šeštadienis, balandžio 10 d.
Lietuva
Vilnius pradeda eksperimentą – į Gedimino progimnaziją grįžta moksleiviai
Pirmadienį pirmieji Lietuvoje į Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnaziją grįžta moksleiviai. Anksčiau nei kitiems atnaujinti kontaktinį mokymą šiai mokyklai praėjusią savaitę leido
Aktualijos
Švietimo įstaigų tinklas
EBPO rekomenduoja Lietuvai jungti mažas mokyklas
Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) ragina Lietuvos Vyriausybę jungti mažas mokyklas ir skatinti universitetų specializaciją, siekiant kokybiškesnio švietimo.
Aktualijos
Ugdymo procesas
Naujovės mokyklose: informatika pradinukams, nuotolinės pamokos, daugiau padėjėjų
Šiais mokslo metais numatyta daugiau fizinio lavinimo pamokų septintokams, ketinama įsteigti šimtą naujų mokytojo padėjėjų etatų, nuotolines pamokas rengti ne tik per pandemiją, informatikos pradedami mokyti ir pradinukai.
Lietuva
Koronavirusas patvirtintas sostinės mokyklos pradinukui
Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos pradinukui sekmadienį patvirtintas koronavirusas, visai klasei nuo pirmadienio bus taikomas nuotolinis mokymas.  Sostinės mero Remigijaus Šimašiaus atstovė
Lietuva
Dėl koronaviruso grėsmės iš namų mokosi viena Alytaus mokyklos klasė
Dėl koronaviruso grėsmės iš namų mokosi viena Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos aštuntokų klasė. „Viena klasė mokosi nuotoliniu būdu, nes vienas jų
Aktualijos
Ugdymas
Prezidento siūlomi pokyčiai: anksčiau į mokyklas bei privalomi darželiai
Prezidentas Gitanas Nausėda siūlo metais ankstinti pradinį ugdymą, taip pat įvesti privalomą vaikų darželių lankymą.
Aktualijos
Mokslo metai
A. Monkevičius: mokslo metai bus trumpinami
Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius sako, kad dėl karantino šiųmečiai mokslo metai bus trumpinami.
Pasaulio lietuviai
Mokyklos nebaigęs paauglys: Mokyklos metimas man buvo principo reikalas
Švietimas laikomas viena svarbiausių valstybės uždavinių bei kiekvieno žmogaus gyvenimo etapu. Pastaruoju metu švietimo sistema mūsų šalyje patiria dramatiškas aukštumas: mokinių streikai dėl abejotinai prailgintų mokslo metų, ištinka kataklizmai egzaminų metu, galiausiai, mokytojų streikai LR Švietimo ir mokslo ministerijos patalpose dėl prastų darbo sąlygų ir skatinimo.
Pasaulio lietuviai
Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija: Vilniaus lietuvių namai – mokykla tiems, kurie savo ateitį sieja su Lietuva
Vasario 13 d. Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkas Antanas Vinkus lankėsi Vilniaus lietuvių namuose. Tai bendrojo ugdymo mokykla, vykdanti lietuvių kilmės tremtinių, politinių kalinių palikuonių, užsieniečių ir Lietuvos piliečių, atvykusių ar grįžusių gyventi į Lietuvą, bendrąjį ugdymą, suaugusiųjų ir vaikų formalųjį ir neformalųjį švietimą.
Lietuva
D.Filmanavičiūtė apie patyčias: vaikai neišsiugdys naujų bendravimo įgūdžių, kol to nepadarys suaugusieji
Dainininkė ir reklamos specialistė Dovilė Filmanavičiūtė-Miss Sheep atkreipia dėmesį, kad psichologinio smurto požymių šiandien pastebi tiek viešose vietose, tiek socialiniuose tinkluose. „Šiais laikais, kai psichologinis smurtas taip lengvai persikelia į virtualią erdvę, turėtų būti natūralu, kad ta pati virtuali erdvė turėtų ir priešnuodį tokiam psichologinę žalą sukeliančiam nuodų srautui“, – sako D. Filmanavičiūtė.
Pasaulis
Šaudynės JAV mokykloje: pašautas ginkluotas mokinys, sužeistas policininkas
Vienoje Viskonsino vidurinėje mokykloje policininkas antradienį ryte pašovė ginkluotą mokinį ir pats per šį incidentą buvo sužeistas.
