penktadienis, spalio 30 d.
Aktualijos
„Pavartojęs narkotikų kokteilio su savo mama“ mirė penkiolikmetis
Teigiama, kad 34 metų amžiaus Holly Strawbridge savo sūnui Tyleriui Peckui ir jo draugams davė morfino ir kitų vaistų, nes jie gėrė alkoholį ir uostė aerozolius virtuvėje.
Lietuva
Vaikinas įspėja kitus: „žolės“ rūkymas sugriovė man gyvenimą
Pasaulyje, žmogaus gyvenime – „milijonas“ supančių priklausomybių. Įprotis rūkyti, vartoti svaigiuosius gėrimus, gerti kavą ir kitos vartojimo priklausomybės. Taip pat įvairiausios manijos – nimfomanija ir kt.
Pramogos
„Monkey dust”: kaip £2 tekainuojantis narkotikas trypia Jungtinės Karalystės žmonių gyvenimus
Itin greitai priklausomybę sukeliantis narkotikas, gatvėje žinomas „monkey dust” vardu, narkomanams tekainuoja kelis svarus, tačiau daugybė žmonių pasineria į nusikalstamą veiklą, kad finansuotų savo priklausomybę.
Aktualijos
Narkotikų sukeltų mirčių skaičius JK sumušė visų laikų rekordą
Oficiali statistika parodė, kad pernai metais narkotikų sukeltų mirčių skaičius sumušė absoliutų visų laikų rekordą Anglijoje bei Velse, praneša BBC.
Aktualijos
Lincolnshire: pasibaisėjusi mama rado paauglę dukrą besimylinčią su keturiais narkomanais vyrais
Scunthorpe, Lincolnshire jau seniai veikia landynė, vietinių žinoma kaip „siaubo namai” - čia narkomanai dalijasi narkotikais, veikia lyg ir neoficialus orgijų klubas.
Pasaulis
Šokiruojanti ataskaita: rekreacinių narkotikų vartojimas muša rekordus
Remiantis Jungtinių Tautų naujausios Pasaulio narkotikų ataskaitos duomenimis, 2017 m. maždaug 271 milijonas žmonių visame pasaulyje, arba daugiau kaip vienas iš dvidešimties 15–64 metų amžiaus gyventojų, vartojo rekreacinius, arba lengvuosius, narkotikus. Tai 30 proc. daugiau nei 2009 m.
Pasaulis
Kanapės gali išgelbėti narkomanus?
Tyrėjų atliktas tyrimas rodo, kad kanabidiolis (arba CBD) gali sumažinti nerimą ir potraukį tiems, kurie turėjo priklausomybę nuo heroino.
Anglijoje
Paskutinis paauglių mados klyksmas: degina konteinerius ir uosto, kad „apsineštų”
Britanijos policija prašo tėvų pasikalbėti su vaikais: kaip ugnis plinta nauja mada: paaugliai masiškai padeginėja konteinerius ir uosto dūmus supratę, kad nuo jų apsvaigsta galva. Tai - ne tik šlykštu, pavojinga gaisrinės saugos sumetimais ir yra viešojo turto niokojimas, toks svaiginimasis - itin pavojingas sveikatai.
Lietuva
Lietuvoje plinta už heroiną tūkstantį kartų stipresnis narkotikas: tai XXI amžiaus maras
Medikai teigia, kad heroino vartotojų iš mirties nagų tenka traukti vis mažiau, tačiau džiaugtis nėra ko, nes vietoj heroino priklausomybių kamuojami žmonės vis dažniau renkasi fentanilį – vieną stipriausių ir labiausiai mirtį sėjančių narkotikų pasaulyje, skelbia „TV3 žinios“. Ne išimtis ir Lietuva.
Lietuva
Seimas tėvus nori auklėti baudomis
Lietuvos seime įregistruotas siūlymas piniginėmis baudomis bausti vaikų į priešmokyklinio ugdymo programas neleidžiančius tėvus.
ŽYMA
NARKOMANAI