Į juos stambiausi žaidėjai reaguoja skirtingai – JAV ir Kinija yra susitelkusios į inovacijų stūmimą, o Europa laikosi kiek kitokio požiūrio ir siekia ieškoti balanso tarp asmens duomenų apsaugos ir verslo interesų.
The Economist
Puolimas prieš „Amazon“, „Facebook“ ir „Google“ ir ką šioms įmonėms daryti
Politinėms nuotaikoms krypstant skaitmeninių milžinių nenaudai, didžiausių pasaulyje technologijų įmonių vadovai bando suprasti, ko tikėtis. Kelios jų strategės pastabos.
IT ir transportas
„MS Paint“ programą mylintiems vartotojams – gera žinia
Pirmadienį paskelbusi, kad operacinė sistema „Windows 10“ ateityje nebeturės populiarios grafinės programos „Paint“, „Microsoft“ nutarė palikti būdą ją atsisiųsti.
Aktualijos
Per pasaulį nusirito nauja kibernetinių atakų banga
Pasauliui dar neatsigavus po gegužę išplitusio išpirkos reikalaujančio viruso "WannaCry" antradienį pasirodė nauja kibernetinių atakų banga. Ji išnaudojo "Windows" operacinių sistemų saugumo spragą, o jos taikiniais tapo Azijos ir Europos kompiuterių sistemos.
Verslas
Kovai su kibernetiniu saugumu yra reikalinga pasaulinė nevyriausybinė organizacija, sako „Microsoft“
Pasaulinės nevyriausybinės organizacijos darbas būtų demaskuoti internetinius įsilaužėlius ir palaikyti kibernetinį saugumą, skelbia informacinių technologijų milžinė „Microsoft“. Tai esą padėtų išvengti vis didėjančio kibernetinio chaoso.
Aktualijos
Vokiečiai taikosi ne tik į pasaulio čempionų titulą
Miuncheno „Bayern“ klubo ir Vokietijos nacionalinės rinktinės puolėjas Thomas Mulleris tikisi pasaulio čempionate Brazilijoje laimėti „Auksinį batelį“. Rezultatyviausiam pirmenybių futbolininkui skirtą apdovanojimą vokietis laimėjo 2010 metais Pietų Afrikos Respublikoje vykusiame čempionate. Tuomet jis įmušė 5 įvarčius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.
Gyvenimas
Elektroninėms cigaretėms užkardų vis daugiau
Vokietijos Bavarijos žemėse siekiama uždrausti Europoje sparčiai populiarėjančias elektronines cigaretes. Pirmiausia norima jas uždrausti rūkyti vaikų žaidimų aikštelėse. Vaikai ir paaugliai vis dažniau nori pabandyti parūkyti elektorinių cigarečių, kurios vilioja ir savo skonių įvairove.
Pasaulio lietuviai
Lietuvės svajonės lengviau pildosi Vokietijoje
Jūratė Kasperavičienė – jauna moteris, su mylimu vyru gyvenanti užsienyje. Ne viskas ten tobula, ir gyvenimas svetur nėra nesibaigianti pasaka, bet kai šalia mylimas žmogus – visos kliūtys įveikiamos, visos svajonės įgyvendinamos. Apie tokią patirtį pasakojo „Tiesai“ Vokietijoje gyvenanti jauna lietuvė.
Aktualijos
Vokietijoje čempionas jau aiškus
Vokietijos Bundeslygos futbolo čempionate nugalėtojas jau aiškus. Berlyne vykusioje dvikovoje tarp vietos „Hertos“ ir Miuncheno „Bayern“ klubo pergalę šventė pastarasis, ir tai jam garantavo čempiono titulą antrus metus iš eilės.
Pasaulis
Vokietija – „Amazon“ darbuotojai nutraukė prieškalėdinę prekybą
Prieškalėdiniame prekybininkų maratone nemalonios naujienos „Amazon“ internetinei parduotuvei Vokietijoje. Darbuotojai paskelbė neterminuotą streiką argumentuodami tuo, kad per ilgą laiką su kompanija nepavyko susitarti dėl naujų apmokėjimo ir darbo gerinimo sąlygų bei sudaryti kolektyvinės darbo sutarties. Vokietijoje „Amazon“ kompanijoje dirba 9 tūkst. žmonių.
ŽYMA
MICROSOFT