sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Pasaulis
Islandijoje lietuviai pateko į tragišką avariją
Islandijoje kinų turistus vežusiam autobusui atsitrenkus į priešais važiavusį lietuvių vairuojamą automobilį ir nuvažiavus nuo kelio, žuvo vienas žmogus ir dar 12 buvo kritiškai sužeisti, pranešė vietos valdžios pareigūnai.
Pasaulis
Islandija gali patirti baisiausią ugnikalnio išsiveržimą
Gausūs požeminiai smūgiai Islandijoje pastarosiomis dienomis signalizuoja apie vulkaną, kokio žmonija dar nematė.
Pasaulio lietuviai
Islandijos kalnai prisijaukino lietuvį
Sunku nežvelgti su pavydu į tuos, kam pavyksta širdžiai mielus pomėgius paversti pragyvenimo šaltiniu. Jau keletą metų Linas Kumpaitis savo darboviete laiko Islandijos kalnus, nors ten jis jaučiasi labiau namuose nei darbe.
Aktualijos
D. Grybauskaitė nepritaria siūlymams savivaldybėms perduoti valdyti valstybinę žemę
Prezidentė Dalia Grybauskaitė nepritaria Seime svarstomam pasiūlymui savivaldybėms perduoti teisę disponuoti valstybine žeme, sako prezidentės patarėjas.
Verslas
„Hanner“ tęsia statybas „Žalgirio“ stadiono teritorijoje
Vilniaus apygardos prokuratūra ir Valstybinė teritorijų planavimo bei statybos inspekcija neplanuoja stabdyti statybų buvusioje „Žalgirio“ stadiono teritorijoje.
Pasaulio lietuviai
Iš meilės lietuvių kalbai įkūrė mokyklą ledo šalyje
Visame pasaulyje kiekvieną rugsėjo mėnesį mokslo metus pradeda daugiau nei šimtas šešiasdešimt lietuviškų mokyklų. Dauguma esame girdėję apie Vasario 16-osios gimnaziją Vokietijoje arba Maskvos Jurgio Baltrušaičio vidurinę mokyklą, tačiau retas – kad lietuviška mokykla veikia netgi Islandijoje.
Lietuva
„Wizz Air“ pradėjo ilgai lauktą skrydžių kryptį
Žemų sąnaudų oro linijų bendrovė Centrinėje ir Rytų Europoje „Wizz Air“ pradėjo skrydžius iš Vilniaus dar viena kryptimi. Naujausias aviakompanijos maršrutas nuo šiol tiesiogiai, du kartus per savaitę – pirmadieniais ir penktadieniais – jungs Lietuvos sostinę su Reikjaviku Islandijoje.
Aktualijos
Islandai namuose sutikti kaip didvyriai
Daugiatūkstantinė minia islandų šalies sostinėje Reikjavike pasitiko iš Europos futbolo čempionato sugrįžusią savo šalies rinktinę. Nors jų numylėtiniai turnyro ketvirtfinalyje pralaimėjo varžybų šeimininkei Prancūzijai 2:5, tačiau jų pasiekimas buvo įvertintas kaip žygdarbis.
Pasaulis
Islandai nesutaria dėl stojimo į Europos Sąjungą
Islandijos valdžia nusprendė tesėti prieš dvejus metus duotą pažadą rinkėjams. Šalies ministras pirmininkas praėjusią savaitę paskelbė, kad jie galutinai nusprendė nestoti į Europos Sąjungą (ES). Premjeras atstovauja euroskeptikams, kurie šiuo metu Islandijoje sudaro daugumą valdžioje.
Pasaulis
Islandai apsisprendė dėl stojimo į Europos Sąjungą
Islandijos valdžia tęsi prieš dvejus metus duotą pažadą rinkėjams. Šalies ministras pirmininkas paskelbė, kad jie galutinai nusprendė nestoti į Europos Sąjungą (ES). Premjeras atstovauja euroskeptikams, kurie šiuo metu Islandijoje sudaro daugumą valdžioje.
Pasaulio lietuviai
Filmas „Miegančių drugelių tvirtovė“ iškeliauja į Islandiją ir Norvegiją
Gegužės 30 dieną ir birželio 2–3 dienomis įvyks geriausiu 2011 metų filmu išrinkto ir sidabrinėmis gervėmis apdovanoto Algimanto Puipos filmas „Miegančių drugelių tvirtovė“ pristatymai Islandijos sostinėje Reikjavike ir Norvegijos miestuose Bergene bei Stavangeryje. Su Norvegijos publika susitiks į pristatymus Bergene ir Stavangeryje atvyksianti aktorė Giedrė Giedraitytė (atlikusi filme prostitutės Gitanos vaidmenį).
Aktualijos
Nauja kryptis iš Kauno – Reikjavikas
Nuo birželio kartą per savaitę iš Kauno oro uosto (KUN) į Reikjaviko oro uostą (KEF) kils Islandijos aviakompanijos „WOW air“ 168 vietų lėktuvas „Airbus A320-200“. Tai bus penktoji Skandinavijos kryptis iš Kauno oro uosto ir ketvirtoji nauja kryptis 2012 metais.
ŽYMA
NACIONALINĖ ŽEMĖS TARNYBA