ketvirtadienis, spalio 1 d.
Pasaulio lietuviai
Kita emigracijos pusė: neišmokėtos algos ir išvarymas iš būsto
Neretai emigruojantys tautiečiai darbą užsienyje suranda per lietuviškas bendroves. Jos gali suteikti ir darbą, ir būstą, ir visą reikalingą informaciją. Vis dėlto kartais emigrantai būna apgauti ir jiems paprasčiausiai nusvyra rankos. Su tokia istorija į Alfa.lt kreipėsi viena skaitytoja.
Verslas
Kauno mokslo ir verslo ryšys: darbas prasideda nuo pokalbio
Mokslą ir verslą jungiantys tiltai Kaune jau statomi – netrūksta nei sėkmės pavyzdžių, nei nuolatinių iššūkių. Visgi visų suinteresuotų pusių sutelktinių pastangų dar pasigendama.
Lietuva
Ar tikrai emigrantai kraunasi lagaminus? Pagalbos linija skambina ir studentai, ir pensininkai
Į kurią pusę labiau krypsta lietuvių akys: į Londoną ar į Lietuvą? Grįžtančių tikrai yra, juos dažnai pamirštame kalbėdami vien apie tuos, kurie išvažiuoja, pasakoja projekto „Renkuosi Lietuvą“ koordinatorius Justinas Uba.
Aktualijos
Korupcija, nelygybė ir nepagarba – tyrimas atskleidė, dėl ko emigruoja lietuviai
Lietuva, kaip ir kitos Vidurio Rytų Europos valstybės, kenčia nuo didelių emigracijos mastų. Tačiau, nors šalies ekonominė gerovė neprilygsta ES vidurkiui ir pajamų nelygybė išlieka didelė, vien ekonominiais rodikliais migracijos paaiškinti negalima, tikina Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) sociologas dr. Dainius Genys – vienas iš mokslininkų, Vyriausybės užsakymu parengusių Lietuvos migracijos priežasčių tyrimą, rašoma VDU pranešime spaudai.
Aktualijos
Į Lietuvą grįžęs emigrantas perspėja likimo brolius: tai turėtų žinoti visi
Ar Lietuvos pilietis, legaliai dirbęs užsienyje, grįžęs į Lietuvą gali tikėtis bedarbio išmokos? Tokį klausimą iškėlė Stasys, pats ketverius metus dirbęs svetur ir vėliau nusprendęs likti gyventi Lietuvoje. Paaiškėjo, kad tai tikrai įmanoma, tačiau užsienyje dirbę žmonės turėtų atlikti tam tikrus veiksmus.
Lietuva
Rugpjūtį iš Lietuvos emigravo daugiau, nei atvyko
Rugpjūtį iš Lietuvos emigravo tūkstančiu daugiau žmonių, nei atvyko, pirmadienį paskelbė Statistikos departamentas.
Pasaulio lietuviai
Emigranto žvilgsniu: penki skirtumai tarp Lietuvos ir Norvegijos
Į svečią šalį kiekvienas, žinoma, atvykstame su grandioziniu savos patirties bagažu ir šiokiomis tokiomis išankstinėmis nuostatomis apie tai, kokia toji šalis turėtų būti, o joje įsikūrę nuolatos lyginame viską su tėvynės realijomis.
Lietuva
Užsienyje gyvenę tautiečiai kviečiami pasidalyti savo sugrįžimo į Lietuvą istorija
Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga užsienyje gyvenę tautiečiai kviečiami pasidalyti savo sugrįžimo į Lietuvą istorija ir tapti antrus metus organizuojamos iniciatyvos „Kryptis Lietuva“ dalimi.
Lietuva
Po siaubingo išžaginimo moteris buvo priversta emigruoti
Telšių apylinkės prokurorams teko nelengva užduotis – aiškintis, ar psichikos negalią turinčią moterį išžagino jos vyro draugas. Prokurorai nusprendė, kad tokio įvykio nebuvo, tačiau socialiniai darbuotojai įsitikinę kitaip. Kol vyko tyrimas, neįgali moteris pagimdė ir su vyru emigravo.
Pramogos
N. Šiaudikytė atskleidė, kur kraustytųsi jei tektų emigruoti
Pastaraisiais metais daug po pasaulį keliaujanti dainininkė Neringa Šiaudikytė sakė, kad kaskart viešėdama vis naujoje vietoje mintyse visuomet pamėgina ją „pasimatuoti“.
Lietuva
Lietuvoje fiksuojama rekordinė imigracija, didžioji emigracijos banga slopsta
Lietuvoje fiksuojama rekordinė imigracija, o didžioji emigracijos banga kiek prislopo, rodo Statistikos departamento BNS pateikti duomenys.
