ketvirtadienis, liepos 2 d.
Pasaulis
JAV ketina atnaujinti finansavimą PSO, tačiau mokės ne daugiau nei Kinija
JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija planuoja iš dalies atnaujinti finansavimą Pasaulinei sveikatos organizacijai (PSO), penktadienį pranešė televizija „Fox News“. Jungtinės Valstijos
Verslas
Pinigines ateityje matysime nebent muziejuose
Nors technologijų amžiuje klausimas apie grynųjų pinigų likimą iškyla nuolat, mokėjimų bendrovės jau ruošiasi atsisveikinti ir su mokėjimo kortelėmis. Kita vertus, atsiskaityti netrukus galės net jūsų šaldytuvas. Apie ateities mokėjimo būdus IQ apžvalgininkui Gyčiui Kapsevičiui pasakojo mokėjimų bendrovės „MasterCard“ vadovė Šiaurės ir Baltijos šalims Sasha Krstic.
IT ir transportas
Šeši bankininkystės lyderiai kitąmet tikisi pristatyti savo kriptovaliutą
Bankai pribrendo kriptovaliutoms. Skelbiama, kad didžiausių pasaulio bankų grupė – „Barclays“, „Credit Suisse“, „Canadian Imperial Bank of Commerce“, HSBC, MUFG ir „State Street“ – nori pasiūlyti savo klientams naują skaitmeninę valiutą.
Verslas
Lietuviškos bekontaktės kortelės turės 2,5 karto didesnį limitą
Nuo rudens planuojama didinti Lietuvos komercinių bankų išduodamų kortelių limitą. Jis didės nuo 10 iki 25 eurų.
Sveikata
Kaip besikeičiant orams kovoti su sąnarių skausmu?
Atvėsus ir atslinkus darganoms, vis daugiau žmonių ima skųstis paaštrėjusiu sąnarių skausmu. Gydytojo traumatologo ortopedo Manto Gagilo teigimu, dažniausiai dėl pasikeitusio oro slėgio kenčia vyresnio amžiaus, maždaug 45-64 m. žmonės, turintys degeneracinius sąnarių pakitimus, tačiau problema nesvetima ir jaunesniems žmonėms, jei jų sąnariai pažeisti.
Sveikata
Kaip išvengti didžiausio sąnarių priešo?
Lietuvoje net 30 proc. vyresnių nei 65 m. amžiaus žmonių kenčia nuo osteoartrito – degeneracinės, dažniausiai pasitaikančios pasaulyje sąnarių ligos. Daugiausia problemų ir neįgalumą sukelia kelių bei klubų sąnarių pažeidimas.
ŽYMA
MOKĖJIMAI