trečiadienis, rugpjūčio 5 d.
Gyvenimas
Kodėl susituokę japonai miega atskirai? Tam yra kelios priežastys
Gyvenimas mažame bute netrukdo japonų poroms miegoti atskirose lovose. Tai nesukelia jokių problemų tarp partnerių. Japonai miega atskirai, nes tiki,
Gyvenimas
Mūsų pasąmonė pandemijos metu: kodėl miegame daugiau ir sapnuojame vabzdžius?
Stresas gali paveikti miego kokybę ir trukmę. Koronaviruso krizės metu mokslininkai rinko duomenis apie sapnus. Tyrimų rezultatai jus nustebins. Ar pažįstamas
Pramogos
7 dalykai, kurių nederėtų daryti ryte vos nubudus
Atrodo, kad visi aplink tokie produktyvūs, pozityvūs ir įkvepiantys, kad jiems neįmanoma prilygti, todėl kyla klausimas, ar verta apskritai stengtis. Pasirodo, kad tai, ką darome visų pirma nubudę ryte, atitinkama linkme nukreipia tolesnę mūsų dieną, o ilgainiui ir visą tolesnį gyvenimą.
Sveikata
Kiek trunka gilaus miego fazės ir kodėl geriausia nueiti miegoti iki vidurnakčio?
Ilgus amžius manyta, jog miegant smegenys nustoja veikusios. Miegas prilygintas tam tikrai pasyviai būsenai, kai sustabdoma protinė veikla, tamsiam iš mūsų nugvelbto laiko kąsniui. Tokiais įsitikinimais dar ilgai vadovautasi, net įžengus į XX amžių. Populiari mokslinių knygų autorė Jennifer Ackerman savo naujausioje leidyklos VAGA išleistoje knygoje „Mylimės, miegame, valgome, geriame, sapnuojame“ (2019) atskleidžia, kad miegas – tai neįtikėtina kelionė, apimanti 5 etapus, kurie cikliškai kartojasi per visą naktį. Šias būsenas skiria smegenų bangų, kūno temperatūros ir biocheminės sandaros svyravimai, taip pat raumenų bei sensorinio jautrumo, minčių ir sąmoningumo lygio pokyčiai. Nuo ko priklauso šie miego ciklai, kiek ilgai jie trunka, kada geriausias laikas nueiti miegoti, o kada keltis, bei kokiomis valandomis daugiausiai sapnuojame – atsakymus į visus šiuos klausimus galite rasti autorės knygoje.
Sveikata
Patarimai, kaip miegoti karštomis naktimis
Šią savaitę šayje vėl įsivyravo karštis. Dienos temperatūrai pakilus iki 30 laipsnių Celsijaus, naktimis bus ne ką mažiau vėsu. Todėl labai svarbu žinoti, kaip miegoti tokiu oru, mat kai kuriems žmonėms karštis net ir nakties metu gali būti pavojingas.
Pasaulis
Siaubinga kelionė: skrydžio metu užmigusi moteris pabudo užrakintame lėktuve apsupta aklinos tamsos
Užmiegi skrydžio metu, o pabundi užrakintame orlaivyje aklinoje tamsoje. Būtent taip nutiko vienai moteriai, kuri skrido „Air Canada“ reisu. Kaip rašo „Independent“, moteris tikina skrydžio metu užmigusi ir buvusi palikta užrakinta lėktuve.
Pramogos
Tyrimai atskleidė, kad moterims reikia daugiau miego nei vyrams
Pasirodo, moterims reikia daugiau miego nei vyrams. Tai – ne išgalvotas, o moksliniais tyrimais paremtas faktas, ir jei savo antrajai pusei norėsite pateikti argumentą, štai jis.
Pramogos
Sąmoningas miegas: kaip išmokti valdyti savo ateitį
Sąmoningas miegas – tai pereinamoji būsena tarp būdravimo ir miego. Kad įeitumėte į tokią būseną, reikia specialių žinių ir praktikos, tačiau išmokę tai daryti, galėsite valdyti savo ateitį.
Sveikata
Kaip išmokti rytais atsikelti per 5 minutes
Rytais nuspaudžiate žadintuvo mygtuką, bet vis tiek išlipate iš lovos po gero pusvalandžio? Nors išgeriate kelis kavos puodelius, dar porą valandų jaučiatės mieguisti, tarytum vaikščiotumėte per miegus? Kaip prisiversti atsikelti laiku ir pasijusti žvaliems?
Pramogos
Kultinė vaikinų grupė grįžta į sceną
Prieš atsisveikindama su gerbėjais, ši vaikinų grupė iš Airijos savo romantiškomis baladėmis virpino ne vienos merginos širdį. Tačiau scenos ir muzikos pasiilgę „Westlife“ nariai po kiek daugiau nei šešerių metų pertraukos nusprendė atnaujinti savo veiklą.
ŽYMA
MIEGAS