šeštadienis, balandžio 10 d.
Pasaulis
Žemynas, kurį ką tik pasiekė koronavirusas, ruošiasi blogiausiam: reakcija gali būti neadekvati
Sparčiai plintantis koronavirusas sukėlė sumaištį daugelyje išsivysčiusių pasaulio šalių, tačiau Afrikoje – žemyne, kuris yra mažiausiai pasirengęs kovoti su epidemija – kol kas patvirtintas vienas susirgimo atvejis. Sveikatos apsaugos tarnybos vis dar ruošiasi blogiausiam.
Pasaulis
Kinijoje koronaviruso protrūkio aukų skaičius peržengė 1100
Kinijoje naujojo koronaviruso epidemijos aukų trečiadienį padaugėjo iki 1113, per parą mirus dar 97 pacientams, pranešė Nacionalinė sveikatos apsaugos komisija.
Pasaulis
Naujajam koronavirusui suteiktas oficialus pavadinimas
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) antradienį paskelbė, kad mirtinai pavojingas naujasis koronavirusas, kuris pirmą kartą buvo identifikuotas Kinijoje gruodžio 31 dieną, nuo šiol bus oficialiai vadinamas „Covid-19“.
Gyvenimas
Koronavirusas JK: keliems gydytojams diagnozavus virusą skubiai ieškomi jų pacientai
Anglijos visuomenės sveikatos priežiūros departamentas pranešė, kad sveikatos priežiūros darbuotojams buvo liepta savarankiškai karantinuotis, kai tik jiems buvo nustatytas koronavirusas.
Pasaulis
Koronaviruso protrūkio aukų skaičius pralenkė SARS
Kinijos vyriausybė pirmadienį paskelbė, kad šalies žemyninėje dalyje vėl užfiksuotas naujuoju koronavirusu užsikrėtusių žmonių reikšmingas pagausėjimas po ankstesnės dienos menamo atokvėpio, o mirus dar 97 pacientams bendras protrūkio aukų skaičius išaugo iki 908 ir viršijo mirusiųjų nuo 2002–2003 metų ūmaus kvėpavimo takų sutrikimo (SARS) skaičių.
Pasaulis
Koronavirusas: kas žinoma apie jo aukas
Pirmoji naujo, Kinijoje atsiradusio koronaviruso auka pasižymėjo ypatybėmis, kurios buvo būdingos ir daugumai vėliau nuo jo mirusių žmonių: tai buvo vyresnis nei 60 metų silpnos sveikatos žmogus.
Pasaulis
Koronaviruso aukų skaičius jau viršijo 400
Bendras užsikrėtusiųjų nauju koronavirusu skaičius Kinijoje pasiekė 20 400, patvirtinus 3235 naujus atvejus, antradienį pranešė Nacionalinė sveikatos komisija.
Pasaulis
PSO pripažino koronaviruso protrūkį tarptautine ekstremalia visuomenės sveikatai padėtimi
Jungtinių Tautų sveikatos apsaugos agentūra ketvirtadienį paskelbė Kinijoje prasidėjusį naujojo koronaviruso protrūkį tarptautinio masto ekstremalia visuomenės sveikatai padėtimi.
Pasaulis
Koronavirusas nesitraukia: užfiksuotas didžiausias mirčių skaičius per vieną dieną
Kinijoje išplitusio naujo koronaviruso aukų padaugėjo iki 170, taip pat patvirtinta daugiau kaip 1700 naujų užsikrėtimo atvejų, ketvirtadienį pranešė vyriausybė.
Gyvenimas
Popieriumi įsipjovusiai moteriai teko amputuoti abi plaštakas ir pėdas
Marguerite Henderson į komą paniro ir pabudo netekusi abiejų plaštakų ir pėdų, nors susižalojo ji itin nestipriai - įsipjovė popieriumi.
Gyvenimas
Londono daugiabučio vandentiekyje aptiktas mirtinas užkratas
Vieno iš prabangesnių Londono daugiabučių komplekso vandentiekyje rasta legionelių. Vienas iš komplekso gyventojų susirgo Legionierių liga.
Gyvenimas
Kaip pradėti vykdyti Naujų metų pažadus?
Naujieji metai – puikus atspirties taškas pokyčiams ir naujai pradžiai. Bet ką daryti, kad norai neliktų tik pažadais ir dar vienu „rytoj“?
Pasaulis
Prognozės 2018 – iesiams – šokiruoja
Vadinamąsias šokiruojančias prognozes jau daugiau kaip dešimtmetį rengiantis Danijos investicinis bankas „Saxo Bank“ 2018 metams prognozuoja, be kita ko, kintamumo rinkose padidėjimą, naują politinę krizę Europos Sąjungoje (ES) ir staigų bitkoino kurso kritimą.
ŽYMA
MIRTINAS UŽKRATAS