šeštadienis, sausio 23 d.
Pasaulio lietuviai
Lietuvės kuria dokumentiką, kurioje Lietuva matoma londoniečio akimis
Dvi Londone susipažinusios lietuvės vos prieš kelis mėnesius pristatė, kaip pačios sako, nepaprastai paprastų ir laisvų žmonių istorijų projektą, dokumentikos serialą, kuris lengva ranka ir be išankstinių nusistatymų nagrinėja daugelyje užsienio šalių priimtas, tačiau Lietuvos visuomenėje vis dar opias temas, apie kurias galbūt reikėtų kalbėti drąsiau ir daugiau.
Anglijoje
Londone gyvenančios lietuvės apie savo kurtą laidą „Atradimai“: vienalytės šeimos, narkotikai ir laisvas jaunimas
Translytiškumas ir santuoka, jaunų miestiečių kraustymasis į kaimus, narkotinės kanapės Lietuvoje, Londono lietuviai bei naujausios jaunimo subkultūros – tokias temas nagrinėja LNK interneto svetainėje startavusi nauja dokumentinė laida „Atradimai“.
Pramogos
Paaiškėjo slapta tiesa: Whitney Houston buvo tvirkinama artimo žmogaus
Whitney Houston vaikystėje galėjo tvirkinti jos pusseserė Dee Dee Warwick, įtaria dainininkės draugai, nusifilmavę dokumentiniame filme, kurio premjera įvyko ketvirtadienį Kanų kino festivalyje.
Namie ir svečiuose
Išbaigtas paveikslas
Šiuose namuose lyg nesąmoningai norisi sulėtinti žingsnį ir dairytis po skirtingų faktūrų, spalvų, stilistikų daiktų koliažus. Meno kūriniai, senoviniai baldai, funkcionalios ir asmeniškos dekoro detalės žvilgsnį prikausto ilgam. Todėl čia įsikūrusios grafikos dizainerės Marijos Jure žodžiai Viktoriją Vitkauskaitę iš pradžių kiek nustebina: „Aš gyvenu kaip visiška minimalistė.“
Lietuva
BBC parodys filmą apie Lietuvą
Ateinančiais metais britų nacionalinis transliuotojas BBC rodys dokumentinį filmą apie Lietuvoje aptiktus žydų istorijos ir kultūros pėdsakus.
Atradimai
Kuris meno stilius įkvepia labiausiai?
Meno stiliai vieni kitus augina, neigia, žudo ir vėl prikelia – kai kurie lieka mūsų dėmesio paraštėse, o kiti keičia gyvenimus ir atveda prie tikrojo „aš“. Aštuoni Ievos Rekštytės-Matuliauskės pašnekovai dalijasi savo meninio įkvėpimo versmėmis.
Aktualijos
Apie emigrantus iš Lietuvos – dokumentinis filmas
Porą mėnesių emigranto kailyje praleidęs fotografas iš Lietuvos įamžino savo ir kitų tautiečių gyvenimą bei darbą Jungtinėje Karalystėje dokumentiniame filme.
Kultūra
Koks meno stilius įkvepia labiausiai?
Meno stiliai vieni kitus augina, neigia, žudo ir vėl prikelia – kai kurie lieka mūsų dėmesio paraštėse, o kiti keičia gyvenimus ir atveda prie tikrojo „aš“. Aštuoni Ievos Rekštytės pašnekovai dalijasi savo meninio įkvėpimo versmėmis.
ŽYMA
MINIMALIZMAS