sekmadienis, rugsėjo 20 d.
Kultūra
A. Troncone: „Viešosiose erdvėse rodydamas meno kūrinį visada rizikuoji“
Viena šiųmetės Kauno bienalės kuratorių – italė Alessandra Troncone – didžiausiu jos iššūkiu pavadino siekį suderinti vietos ir tarptautinį kontekstus. Kodėl tai svarbu ir ką apskritai šiuolaikinio meno parodai reiškia kontekstas, ji kalbėjo su IQ kultūros redaktore Viktorija Vitkauskaite.
Pramogos
Dėl užtvankos griūties grėsmės evakuotas Anglijos miestas
Jungtinės Karalystės policija ketvirtadienį įsakė evakuoti vieno šiaurės vakarų Anglijos miesto gyventojus dėl grėsmės, kad sugrius užtvankos siena.
Pasaulis
Prancūzijos teismas įrodė, kad už oro taršą yra kalta pati valstybė
Prancūzijoje motina ir dukra, gyvenančios šalia vienos iš pagrindinių Paryžiaus žiedinių sankryžų ir dėl to išsivysčius įvairiems kvėpavimo takų sutrikimams, padavė valstybę į teismą ir laimėjo. Taip buvo patvirtinta, kad pati Prancūzija yra kalta dėl oro taršos valstybėje, praneša portalas „Deutsche Welle“.
Pramogos
Leedse – vietinės valdžios Lietuvai ir lietuviams skirtas akcentas
Viename didžiausiame Jungtinės Karalystės miestų savaitgalį svarbiausi pastatai nušvito Lietuvos spalvomis.
Pasaulis
Astana išnyksta iš žemėlapių: Kazachstano sostine nuo šiol bus Nursultanas
Kazachstano parlamentas pritarė siūlymui pervadinti šalies sostinę Astaną Nursultanu, antradienį netikėtai iš posto pasitraukusio prezidento Nursultano Nazarbajevo garbei.
Pramogos
Išrinkta blogiausia vieta gyventi Anglijoje: ar jūsų miestas pateko į dešimtuką?
Po ilgų vertinimų, apklausų ir tyrimų paviešintas blogiausių miestų Anglijoje dešimtukas. Pirmą, tačiau tikrai ne geriausią vietą jame užima lietuvių gausiai apgyvendintas Peterborough miestas.
Aktualijos
Ekspertai dalija patarimus Panevėžio miestui: nesėdėkite rankų sudėję – ieškokite galimybių
Daugiau iniciatyvos, motyvacijos ir nuoseklumo – tai receptas, kurį Panevėžio miestui siūlo ekonomistai, darbo rinkos ekspertai ir mokslo įstaigų atstovai. Geriausių rezultatų esą galima pasiekti tada, kai bendradarbiaujama. Apie tai Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmas ir žurnalas IQ kvietė diskutuoti forume „Panevėžys 2018: Laikas perjungti aukštesnę pavarą“.
Gyvenimas
Aš esu Moteris
Aš esu Moteris. Panaši į kitas, ir tuo pačiu visai kitokia. Pažeidžiama. Jautri. Jausminga. Rūpestinga.
Pasaulis
Paryžius išskirtinai paminėjo tarptautinę moters dieną
Pagerbiant moterų teises ir reklamuojant tarptautinio judėjimo prieš lytinį priekabiavimą prancūzišką „Time's Up“ atšaką, Paryžiaus Eiffelio (Eifelio) bokštas trečiadienį nušvito ypatingos šviesomis.
Pramogos
Kovo 8-oji: dienos įvykis
Kovo 8 yra 67-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių (keliamaisiais metais – 68-a). Nuo šios dienos iki metų galo lieka 298 dienos.
Pramogos
„Dear Flora“ įteiks gėlių tiems, kurių nepasiekiate
Šiais laikais paprasta padaryti malonią staigmeną net už tūkstančių kilometrų esančiam žmogui. Pavyzdžiui, iš Londono nusiųsti gėlių puokštę ir geriausius linkėjimus mylimam žmogui Lietuvoje galima per porą valandų jeigu į pagalbą bus pasitelktas gėlių salonas „Dear Flora“.
ŽYMA
MIESTAS