penktadienis, gegužės 7 d.
Pramogos
Interneto sensacija ZYGGA atvirai apie muziką ir asmeninius santykius: ar šią laidą žiūrės policija?
Duetas, savo muzikinį kelią pradėję kaip „Žygis ir Gabija“, visai neseniai ėmėsi naujo projekto pavadinimu „ZYGGA“, kuris ne tik
Pramogos
Geriausi 2020-ųjų lietuviškos muzikos albumai
Šiuos metus dauguma muzikantų priėmė kaip iššūkį ir išleido dar geresnius albumus. Neįmanoma prisiminti visų gerų dainų, albumų ir muzikantų
Kultūra
Regis
Netektis muzikos pasaulyje: mirė amerikiečių dainininkas ir dainų kūrėjas Johnny Nashas
Eidamas 81-uosius metus mirė amerikiečių dainininkas ir dainų kūrėjas Johnny Nashas, labiausiai garsėjęs savo 1972-ųjų hitu „I Can See Clearly Now“.
Temos
Žibuoklė Martinaitytė (Rosaschi)
Kas turi nuskambėti – tas ir nuskamba
Kultūriniam pasauliui šiemet išgyvenant sąstingį, ne kartą su nostalgija 2019-uosius prisiminsime kaip lietuvių kūrėjams itin sėkmingus metus. Ryškūs jie buvo ir kompozitorės Žibuoklės Martinaitytės (Rosaschi) biografijoje. Su tarptautinį pripažinimą pelniusia menininke kalbėjosi Viktorija Vitkauskaitė.
Kultūra
Opera
Pauzė prieš skrydį
Kūrybinis tenoro Edgaro Montvido pikas sutapo su viruso, kurio pavadinimo jau net kartoti nebesinori, piku Europoje. Ir po sėkmingo debiuto Vienos operos teatre dainininkui teko pristabdyti kitus ambicingus planus didžiosiose scenose. Vis dėlto Viktorijai Vitkauskaitei jis sako, kad svarbiausia net ir esamomis aplinkybėmis nepasiduodi ir neužgesinti savo kūrybinės kibirkšties. 
Kultūra
In Memoriam
K. Pendereckis: „Man smagu jausti, kad muzika gali teikti ir malonumą, o ne vien būti tragiška“
Sekmadienio rytą Krokuvoje mirė Krzysztofas Pendereckis, pasaulinio garso lenkų kompozitorius ir dirigentas. Prieš penkerius metus jis Vilniuje davė interviu IQ
Pramogos
Lietuvis užkariauja Londono repo gerbėjų širdis
Vis dažniau Lietuvos ir pasaulio žiniasklaidoje šmėžuoja istorijos apie talentingus lietuvius, kurie savo unikaliais gabumais bei sunkiu darbu skina pripažinimo vaisius. Vienas šių „aukso grynuolių“ – jau devyniolika metų Londone gyvenantis lietuvis Mangirdas Dambrauskas, sceniniu slapyvardžiu „KILO TIPS“, kurio talentas sulaukia gausybės ovacijų Didžiojoje Britanijoje ir ne tik.
Kultūra
Interviu
V. Bartulis: „Visa gera muzika yra sakrali“
Sausio 13-ajai atminti Vilniuje ką tik nuskambėjo Vidmanto Bartulio oratorija, o jis pats jau intensyviai ruošėsi Kovo 11-ajai skirto kūrinio premjerai. Tačiau sausio 30 d. pasiekė skaudi žinia – Palangoje netikėtai užgeso kompozitoriaus gyvybė. Publikuojame paskutinį jo interviu .
Lietuva
Šeštadienį paaiškės dar šeši atlikėjai, keliausiantys į „Eurovizijos" nacionalinės atrankos pusfinalį
Šį šeštadienį, sausio 18 d., LRT TELEVIZIJA transliuos antrąją „Eurovizijos" nacionalinės atrankos „Pabandom iš naujo!" laidą. Joje savo dainas pristatys 12 atlikėjų: Rūta Loop, Soliaris, Kristina Jure, Alen Chicco, Indraya, Germanas Skoris, Viktorija Miškūnaitė, Antturi, „Abrokenleg", Twosome, Monique ir Voldemars Petersons. Šeši iš jų, sulaukę didžiausio komisijos įvertinimo ir žiūrovų palaikymo, toliau tęs kelionę link atrankos final
Kultūra
Interviu
J. Haidas: „Tamsybei ir kvailumui privalome duoti atsaką“
Kauno Istorijų festivalyje viena istorija nuskambėjo simfoninės muzikos garsais: pirmąkart po karo pabaigos atliktas Kauno geto kalinio ir orkestro nario Percy Haido kūrinys „Geltonoji fantazija“. Šia proga į Lietuvą atvykęs jo sūnus amerikietis Josephas Haidas su Viktorija Vitkauskaite kalbėjosi apie nepaprastą tėvų likimą, muzikos galią ir priešnuodžius prieš neapykantą.
