sekmadienis, lapkričio 29 d.
Pramogos
Britai gali pritrūkti alaus
Dėl angliarūgštės trūkumo ir didžiulio vartojimo Jungtinėje Karalystėje artimiausiu metu gali būti apribota prekyba gaiviaisiais gazuotais gėrimais ir alumi.
Pramogos
Alaus naudojimo būdai, kurių nežinojote (nuotraukos)
Kiekvienas žino, kad alus – silpnas alkoholinis gėrimas, visi žino, ką su juo daryti – gerti ir mėgautis. Tačiau su juo kai ką galima nuveikti ir buityje.
Pasaulis
Vokiečiai švenčia: prasidėjo „Oktoberfest“
Miunchene šeštadienį prasidėjo kasmetinis alaus festivalis „Oktoberfest“.
Sveikata
Tai nepatiktų Lietuvos valdantiesiems: alkoholis apsaugo nuo paplitusios ligos
Danijos mokslininkai paskelbė tyrimo išvadas, kurios tikrai nepatiktų dabartinei Lietuvos valdžiai – skandinavai tvirtina, kad vartojant tam tikrus alkoholinius gėrimus galima išvengti ligos, nuo kurios pasaulyje kenčia milijonai žmonių.
Sveikata
Alus jaunina vyrus
Belgijos mokslininkai išsiaiškino, kodėl žmonėms ir musėms taip patinka alus, o vienas jų kolega iš Danijos įsitikinęs, kad, kaip ir biliardas, šis gėrimas gali atjauninti pagyvenusius vyrus.
Aktualijos
Vyriausybė narstys mokesčių lengvatas
Ministrų kabineto siūlymai dėl dviejų dešimčių lengvatų ūkininkams likimo paaiškės iki vasaros, o rudenį jie bus teikiami Seimui, žada finansų ministras.
Verslas
Lengvatomis piktnaudžiaujantys aludariai diskredituoja visą sektorių
Premjero Sauliaus Skvernelio viešai išsakytas teiginys, kad legaliose gamyklose gaminamas neapskaitomas alkoholis realizuojamas per barus, meta šešėlį ant alaus gamintojų. Galimybes piktnaudžiauti ir be mokesčių realizuoti legaliai pagamintą produkciją suteikia alaus gamintojams numatytos įvairios apskaitos lengvatos.
Gyvenimas
Alaus joga: viskas dar keisčiau, nei pamanėte
Alus – kaip kava ar raudonasis vynas – yra vienas iš tų paradoksalių gėrimų: kenksmingų, tačiau periodiškai pagarbinamų dėl jo naudos sveikatai. Pavyzdžiui, kai kurie moksliniai tyrimai rodo, kad alus gali pagerinti smegenų funkciją, sustiprinti kaulus ir net padėti atsigauti po treniruotės.
Lietuva
Valdžios užmojai: alų pabranginti dvigubai
Naujoji valdžia dar prieš rinkimus žadėjo kilti į kovą su alkoholiu. Dabar šį pažadą, panašu, nori ištesėti. Šią savaitę Seime ir naujoje Vyriausybėje pasigirdo realūs siūlymai smarkiai padidinti akcizą alkoholiu, dėl kurio, pavyzdžiui, alus parduotuvėse pabrangtų dvigubai.
Aktualijos
Airijoje – pasakiškas darbo pasiūlymas vyrams
Darbo skelbimas Airijos spaudoje jau spėtas pakrikštyti geriausiu darbu pasaulyje vyrams, nepaisant to, kad už jį nemokama nė cento.
Gyvenimas
5 priežastys negerti alaus
Alų gerti sveika – tai lietuviai alaus mėgėjai kartoja nuolat. Tik pamiršta pridėti vieną paprastą žodelį: saikingai. Labai saikingai geriamas alus išties gali papildyti organizmą naudingomis medžiagomis, bet saikingi kiekiai, gydytojų nuomone, galėtų būti nebent vienas alaus butelis per savaitę. Ir tai – ne visiems, tai labai individualu.
Pramogos
Žemėlapis: sužinokite, kur alus kainuoja brangiausiai
Sukurtas Jungtinės Karalystės (JK) žemėlapis, atskleidžiantis, kuriose šalies vietoje alaus bokalas kainuoja brangiausiai. Londoniečiai neapsidžiaugs, tačiau greičiausiai ir nenustebs sužinoję, jog sostinėje alus kainuoja brangiausiai visoje šalyje.
Pasaulis
“Oktoberfest”: milijonai žmonių ir dar daugiau alaus
Bavarijos sostinėje Miunchene (Vokietija) savaitgalį prasidėjo garsusis „Oktoberfest“, kuriame tiek patys vokiečiai, tiek šalies svečiai ragauja alų ir tradicinius valgius. Per atidarymo savaitgalį buvo išpilstytas vienas milijonas litrų alaus, kurį išgėrė beveik milijonas festivalio svečių. Dar šešių milijonų lankytojų tikimasi sulaukti iki spalio 4-osios.
Aktualijos
Ministras: dėl imigrantų uždaromos aludės
Už bendruomenes atsakingas liberalų ministras dėl 29 per savaitę užsidarančių ar į kitokius verslus pertvarkomų aludžių apkaltino imigrantus. Jo pasisakymai sukėlė masinę protesto bangą socialinėje žiniasklaidoje ir dabar politikas priverstas aiškintis dėl savo žodžių.
Pasaulis
Aludarių džiaugsmas: vokiečiai vėl geria daugiau
Ne vienerius metus stebėję alaus mylėtojų gretų retėjimą, praėjusiais metais minėto alkoholinio gėrimo gamintojai ir pardavėjai vėl ėmė trinti rankomis: vokiečiai prisiminė savo meilę alui. Manoma, kad tam didelės įtakos turėjo šiltesnė nei įprasta žiema ir Pasaulio futbolo čempionatas, kuriame puikiai sekėsi Vokietijos rinktinei.
Aktualijos
Iš duobės lipantis „Žalgiris“ turi dar vieną rėmėją
Kaune pasirašyta sutartis, pagal kurią Eurolygoje rungtyniaujančio „Žalgirio“ krepšinio klubo naujuoju rėmėju tapo „Utenos“ alus.
Pramogos
Anglijos bare alaus bokalas už svarą
Aludė, pavadinta „Pound Pub“ (angl. „Svaro aludė“), kurioje pinta alaus kainuos 1,50 £, o pusė pintos – vos 1 £, netrukus atvers duris. Teigiama, kad šioje vietoje bus parduodamas pigiausias alus visoje Jungtinėje Karalystėje, skelbė dailymail.co.uk.
Sveikata
Ir gražuolėms, ir sveikuoliams: alaus istorija
Šis tas iš alaus istorijos
Pramogos
Britiškos aludės tuštėja
Laisvalaikis aludėse ir bent vienas apsilankymas bokalui alaus per savaitę, pamažu dingsta iš britų rutinos. Paaiškėjo, kad net keturi iš dešimties britų daugiau nebesilanko tokio pobūdžio aludėse, rašė „Telegraph“.
Lietuva
Keistas Lietuvos teismo sprendimas papiktino didžiausią britų profsąjungą
Visame pasaulyje žinoma „Carlsberg“ alaus reklama „Ko gero, geriausias alus pasaulyje“ po Lietuvos teismo sprendimo gali būti perfrazuota „Ko gero, pats blogiausias pasiteisinimas pasaulyje“.
ŽYMA
MOKESČIŲ LENGVATOS