trečiadienis, rugsėjo 30 d.
Pramogos
Įvardinta 10 vietų JK, kuriose gyventi yra maloniausia - ar jūsų miestas yra sąraše?
Miestai Nortumberlande, Jorkšyre ir Mančesteryje pateko į 10 Anglijos laimingiausių gyvenimo vietų sąrašą, sudarytą remiantis bendruomenės dvasia, saugumu, draugiškumu ir pajamomis.
Pramogos
Paskelbtos pačios nesveikiausios vietos gyventi Jungtinėje Karalystėje
Naujausi tyrimai atskleidė, kad jei norite būti sveiki, Soho rajone gyventi nederėtų. Šis Londono gyvenamasis rajonas garsus dėl savo naktinio gyvenimo, tačiau jame taip pat netrūksta barų, restoranų ir greito maisto užkandinių. Soho gyventojai skundžiasi nepakankama žalių zonų ir parkų gausa, be to, čia oras yra labai užterštas, rašo Metro.co.uk.
Komentarai
Ką renkamės – Dovydą ar Galijotą?
Bankai neskolina investiciniams projektams regionuose, o Vyriausybė nededa pakankamai pastangų, kad pakeistų situaciją. Viskas atitenka tik Vilniui ir Kaunui, girdime iš vienos pusės. Iš kitos ataidi pastabos, kad regioninės savivaldybės dažnai dėl kompetencijų stygiaus tiesiog nesugeba išnaudoti pasitaikančių investicinių galimybių, o kartais net ir specialiai užkerta kelią potencialiems investuotojams, kad nuo konkurencijos apsaugotų pigią vietos darbo jėgą išnaudojantį verslą. Šis dažniausiai būna glaudžiai susijęs su politikais.
Aktualijos
Edinburge laikinai uždaromos pagrindinės miesto gatvės
Nuo sekmadienio Edinburge – eismo pokyčiai. Siekiant sumažinti oro taršą, daugelis miesto centre esančių gatvių laikinai tapo nepravažiuojamos automobiliams, t.y. jose vakar buvo draudžiamas automobilių eismas, rašo Bbc.com.
Aktualijos
Geriausių vietų gyventi Anglijoje sąrašas - ar jūsų miestas jame?
The Sunday Times kaip ir kasmet parengė sąrašą vietų, guriose gyventi Didžiojoje Britanijoje - geriausia.
Kultūra
Žaidimai miestu
Kovą Kinijoje vykusi tarptautinė urbanistikos ir architektūros bienalė iškėlė naujų klausimų apie miestų ateitį. Parodoje pirmą kartą dalyvavusios Lietuvos atstovai pastebi, kad, nepaisant europietiškų ir kiniškų mastų skirtumų, kintančios tendencijos aktualios ir mūsų regionui.
The Economist
Namai ir parkai užleidžia vietą stovėjimo aikštelėms
Pamirškite viešąjį transportą, dviračių takus, elegantišką architektūrą. Nuo automobilių statymo taisyklių priklauso, kaip miestai atrodo ir kaip juose juda srautai.
Pramogos
Verslui teks ieškoti, kuo pakeisti Rusijos rinką
„Tiesa“ pastaruoju metu spausdino ne vieną straipsnį apie svetur gyvenčiaus lietuvius, kurie dėl įvairių priežasčių paliko tėvynę ir gyvenimą pradėjo kurti užsienyje. Daugelis jų vieningai teigė, kad gyventi į Lietuvą negali grįžti dėl vienintelės priežasties – sudėtingos šalies ekonominės situacijos. Lietuviai įsitikinę, kad tėvynėje algos mažos, o kainos kyla žaibišku greičiu.
Pramogos
Prezidento rinkimuose – kritika emigrantams
Gegužės 25-ąją lietuviai visame pasaulyje sužinos, kas artimiausius penkerius metus vadovaus jų tėvynei. Šį kartą tauta rinksis jau iš dviejų kandidatų – Zigmanto Balčyčio ir Dalios Grybauskaitės.
ŽYMA
MIESTAI