Pramogos
Vidas Bareikis apie patyčias: pažįstama bėgo nuo patyčių emigruodama
„Turime pasiekti, kad gerbti vieni kitus taptų madinga“, – teigia kadaise mokykloje patyčias kaip nemalonią patirtį prisimenantis režisierius, aktorius, muzikantas ir kompozitorius Vidas Bareikis. Jis palaiko visas priemones prieš patyčias, o taip pat ir naujausią – Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir programos „Kurk Lietuvai“ inicijuotą elektroninę platformą „Patyčių dėžutė“.
J. Rostropovič: „Mano tėvas visuomet darė tai, kas jam atrodė teisinga“
Dviejų muzikos legendų – violončelininko bei dirigento Mstislavo Rostropovičiaus ir soprano Galinos Višnevskajos – dukra Jelena Rostropovič iš tėvų paveldėjo ne tik talentą, bet ir norą padėti kitiems. Apie paramą jauniesiems muzikams, savo vaikystę ypatingoje šeimoje ir drąsiausius maestro poelgius su fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ prezidente kalbėjosi Viktorija Vitkauskaitė.
Kultūra
J. Rostropovič: „Mano tėvas visuomet darė tai, kas jam atrodė teisinga“
Dviejų muzikos legendų – violončelininko bei dirigento Mstislavo Rostropovičiaus ir soprano Galinos Višnevskajos – dukra Jelena Rostropovič iš tėvų paveldėjo ne tik talentą, bet ir norą padėti kitiems. Apie paramą jauniesiems muzikams, savo vaikystę ypatingoje šeimoje ir drąsiausius maestro poelgius su fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ prezidente kalbėjosi Viktorija Vitkauskaitė.
Pramogos
Los Andžele surengtas litvakų muzikinio paveldo koncertas
Lapkričio 21 dieną Lietuvos generalinis konsulatas Los Andžele (JAV) pakvietė pasitikti 2020-uosius – Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metus – skambant litvakų muzikai, stebint autentiškus 1939 metų Vilniaus žydų gyvenimo vaizdus bei dalijantis Lietuvos žydų šeimų istorijomis ir prisiminimais.
Pramogos
Maskvoje pažymėtos 110-osios lietuvių kompozitoriaus S. Vainiūno gimimo metinės
Spalio 18 dieną Lietuvos ambasadoje Maskvoje surengtas koncertas, skirtas žymaus lietuvių kompozitoriaus, pianisto ir pedagogo Stasio Vainiūno 110-osioms gimimo metinėms pažymėti.
Pasaulio lietuviai
UNESCO būstinėje Paryžiuje pasirodė atlikėja iš Lietuvos
Spalio 10 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje vyko atminimo vakaras, skirtas armėnų kilmės prancūzų dainininko, autoriaus, aktoriaus ir visuomenės veikėjo Charleso Aznavouro kūrybai bei gyvenimui.
Pasaulio lietuviai
Maskvoje pagerbtas M. K. Čiurlionio atminimas
Rugsėjo 27 dieną Maskvos užsienio literatūros bibliotekoje, pažymint 144-ąjį iškilaus lietuvių dailininko ir kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimtadienį, buvo prisimintas unikalus menininko kūrybinis palikimas.
Pramogos
Aktorius Marius Jampolskis naujoje dainoje „Kur Tu, Lietuva?“ negaili karčių žodžių emigrantams
Aktorius Marius Jampolskis pristatė naują dainą, kurioje jaučiasi nemenka nuoskauda, parodyta ties emigracijos iš Lietuvos tema.
Pramogos
Dirigentui Vytautui Lukočiui įteiktas Suomijos „Saimaa ilmiö“ apdovanojimas
Rugsėjo 5 dieną Lapenrantos (Suomija) miesto orkestrui minint 110-metų jubiliejų, dirigentui Vytautui Lukočiui įteiktas Saimaa regiono fenomeno apdovanojimas bei Lietuvos ambasadoriaus Suomijoje Valdemaro Sarapino padėkos raštas.
Pramogos
Paaiškėjo, kokiame Nyderlandų mieste kitąmet vyks „Eurovizija“
2019-aisiais pergalę „Eurovizijos“ dainų konkurse iškovojus Nyderlandų atstovui, šiemet didžiausias renginys vyks būtent šioje šalyje. Po ilgų spėliojimų paaiškėjo dar tikslesnė muzikinės šventės vieta. Kaip skelbiama Eurovision.tv, kitąmet „Eurovizijos“ dalyviai rinksis Roterdame.
ŽYMA
MUZIKA