pirmadienis, gegužės 25 d.
Tema
EMIGRACIJA
Stok, durys užsidaro
Priešingai nei prieš dešimtmetį, Lietuva dabar gali išvengti emigracijos šuolio 2007 m. iš Lietuvos emigravo 30 383 gyventojai, o 2010-aisiais šis skaičius padidėjo
Kava su IQ
Gerovės valstybė
Švedų ekonomistas B. Legerius: „Mokesčiai gali sustiprinti sąlygas ekonomikai augti.“
Europai senstant, ateityje reikės gerokai daugiau dėmesio skirti sveikatos priežiūrai, nepamirštant ir kitų viešųjų paslaugų. Svarbiausiose Švedijos finansų institucijose dirbęs ekonomistas Bo Legerius teigia, kad didinant viešųjų paslaugų efektyvumą reikėtų pagalvoti ir apie mokesčių reformas. Su juo kalbėjosi IQ apžvalgininkas Gytis Kapsevičius.
Aktualijos
Demografija
Kovo mėnesio teigiamus migracijos rodiklius nulėmė „Brexitas“, koronaviruso įtaką matysime vėliau
Trečią šių metų mėnesį Lietuvoje vėl fiksuota teigiama migracija – kovą į Lietuvą atvyko 1408 žmonėmis daugiau, nei išvyko, ketvirtadienį
Pasaulis
Migracija
ES ir Turkijos susitarimas yra žlugęs
Graikijai susidūrus su migrantų antplūdžiu, šalies ministras pirmininkas penktadienį pareiškė, jog Europos Sąjungos (ES) ir Turkijos susitarimas, pagal kurį nuo 2016 metų buvo ribojama migracija į Europą, yra „žlugęs“.
Pasaulis
Slovėnija
Prieš migrantus nusiteikusios partijos lyderis tapo Slovėnijos premjeru
Nepaisant protesto gatvėse ir perspėjimų dėl galimos antidemokratinės darbotvarkės, naujuoju Slovėnijos premjeru antradienį buvo prisaikdintas antiimigracinės partijos lyderis.
Aktualijos
Nuo 11 metukų JK gyvenęs jaunas tėtis ištiktas stabo: jį deportuos
Reshawnas Davisas, su savo žmona ir dukra gyvenąs Londone, bus deportuotas į Jamaiką dėl prieš 10 metų įvykdyto smulkaus nusikaltimo.
Anglijoje
„Brexit“: aktuli informacija Jungtinės Karalystės piliečiams, gyvenantiems Lietuvoje
Nuo 2020 m. vasario 1 d. (1 val. nakties Lietuvos laiku), įsigaliojus Europos Sąjungos (ES) ir Jungtinės Karalystės (JK) išstojimo susitarimui, ES ir JK piliečių bei jų šeimos narių statusas išliks nepakitęs – iki „Brexitʼo“ turėta teisė atvykti dirbti ir gyventi galios iki pereinamojo laikotarpio pabaigos (2020 m. gruodžio 31 d.).
Aktualijos
Lietuvos migracijos informacinė sistema – dar patogesnė vartotojams
Migracijos departamentas praneša pagerinęs Lietuvos migracijos informacinę sistemą (toliau – MIGRIS) ir ji tapo funkcionalesnė, patogesnė vartotojams.
Lietuva
Fiksuotas didžiausias Lietuvoje gyvenančių užsieniečių skaičius
Migracijos departamentas informuoja, kad 2020 m. sausio 1-ąją Lietuvos Respublikoje gyveno 78 081 užsienietis, kas sudaro 2,79 proc. bendro Lietuvos gyventojų skaičiaus. Palyginti su praėjusių metų sausio 1-osios duomenimis (58 021), 2020-ųjų metų pradžioje fiksuotas 34,6 proc. didesnis Lietuvoje gyvenančių užsieniečių skaičius, o palyginti su praėjusių metų pusmečiais, antrąjį pusmetį užsieniečių šalyje gyveno daugiau negu pirmąjį.
Aktualijos
Policija išaiškino nusikaltėlių tinklą, pervežusį 10 tūkst. migrantų iš Prancūzijos į JK
Prancūzų ir Nyderlandų policija sulaikė 23 asmenis, įtariamus priklausant vienam nusikaltėlių tinklui, neteisėtai pervežusiam apie 10 tūkst. migrantų iš Prancūzijos į Jungtinę Karalystę, ketvirtadienį pranešė Europos policija Europolas.