Komentarai
Moksleiviai lieka ant ledo
Naujausias Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) moksleivių gebėjimų tyrimas rodo, kad pagal visus vertintus kriterijus Lietuvos penkiolikmečių raštingumas ir toliau nesiekia EBPO šalių vidurkio. Dar blogiau yra tai, kad beveik nemažėja itin prastai besimokančių moksleivių dalis. Nors tokie rezultatai labai liūdina, tačiau jie nestebina.
Gyvenimas
Patyčios ar pajuokavimas: skiriamasis bruožas – psichologinis skausmas
Pasak žinomo vaikų psichiatro Lino Slušnio, patyčios – tai žalingi ir aktyvūs nuolatiniai veiksmai žmogaus atžvilgiu. „Tokie veiksmai turi labai dažnai kartotis. Paprastai jais atkakliai siekiama kaip nors pakenkti kitam asmeniui, jį įskaudinti ar net kontroliuoti. Patyčios yra agresija, nukreipta į kitą asmenį“, – aiškina L. Slušnys.
Pasaulis
Žydų kilmės berniukas gavo pasirinkimą: arba bučiuoti musulmono kojas, arba būti primuštam
Pasaulį sukrėtė antisemitizmo mokykloje apraiška - žydų kilmės berniuką vertė bučiuoti musulmonų kilmės berniuko batus. Alternatyva - būti sumuštam.
Pasaulis
Pastoriaus paliepimu, dėl tikrų jose aprašomų burtų mokykloje nebeliks knygų apie H. Poterį
Nešvilyje, Tenesio valstijoje esančios St. Edward katalikiškos mokyklos mokiniai iš bibliotekos nebegalės pasiskolinti populiarių Hario Poterio nuotykius aprašančių knygų. Jos iš mokyklos bibliotekos lentynų pašalintos ten mokytoju dirbančio pastoriaus paliepimu. Jo teigimu, knygose vaizduojama magija vaikams daro neigiamą įtaką.
Gyvenimas
Trijų vaikų mama: ruošiant vaikus į mokyklą svarbiausia geri batai, kuprinė ir rašalinis parkeris
Trijų vaikų mama Kristina Juknienė sako, kad artėjant rugsėjui ypatingo piniginės ištuštėjimo nejaučia, nors suruošti tris vaikus į mokyklą tikrai kainuoja. Tačiau savą metodiką turinti moteris mokslo metams ruošiasi gerokai iš anksto ir dalijasi patarimais, ką moksleiviui galima pirkti pigiau, o kur taupyti neverta.
Aktualijos
Anglijos mokykloje veikė narkotikus pardavinėjančių vaikų tinklas: į nusikalstamą veiklą įtraukti 40 paauglių
Vienos apskrities narkotikų gauja mokinius vertė mokykloje pardavinėti narkotines medžiagas. Vienoje ugdymo įstaigoje tokių nelegalia veikla užsiimančių paauglių buvo net 40, praneša Mirror.co.uk.
Aktualijos
Nemažėjant užpuolimų peiliais skaičiui, į mokyklas tokius ginklus nešasi ir vaikai
Į mokyklą mokytojams teko iškviesti policiją, kai pas keturmetį vaiką buvo rastas peilis, praneša Metro.co.uk.
Aktualijos
Dėl močiutės laidotuvių pamokas praleidusio mokinio tėvai sulaukė nemažos piniginės baudos
Šeimai, kurios sūnus į mokyklą neatėjo, nes dalyvavo močiutės laidotuvėse Pietų Afrikoje, sulaukė 120 svarų sterlingų baudos.
Pramogos
Mokyklai uždraudus priauginamus nagus, įsiuto tėvai: vaikai negali paimti parkerių
Viena mokykla nusprendė įvesti taisyklę ir uždraudė mokiniams klasėse sėdėti su priaugintais nagais. Tokių priemonių imtis teko po to, kai į ugdymo įstaigą ateinama pasipuošus „ekstremalaus ilgio ir dizaino“ nagais, dėl kurių mokiniai negali paimti parkerių į rankas.
ŽYMA
MOKYKLA