ketvirtadienis, rugsėjo 24 d.
Ekonomika
AUKŠTASIS MOKSLAS
Atviros durys
Baigę mokyklas tolimesnėms studijoms panevėžiečiai dažniausiai renkasi kitus Lietuvos miestus. Panevėžys bent stengiasi dalį jų sulaikyti. Kaip ir kasmet, šį rugsėjį
Aktualijos
Švietimas
Mokslo metai mokyklose prasidės rugsėjo 1-ąją
Mokslo metai prasidės rugsėjo 1 dieną mokyklose, ketvirtadienį paskelbė švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.
Aktualijos
ŽIV tiriantis mokslininkas: artimiausiu metu nereikėtų tikėtis koronaviruso vakcinos
Vienas žymiausių JAV mokslininkų perspėjo, kad siekiant sušvelninti pasaulį supančiojusius karantino apribojimus, pasaulis tikrai neturėtų artimiausiu metu tikėtis sukurtos COVID-19
Sveikata
Vokietijos mokslininkai išsiaiškino, kaip persiduoda COVID-19
Užsikrėsti koronavirusu per paviršius yra mažai tikėtina. Tokią prielaidą, remdamasis atliktais tyrimais, pareiškė virusologas, Bonos virusologijos ir žmogaus imonudeficito viruso (ŽIV)
Sveikata
Žymūs virusologai nustatė 5 veiksnius, kurie nulemia Covid-19 infekcijos eigą
Manoma, kad didžiausią mirties pavojų koronavirusas kelia ligotiems ir pagyvenusiems asmenims. Tačiau ne visi šiai rizikos grupei priklausantys žmonės serga
Aktualijos
Mokslas
Prisiekė naujasis VU rektorius R. Petrauskas
Trečiadienį prisiekė ir darbą pradėjo naujasis Vilniaus universiteto (VU) rektorius istorikas Rimvydas Petrauskas.
Atradimai
Diena su mokslininku
Biochemikas J. Nainys: „Kiekvienas tyrėjas – maža didesnio paveikslo dalis“
Konkretus tikslas, jo siekis ir įgyvendinimas panaikina rutiną, įsitikinęs biochemikas Juozas Nainys. Kotrynai Tamkutei jis pasakojo apie ryžtą siekti proveržio personalizuotoje medicinoje.
Pramogos
Aberdyno universitete atidarytas Lenkijos-Lietuvos studijų centras
Sausio 31 dieną Škotijoje, Aberdyno universitete, atidarytas Lenkijos-Lietuvos studijų centras. Pirmąjį tokį centrą Jungtinėje Karalystėje atidarė Lietuvos ir Lenkijos ambasadoriai Jungtinėje Karalystėje Renatas Norkus ir Arkady Rzegocki.
Aktualijos
Pakeista norminių studijų kainų skaičiavimo metodika: didės valstybės skiriama suma studijoms
2020 m. priimant naujus studentus, aukštosioms mokykloms didės valstybės lėšų dalis, skiriama dėstytojų atlyginimams ir studentų skatinimui. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos teikimu Vyriausybė pritarė norminių studijų kainų metodikos keitimui.
Lietuva
Lietuvos švietimo taryba siūlo Seimui nemažinti stojimo į aukštąsias mokyklas reikalavimų
Lietuvos švietimo taryba (LŠT) sausio 6 d. posėdyje aptarė Seime svarstomus Mokslo ir studijų įstatymo pakeitimus dėl stojimo į aukštąsias mokyklas ir studijų finansavimo.
Pramogos
2020-aisiais – dėmesys mokyklų bendruomenėms
2020-ieji paskelbti Mokyklų bendruomenių metais. Per visus metus numatyta rengti konkursus, edukacinius festivalius, kitus renginius, skirtus šiai temai, organizuoti savivaldos mokymus mokiniams, pristatyti geriausius mokyklų pavyzdžius.
Lietuva
2020 metų švietimo, mokslo ir sporto biudžete – 95 milijonais eurų daugiau
2020 metų finansavimas švietimui, mokslui ir sportui, palyginti su pernai, didėja 95 mln. eurų. Didžioji dalis lėšų skiriama darbo užmokesčiui didinti. Kitąmet augs atlyginimai mokytojams, darželių auklėtojams, švietimo pagalbos specialistams, mokyklų bibliotekininkams, kitiems pedagogams. Didėja ir mokyklos skiriama valstybės dotacija bendrajam ugdymui: 2020 m. vienam mokiniui vidutiniškai skiriama 1690 Eur. 2019 m. ši suma siekė 1500 Eur.
Pasaulio lietuviai
Airijoje vyko Lietuvos mokslininkų partnerysčių renginys „Horizontas 2020“
Lapkričio 19 dieną Dubline (Airijoje) vyko pirmasis Lietuvos ir Airijos mokslininkų partnerysčių paieškos renginys „Horizontas 2020“ informacinių technologijų ir sveikatos mokslų srityse.
Pasaulio lietuviai
Įteiktos mokslo premijos užsienio lietuviams
Už tarptautinio lygio mokslo laimėjimus ir bendradarbiavimą su Lietuva Švietimo, mokslo ir sporto ministerija šiemet skyrė penkias premijas užsienio lietuviams.
Pasaulio lietuviai
Lapkričio 15 d. bus teikiamos mokslo premijos užsienio lietuviams
Už tarptautinio lygio mokslo laimėjimus ir bendradarbiavimą su Lietuva Švietimo, mokslo ir sporto ministerija šiemet skiria penkias premijas užsienio lietuviams.
Lietuva
M. Puidokas: Kodėl valdžia pasmerkdama skurdui žlugdo mokytojų, dėstytojų ir Lietuvos ateitį?
Prieš keletą savaičių Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis, duodamas interviu vienam šalies dienraščiui, parodė, kaip stipriai yra atitrūkęs nuo realybės ir į viešąją erdvę paleido kone juodojo humoro frazę: „​Realybė, kad Lietuvoje gyvenimas gerėja – pensijos, atlyginimai auga, skirtingai, nei buvo per pastaruosius dvidešimt metų.“
Aktualijos
Užsienio lietuviai kviečiami į lietuvių kalbos ir kultūros žiemos kursus Lietuvos aukštosiose mokyklose
Aktyvūs užsienio lietuvių bendruomenių nariai, lituanistikos (baltistikos) centrų ir kiti užsienio aukštųjų mokyklų studentai kviečiami sausio mėnesį praleisti Lietuvoje studijuojant lietuvių kalbą ir kultūrą Klaipėdos, Vytauto Didžiojo arba Vilniaus universitetuose.
ŽYMA
MOKSLAS