ketvirtadienis, balandžio 22 d.
Atradimai
DIENA SU MOKSLININKU
Dalyvaujanti stebėtoja
Mokslininko žiūros taškas leidžia atsitraukti ir iš šalies pažvelgti į aplink vykstančius procesus, įsitikinusi Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Politikos mokslų
Aktualijos
Darbdaviams – prievolė tikrinti ES piliečius
Artimoje ateityje į darbą Europos Sąjungos piliečius priimančių Jungtinės Karalystės bendrovių atstovai po „Brexit“ privalės patikrinti, ar jie turi teisę dirbti šalyje. Kaip tai padaryti – kol kas neaišku.
Aktualijos
Europiečių nesamdo – yra dirbančių už žymiai mažiau
Specialaus tyrimo metu paaiškėjo, kad Jungtinėje Karalystėje prie milijardinės vertės projekto įgyvendinimo dirba imigrantai, kurių alga nesiekia net minimalaus atlygio dydžio.
Aktualijos
Valdžia nusitaikė į dirbančius savarankiškai
Jungtinės Karalystės iždo kancleris žada imtis griežtų priemonių dėl savarankiškai dirbančių asmenų, kurie šią veiklą renkasi siekdami mažesnių mokesčių.
Anglijoje
Verslo nerimas dėl darbuotojų auga
Vis daugiau šalyje veikiančių bendrovių nerimauja, ką teks daryti, jeigu ims trūkti darbuotojų – šis klausimas kelia didžiausią galvos skausmą kompanijų vadovams.
Aktualijos
Padavėjams – visi arbatpinigiai
Barų, kavinių, restoranų ir kitų Jungtinėje Karalystėje veikiančių viešojo maitinimo įstaigų vadovybė negali savintis aptarnaujančiam personalui skiriamų arbatpinigių.
Aktualijos
Britanijoje siūloma darbininkams suteikti ženkliai daugiau teisių
Opozicinė Jungtinės Karalystės leiboristų partija pirmadienį paragino imtis masinės nacionalizacijos bei kurti naują schemą, pagal kurią darbininkai turėtų teisę į dalį įmonės dividendų, nors verslą tokia idėja gąsdina.
Aktualijos
Darbuotojų Anglijoje trūksta dar labiau
Lyginant su praėjusiais metais, šiandien Anglijoje dar labiau trūksta suaugusiųjų rūpybos darbuotojų, spėjama, kad problema tik didės.
Aktualijos
Britanijoje siūloma įversti keturių dienų darbo savaitę
Didžiosios Britanijos profesinių sąjungų federacijos vadovė Frances O'Grady ragina sutrumpinti darbo savaitę iki keturių dienų, skelbia britų leidinys „The Independent“.
Aktualijos
JK daugėja uždirbančiųjų septynženkles sumas
Nors vis garsiau kalbama apie pavojus ekonomikai, per pastaruosius metus Jungtinėje Karalystėje padaugėjo žmonių, kurie per metus uždirba daugiau nei milijoną.
Anglijoje
Užsieniečiams po „Brexit“ – laikinos darbo vizos
Jungtinės Karalystės vyriausybė pranešė radusi būdą, kaip po „Brexit“ užpildyti laisvas darbo vietas žemės ūkio sektoriuje. Tiesa, valdžios idėją kritikuoja verslą.
Anglijoje
Kokių darbuotojų JK trūks po „Brexit“?
Po „Brexit“ Jungtinė Karalystė bet kokiu atveju turės sunkumų dėl žemos kvalifikacijos darbininkų, kurie gyvybiškai būtini šalies ekonomikai.
Aktualijos
JK paliekančius europiečius keičia atvykėliai iš kitur
Naujausi statistiniai rodikliai atskleidžia naujausias migracijos tendencijas: į Europos Sąjungos piliečiai šią šalį renkasi vis rečiau, tačiau daugėja iš kitur atvykstančių žmonių.
Anglijoje
Po „Brexit“: atvykstantiems dirbti – jokių kliūčių, veltėdžiams parodys kelią atgal
Nors britai iš Europos Sąjungos traukiasi norėdami pristabdyti atvykėlių iš užsienio srautus, aukštus postus užimantys politikai tikina, kad šalyje dirbti norinčių žmonių niekas neatstums ir po „Brexit“.
Aktualijos
JK rekordiškai sumažėjo darbuotojų iš Europos Sąjungos
Per pastaruosius tris mėnesius iki birželio mėnesio, nedarbo lygis Jungtinėje Karalystėje nukrito 65 tūkst. iki 1,36 mln. žmonių ir yra žemiausias per 40 metų ,patvirtino Nacionalinio Statistikos departamento paviešinti duomenys.
Aktualijos
„Brexit“ amerikiečių akimis: kas rinks britų derlių?
Jeigu manote, kad „Brexit“ – tik britų ir Europos Sąjungos reikalas – klystate: procesą įdėmiai stebi visas pasaulis. Amerikiečių manymu, Anglijos ūkininkai pražus, jeigu į šalį ateityje negalės patekti sezoniniai darbuotojai.
Aktualijos
Britų darbdaviai imigrantus vilioja įspūdingomis sumomis
Dėl neužtikrintos ateities šalyje iš Jungtinės Karalystės išvykstant vis daugiau aukštos kvalifikacijos specialistams iš Europos Sąjungos, juos britų darbdaviai stengiasi išlaikyti papildomomis priemonėmis ir, žinoma, pinigais.
Aktualijos
Populiari parduotuvė atleis per 530 darbuotojų
Pigių prekių parduotuvių tinklo „Poundworld” atstovai pranešė, kad planuoja uždaryti dar 40 parduotuvių. Bus prarastos mažiausiai 531 darbo vietos visoje šalyje.
Aktualijos
JK praranda patrauklumą tarptautinėje arenoje
Specialus tyrimas rodo, kad tarptautinėje darbo rinkoje pagal patrauklumą pozicijas praranda Jungtinė Karalystė, nors šalies sostinė išlieka svajonių darbo vieta daugeliui.
Aktualijos
Vergystė Britanijoje: du lietuviai išgyveno penkerius metus trukusį košmarą
Klaipėdos apygardos teisme atsidūrusioje tarptautinį skandalą sukėlusioje byloje paviešintos dviejų jaunų vyrų istorijos labiau primena siaubo filmą nei realų gyvenimą. Treji ir penkeri metai vergijos. Taip du lietuviai įvardija darbo ir gyvenimo sąlygas Didžiojoje Britanijoje. „Tai nusikalstama grupuotė, tegu jie papasakoja, iš ko namus pasistatė?“, – su kaltinamuoju Ediku Mankevičiumi akis į akį susitikęs sakė jaunas vyras.
ŽYMA
MILDA ALIŠAUSKIENĖ