sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Pasaulis
Prekybos ribojimai
D. Trumpas toliau grasina Kinijai ir ES: žada atsakomuosius muitus
JAV prezidentas Donaldas Trumpas praėjusios savaitės pabaigoje pagrasino dėl įvestų muitų iš JAV importuojamiems omarams nustatyti atsakomuosius muitus Europos Sąjungai
Pasaulis
Koronavirusas
D. Trumpas neatmeta galimybės didinti muitus Kinijai
JAV prezidentas Donaldas Trumpas svarsto galimybę padidinti muitų tarifus kiniškoms prekėms kaip vieną iš būdų nubausti Kiniją už nesavalaikį tarptautinės bendrijos informavimą apie koronaviruso atsiradimą.  
Ekonomika
JAV EKONOMIKA
R. Altmanas: „Amerikietišką kapitalizmą reikia reformuoti“
Šiais metais pasaulis toliau neramiai dairysis į ekonomikos rodiklius ir lauks, ką atneš rudenį vyksiantys JAV prezidento rinkimai. Lietuvoje viešėjęs žinomas JAV investicijų bankininkas Rogeris Altmanas su IQ apžvalgininku Gyčiu Kapsevičiumi aptarė Amerikos politinės kultūros, muitų įtakos ir recesijos tikimybes.
Akcentai
Mėnesio grafikas
In vino veritas
Kaip lėktuvai gali paveikti alkoholio kainas? Pasirodo – tiesiogiai. Spalį JAV, kaltindamos ES subsidijuojant orlaivių bendrovę „Airbus“, įvedė 25 proc. muitus prancūziškam vynui, škotiškam viskiui ir kai kurių kitų grupių vartojimo prekėms.
Verslas
Trąšos
„Agrokoncernas“ muitinę skundžia teismui
Valdančiųjų „valstiečių“ partijos lyderiui Ramūnui Karbauskiui priklausanti viena didžiausių Lietuvos žemės ūkio grupių „Agrokoncernas“ teigia nesutinkanti su Muitinės departamento sprendimu apskaičiuoti daugiau kaip 2 mln. eurų antidempingo mokesčių už į Lietuvą importuotas trąšas iš Rusijos.
Komentarai
XXI amžiaus prekybos karai?
Po 1945 m. susiformavusiai tarptautinės prekybos sistemai, kuriai būdinga ilgalaikė didesnio pasaulio prekybos liberalizavimo tendencija, šiandien gresia išbandymas, kokio ji nepatyrė ilgus dešimtmečius. Ypač po to, kai JAV prezidento D. Trumpo administracija įvedė bendruosius nediskriminacinius importo, visų pirma – iš Kinijos, muitų tarifus.
Verslas
D. Trumpas kiniškam importui uždėjo 60 mlrd. JAV dolerių vertės muitus
JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį pasirašė dokumentą, kuriuo prekybos atstovui Robertui Lighthizeriui pavedama užtikrinti muitų įvedimą kiniškų prekių importui.
Verslas
ES ir JAV prekybos karas: Europa gali įvesti muitus ir plienui, ir riešutų sviestui
Europos Sąjunga (ES) trečiadienį paskelbė sąrašą prekių, kurioms būtų įvestas importo muitas reaguojant į Jungtinių Valstijų prezidento Donaldo Trumpo grasinimus įvesti importo muitus plienui ir aliuminiui.
Anglijoje
Artėja „kietasis“ pasitraukimo iš ES scenarijus
Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May ketvirtadienį Londone priėmė Europos Vadovų Tarybos pirmininką Donaldą Tuską.
Pramogos
Prieš darydami pagalvokite: žmogaus veiksmų atoveiksmis jo gyvenime
Daugelis žmonių stebisi, kodėl jiems atsitinka vieni ar kiti nemalonūs ar malonūs dalykai. Štai žmogus gyvena ir staiga jam nutinka nelaimė. Jis stebisi, kodėl tai nutiko, lyg ir nieko blogo nepadarė. Pamėginkime išanalizuoti šį reiškinį.
Pramogos
Mistiniai sutapimai ar likimo pokštai?
Galima ginčytis su tais, kas tvirtina, kad likimas yra aklas, galima ir sutikti su jais. Bet vargu ar žmogus nutuokia, kas jo laukia rytojaus dieną, po valandos ar net kitą minutę.
Gyvenimas
Likimas ar atsitiktinumas?
Dar neseniai filosofai tvirtino: pasaulį valdo atsitiktinumas. Vienok fizikai, atradę nematomus ryšius tarp reiškinių, padarė kitą išvadą: pasaulyje niekas nevyksta atsitiktinai, arba bet koks atsitiktinumas – tai neatpažintas dėsnis. Kas gi teisus?
Gyvenimas
Karma yra kiekvieno žmogaus širdyje
Pastaruoju metu itin išpopuliarėjo žodis „karma“. Jei sekasi, viską paaiškina gera karma, jei ištiko nesėkmė, karma vadinama kale. Ar ne per drąsiai šiuolaikiniame pasaulyje interpretuojamą tokia subtili sąvoka?
Gyvenimas
Ar žmogus gyvena pagal iš anksto sukurtą scenarijų – likimą?
Žmones visada domino klausimai, ar jų ateitis nulemta bei kodėl vieniems viskas puikiai klojasi ir nugyvena gražų, turtingą gyvenimą, o kitiems lemta patirti skurdą arba numirti jauniems.
Gyvenimas
Likimo ženklai – kaip juos skaityti?
Kelią perbėgusi juoda katė, sudužęs veidrodis ar išgirstas gegutės kukavimas, neturint kišenėje nei cento… Ar tai – likimo mums siunčiami ženklai?
Gyvenimas
Nesiseka gyvenime? Greičiausiai nesilaikote 7 Visatos dėsnių
Dažnai žmonės skundžiasi gyvenimu ir klausia savęs kodėl jis toks jiems neteisingas ir negailestingas. Tačiau mažai kas žino, jog ne pasaulis kaltas, o tiesiog mes patys kažką darome ne taip. O dar dažniau mes tiesiog nežinome kaip daryti teisingai.
Gyvenimas
Ką apgamai sako apie mūsų likimą (pirmoji dalis)
Žmogaus kūnas, tarsi žemėlapis nusėtas įvairių likimo ženklų. Tai apgamai, randai, įvairių figūrų dėmės kalbančios apie mūsų patirtis ir išgyvenimus. Didžiausią dėmesį reikėtų atkreipti į tuos ženklus, kurie atsiranda iki septynerių metų. Jie atspindi mūsų praeitus gyvenimus.
ŽYMA
MUITAI