Lietuva
Iš Lietuvos emigravo visa Marijampolė
2018 metų pradžioje Lietuvoje gyveno 2 mln. 810 tūkst. nuolatinių gyventojų – 37,8 tūkst., arba 1,3 proc., mažiau negu 2017 metų pradžioje. Pagrindinė nuolatinių gyventojų skaičiaus mažėjimo priežastis – emigracija, skelbia Statistikos departamentas.
Aktualijos
Užsienyje gyvenantys lietuviai kviečiami pagelbėti Lietuvos mokslininkams
Jungtinėje Karalystėje (JK) ir kitose Europos šalyse gyvenantys lietuviai kviečiami prisidėti prie emigraciją iš Lietuvos analizuojančio mokslinio tyrimo bei kartu atskleisti lietuvių migracijos aplinkybes ir pasitenkinimą gyvenimu užsienyje.
Lietuva
Atskleisti praėjusių metų emigracijos mąstai baugina
Per metus Lietuvoje sumažėjo 37,8 tūkst. gyventojų – šių metų sausio 1-ąją šalyje gyveno 2 mln. 810 tūkst. nuolatinių gyventojų. Daugiausiai gyventojų prarasta dėl emigracijos, taip pat daugiau žmonių mirė nei gimė.
Anglijoje
Sukrečianti lietuvio istorija Anglijoje: vykęs dirbti, trejus metus gyveno gatvėje
Anglijoje gyvenančio lietuvio Arūno Rutkaus istorija – verta knygos. Iš Lietuvos Arūnas išvyko tikėdamasis pabėgti nuo priklausomybės alkoholiui ir užsidirbti. Ta2iau emigracijoje viskas tapo dar blogiau.
Pasaulio lietuviai
Emigrantus tyrinėjanti mokslininkė: „Nemanau, kad reikia panikuoti, jog iš Lietuvos išvyksta žmonės“
Neseniai Lietuvoje ir užsienyje gyvenančius lietuvius pasiekė žinia, kad daugelį metų svetur gyvenanti ir dirbanti lietuvių kilmės mokslininkė Audra I. Mockaitis prašo pagalbos dalyvaujant didžiuliame tyrime siekiant išsiaiškinti užsienyje gyvenančių lietuvių identitetą.
Aktualijos
Migracijos tarnyba imigrantui: „Važiuok namo arba kur nors kitur”
Jungtinei Karalystei (JK) dalyvaujant derybose dėl „Brexit” bei premjerei Theresai May viešai pažadėjus garantuoti Europos Sąjungos (ES) piliečių teises, šalį drebina vienas po kito su imigrantų teisių pažeidimu bei žeminimu susiję skandalai.
Pramogos
Mortos tiesa: į Lietuvą grįžta „negluši“ emigrantai
Anądien sėdžiu su pussesere grožio salone ir šneku apie jos planus grįžti į Lietuvą. Greta buvusi lietuvė nustebusi net suprunkštė: „Grįžti į Lietuvą? Pffff... Parvarysi atgal tuoj!“ – ir nusižvengė. Pasirodo, ne ji viena įsitikinusi, jog nuspręsti grįžti namo – mažų mažiausiai naivus ir apgailėtinas pasirinkimas.
Pramogos
Mortos tiesa: iš Lietuvos jūsų neišvarė, patys kalti
Paklausk lietuvio Anglijoje, ar jis norėtų grįžti į Lietuvą ir už ką jaučiasi dėkingas tėvynei ir išgirsi 50 prieštaravimo sau pačiam atspalvių. Jaučiasi laimingi emigravę, bet norėtų grįžti į Lietuvą. Neturi už ką padėkoti tėvynei, bet myli jos gamtą ir žmones. Nemėgsta šalia gyvenančių britų, kitataučių ir kitų rasių žmonių, bet ir su lietuviais nesikalba.
Pramogos
Mortos tiesa: abituriente, emigruosi? Tik nejuokink!
Vykstant brandos egzaminams lietuviški portalai mirgėte mirga įpykusių mokinukų ir absolventų verkšlenimais, kad jei jau šitaip, tai emigruosiu! Jeigu pirmame darbe man mokės TIK varganą minimumą – emigruosiu! Jei mokytojai ir toliau iš mūsų tiek daug reikalaus – emigruosiu! Jei... Švaistosi ta emigracija, lyg ši žinia, be mamos, dar ką nors gąsdintų. Šiaip turėtų gąsdinti – juos pačius, bet ne visi tą supranta.
ŽYMA
MINDAUGAS BULOTA