Lietuva
Sugrįžo į besikeičiančią ir tobulėjančią Lietuvą, kad ir vėl taptų to virsmo dalimi
Dalijamės jauno vyro, išvykusio iš Lietuvos per didžiausią emigracijos bangą, o vėliau sugrįžusio į tėvynę, istorija. Neabejojame, kad daugelis joje atpažintų savo jaunystės paieškas – kai buvo svajota ir keliauta, dairomasi tos vietos, kurioje būtų gera gyventi, ir kurioje galėtume jaustis laimingais.
Aktualijos
Vykdoma apklausa apie migracijos paslaugų kokybę
Siekiant tobulinti teikiamų migracijos paslaugų kokybę, Migracijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos kartu su programa „Kurk Lietuvai“ vykdo MIGRACIJOS DEPARTAMENTO KLIENTŲ APKLAUSĄ dėl migracijos paslaugų kokybės ir kviečia joje dalyvauti visus norinčiuosius.
Lietuva
Į Lietuvą grįžusi moteris: nenoriu pamesti pozityvumo, nesvarbu, kas įvyktų
Lietuvių reemigraciją iš Jungtinės Karalystės (JK) šiek tiek spartina „Brexit“. Grįžimas į Lietuvą po daugelio metų gyvenimo svetur šeimoms gali tapti dideliu iššūkiu. Kad persikėlimas atgal į tėvynę būtų sklandesnis, patartina jį kruopščiai suplanuoti.
Lietuva
Užsieniečiui dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo ar keitimo užteks apsilankyti migracijos padalinyje tik vieną kartą
Nuo 2019 m. gruodžio 23 d. užsieniečiui, kuris yra deklaravęs gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje ir pateikęs prašymą išduoti arba pakeisti leidimą laikinai gyventi darbo pagrindu, išrašytą leidimą laikinai gyventi gali paimti šį užsienietį įdarbinęs arba jį įdarbinti įsipareigojantis darbdavys, priimančioji įmonė ar Lietuvos mokslo ir studijų institucija.
Pasaulio lietuviai
URM palaiko ryšį su 21 Venesuelos lietuviu, pageidaujančiu persikelti į Lietuvą
Užsienio reikalų ministerija (URM) teigia palaikanti ryšį su 21 Venesuelos lietuviu, pageidaujančiu persikelti į Lietuvą.
Aktualijos
Bus supaprastinta asmens tapatybės dokumentų atsiėmimo tvarka
Vyriausybė pritarė Asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymo pakeitimo įstatymo projektui, kuriuo siūloma tobulinti asmens dokumentų išdavimo procesus, padaryti patogesnes piliečiams teikiamas asmens dokumentų išdavimo paslaugas.
Lietuva
Informacija apie nacionalinių vizų išdavimo pasikeitimus, kurie įsigalios nuo 2020 m. sausio 1 dienos
Migracijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos primena, kad:
Pasaulio lietuviai
JAV atidaryti Lietuvos vizų centrai
Siekiant užsieniečiams sudaryti palankesnes sąlygas pateikti prašymus išduoti Šengeno vizas, Jungtinėse Amerikos Valstijose, bendradarbiaujant su išorės paslaugų teikėju „VFS Global“, atidaryti Lietuvos vizų centrai.
Pasaulis
Teismas: „Ryanair“ bagažo mokesčio taisyklės yra perteklinės
Teismas Ispanijoje nurodė, kad pigių skrydžių avialinijų „Ryanair“ taikomas mokestis rankiniam bagažui yra perteklinis, kai vienai keleivei buvo skirta bauda už bandymą įsinešti krepšį į orlaivį be specialaus bilieto, praneša portalas BBC.
Aktualijos
Wiltshire sunkvežimyje rasta 15 žmonių - uždarė A350 kelią
Jau antrajame tokio pobūdžio incidente per pastarąsias savaites, netoli Chippenham, Wiltshire sustabdytame sunkvežimyje buvo aptikta 15 žmonių.
ŽYMA
MIGRACIJA