antradienis, balandžio 20 d.
Pasaulis
2020 metais stichinių ir žmogaus sukeltų nelaimių žala išaugo 25 proc.
Nuostoliai, šiais metais patirti dėl stichinių ir žmogaus sukeltų nelaimių, siekia 154 mlrd. eurų (187 mlrd. JAV dolerių) ir yra
Pasaulis
Nelaimės
Sprogimas Beirute be namų paliko iki 300 tūkst. žmonių
Libano sostinėje išvakarėse driokstelėjęs galingas sprogimas paliko iki 300 tūkst. žmonių be namų ir padarė žalos pusei miesto, trečiadienį pareiškė Beiruto muchafazos vadovas Marwanas Aboudas.
Pasaulis
Audra „Ciara“ plaka JK 80 mylių per valandą vėjais ir lietumi: į vandenį griuvo viešbutis
„Bridge House“ svečių namai Haikyje, Škotijoje, sekmadienį griuvo į vandenis, grėsmingajai audrai „Ciara“ talžant šalį vėjais ir stipriais krituliais.
Pasaulis
Į krantą atneštame laivelyje aptiko siaubingą radinį
Į vieną Japonijos salą išmestame žvejų laivelyje, kuris tikriausiai yra iš Šiaurės Korėjos, rasti smarkiai apirę septynių žmonių palaikai, sekmadienį paskelbė pakrančių sargybos pareigūnas.
Pramogos
Zodiako ženklai, kuriems 2020-ieji bus išbandymų metai
Kaip žinome, 2020-ųjų globėja bus Baltoji metalinė žiurkė. Tai draugiškas padaras. Nepaisant to, anaiptol ne visiems kiti metai bus geri. Be to, tai bus keliamieji metai. O tai reiškia, kad atsiras papildomų pavojų ir povandeninių uolų.
Aktualijos
Netoli Londono sunkvežimio priekaboje rasti 39 lavonai
Netoli Londono sunkvežimio priekaboje trečiadienį buvo rasti 39 lavonai, pranešė britų policija.
Aktualijos
Parke be sąmonės rastas berniukas penktadienio vakare mirė ligoninėje
Carsono Price mama Tatum Price prabilo apie sūnaus mirtį: „mano gyvenimas - žlugęs”. Berniukas be sąmonės buvo rastas parke, o vėliau mirė ligoninėje. Policija tiria trylikamečio mirtį, šiuo metu ji laikoma nepaaiškinta.
Aktualijos
Algas didinantis LIDL pasiūlys galybę darbo vietų
Nuo šių metų minimalius atlyginimus darbuotojams keliantis prekybos tinklas LIDL netrukus pasiūlys apie tūkstantį darbo vietų naujame prekių paskirstymo centre prie Luton’o.
IQ Tema
Su meile, uraganas
Žinutės, kurias politikams ir visuomenei siunčia stichinės nelaimės, nėra tik faktai, liudijantys sugriautų namų ar žuvusiųjų skaičių.
Aktualijos
Nuo šiandien didėja minimalus atlyginimas
Jungtinėje Karalystėje balandžio 1-ąją įsigalioja nauji minimalaus valandinio darbo užmokesčio tarifai. Jie didėja pagal anksčiau sudarytą planą.
Aktualijos
Paskelbtos algų darbuotojams nesumokėjusios kompanijos
Vyriausybė paskelbė Jungtinės Karalystės (JK) kompanijų sąrašą, kurios savo darbuotojams nesugebėjo išmokėti minimalių atlyginimų.
Aktualijos
Už darbą JK moka grašius
Produkcija žinomas drabužių parduotuves aprūpinančiuose fabrikuose Jungtinėje Karalystėje šiurkščiai pažeidžiamos darbuotojų teisės – žmonės juose uždirba itin mažai.
Aktualijos
Britai darbdaviai: minimalaus atlyginimo imigrantai nenusipelnė
Britas darbdavys nemokėjo savo imigrantams darbuotojams minimalaus atlyginimo, nes manė, kad „kadangi jie nėra britai, jie neturėjo teisės gauti minimalų atlyginimą”. Tai tik vienas iš daugelio neįtikėtinų darbdavių pasiteisinimų dėl darbuotojų diskriminacijos ar išnaudojimo.
Aktualijos
„Lidl“ darbuotojams pasisekė: mokės pavydėtinas algas
Nuo kitų metų prekybos tinklo „Lidl“ darbuotojai ženkliai kels minimalų valandinį darbo atlygį, kuris esą atitinka realius pragyvenimo kaštus, o ne apibrėžtus popieriuje.
Aktualijos
Minimalus atlyginimas: liūdna prognozė
Praėjusios vyriausybės užsibrėžtas planas iki 2020 metų minimalų atlygį pakelti iki 9 svarų sterlingų už valandą vargu ar bus įgyvendintas.
Aktualijos
Rytoj didėja minimali alga
Nuo balandžio 1-osios Jungtinėje Karalystėje 50 pensų didėja minimalus valandinis atlyginimas, tai teigiamai paveiks apie puspenkto milijono darbuotojų.
Aktualijos
Siūlo padvigubinti minimalią algą
Žinomas Jungtinės Karalystės verslininkas siūlo valdžiai daugiau nei dvigubai didinti minimalų atlyginimą.
Aktualijos
Didesnė minimali alga – žalinga?
Po kelių savaičių Jungtinėje Karalystėje minimalus darbo užmokestis didėja 50 pensų. Tačiau ne visi linkę manyti, jog tai rodo gerėjantį gyvenimą: priešingai – prognozuojama, jog šis žingsnis padarys daugiau žalos nei naudos.
Aktualijos
Didesnė minimali alga pritrauks imigrantus
Planai didinti minimalią algą Jungtinėje Karalystėje (JK) sulaukė kritikos iš euroskeptikų. Jų nuomone, šis sprendimas paskatins dar didesnius imigrantų srautus ir sutrukdys Didžiosios Britanijos planus palikti Europos Sąjungą (ES) – teigė Independent.co.uk.
Aktualijos
Kylant minimaliam atlyginimui, mažės darbo vietų skaičius
Pastaruoju metu Jungtinės Karalystės valdžia aktyviai įgyvendina minimalios algos kėlimo planus. Iš pirmo žvilgsnio tai skamba išties šauniai, tačiau žvelgiant iš ilgojo laikotarpio perspektyvos optimizmas gali greitai išblėsti.
ŽYMA
NELAIMĖS