antradienis, balandžio 20 d.
Pasaulis
ES smerkia migrantų gyvenimo sąlygas Bosnijoje
Šimtų benamių migrantų gyvenimo sąlygos Europos Sąjungos pasienyje esančioje Bosnijoje yra „visiškai nepriimtinos“, šeštadienį pareiškė ES pasiuntinys Johannas Sattleris. Migrantai liko
Pasaulis
Prie Libijos krantų sudužus laivui žuvo mažiausiai 74 migrantai
Prie Libijos krantų ketvirtadienį sudužus laivui žuvo mažiausiai 74 migrantai, pranešė Tarptautinė migracijos organizacija (IOM). Pasak agentūros, ši nelaimė buvo vėliausia
Lietuva
Lietuva neprisidėjo prie kitų ES šalių ir nepriėmė nepilnamečių migrantų iš Graikijos
Lietuva nesutiko prisidėti prie kitų Europos Sąjungos šalių ir priimti nepilnamečių migrantų iš šią savaitę Graikijoje sudegusios stovyklos. Vidaus reikalų ministrės
Pasaulis
Prie Italijos krantų išgelbėtiems 28 migrantams testais nustatytas koronavirusas
Sicilijos gubernatorius trečiadienį pranešė, kad 28 jūroje išgelbėtiems migrantams testais buvo nustatytas naujasis koronavirusas, taip patvirtindamas naują komplikaciją, Italijai stengiantis
Pasaulis
Pabėgeliai
Prie Graikijos sienos įstrigę afganai neturi kur dėtis
Jau ne vieną dieną migrantai ir pabėgėliai bando kirsti Turkijos ir Graikijos sieną. Tarp jų yra daugybė afganų, kurie jau ne vienus metus svajoja pradėti naują gyvenimą Europoje.
Pasaulis
Pabėgėliai
Prancūzija kovoja su migrantų stovyklomis
Prancūzijos policija antradienį išardė paskutinę migrantų palapinių stovyklą Paryžiaus šiaurės rytuose ir perkėlė 427 žmones į prieglaudas pagal vyriausybės planą dėl migrantų pašalinimo iš gatvių.
Aktualijos
Gruodžio 18-toji - tarptautinė migrantų diena
Gruodžio 18-oji Jungtinių Tautų sprendimu paskelbta tarptautine migrantų diena. „Migrantais“ vadinami asmenys, kurie persikelia gyventi iš vienos vietos į kitą.
Pramogos
Į Vietnamą sugrąžinti pirmieji JK sunkvežimyje rastų žmonių palaikai
Į Hanojų iš Londono oro bendrovės „Vietnam Airlines“ lėktuvu ankstų trečiadienį buvo parskraidinti pirmieji praėjusį mėnesį Jungtinėje Karalystėje sunkvežimyje rastų žmonių palaikai, pranešė šaltinis iš oro uosto saugumo tarnybos.
Aktualijos
Wiltshire sunkvežimyje rasta 15 žmonių - uždarė A350 kelią
Jau antrajame tokio pobūdžio incidente per pastarąsias savaites, netoli Chippenham, Wiltshire sustabdytame sunkvežimyje buvo aptikta 15 žmonių.
Aktualijos
Sukrečiančias SMS iš vilkiko priekabos gavę tėvai sulaukė patvirtinimo: tai mūsų dukra
Vietnamietės, kuri siuntė artimiesiems šiurpias žinutes iš vilkiko priekabos, kūną iš tikrųjų rado tarp 39-ių migrantų kūnų.
Aktualijos
Vietname pradėta rinkti DNR mėginių siekiant nustatyti aukų tapatybę JK
Vietnamo pareigūnai sekmadienį pradėjo rinkti DNR mėginius šeimose, kurių artimieji, kaip manoma, galėjo atsidurti tarp 39 žmonių, kurių kūnai buvo rasti sunkvežimyje Didžiojoje Britanijoje, agentūrai AFPO pranešė vienas saugumo šaltinis ir giminaičiai.
IQ Tema
Duonos ir žaidimų neužtenka
Šalies ekonomikos padėtis tarptautinėje arenoje konkuruoti dėl aukšto lygio specialistų – palanki. Reikia tik užtikrinti, kad ginklai nebūtų sudėti kovai dar neprasidėjus.
Pasaulis
Nuskendo į Angliją apsirišęs plastikiniais buteliais atplaukti bandęs migrantas
Migrantas iš Irako nuskendo bandydamas atplaukti į Angliją. Vyriškis dėvėjo paties pasigamintą plūdūrą iš plastikinių butelių, rašo Metro.co.uk.
Pasaulis
Viceministras A. Zananavičius Paryžiuje diskutavo migrantų krizės klausimais
Liepos 22 dieną Paryžiuje Europos Sąjungos (ES) valstybių ir asocijuotų Šengeno šalių užsienio ir vidaus reikalų ministrai, Jungtinių Tautų, Tarptautinės migracijos organizacijos ir Afrikos Sąjungos atstovai dalyvavo neformalioje diskusijoje dėl Viduržemio jūroje išgelbėtų migrantų išlaipinimo Europos Sąjungoje problemų sprendimo.
Pasaulis
Jūroje skęstančius migrantus gelbėjusiam ugniagesiui gresia 20 metų kalėjimo
Italijos pareigūnai apkaltino ispanų ugniagesį, prisidėjusį prie prekybos žmonėmis, nors iš tiesų jis padėjo išgelbėti tūkstančius Viduržemio jūroje į pavojų patekusių migrantų.
Lietuva
Lietuvos ministerijos nepritaria R. Karbauskio idėjai liberalizuoti deklaravimo tvarką emigrantams
Finansų, Sveikatos apsaugos ir Vidaus reikalų ministerijos nepritaria „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio pasiūlymui liberalizuoti gyvenamosios vietos deklaravimo tvarką emigrantams, antradienį rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.
Aktualijos
Įspėjimai dėl ES piliečių registracijos: laukia chaosas
Po „Brexit“ Jungtinę Karalystę gali užklupti dar vienas skandalas, kai reikės suregistruoti visus 3,5 mln. Europos Sąjungos gyventojus.
Aktualijos
Vilkiko vairuotojo priekaboje – 27 migrantai
M6 kelyje sulaikytas vilkiko vairuotojas, kurio priekaboje rasti net 27 nelegaliai į šalį patekti bandę piliečiai. Dėl įvykusio incidento kelyje susidarė didžiulis kamštis.
Pramogos
Paaiškėjo „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos dalyviai
Dėl teisės atstovauti Lietuvai 2019-ųjų „Eurovizijoje“ varžysis 49 atlikėjai ir grupės. Pirmasis LRT rengiamos nacionalinės atrankos koncertas – iš karto po Naujųjų, sausio 5 d. 21 val. per LRT.
Pramogos
Paaiškėjo, kas dalyvaus 2019-ųjų „Eurovizijoje“
2019-ųjų „Eurovizijoje“ dalyvaus atstovai iš 42 šalių, tarp jų – ir Lietuvos bei Jungtinės Karalystės. Apie tai šiandien pranešė renginio organizatorė Europos transliuotojų sąjunga.
ŽYMA
MIGRANTAI