sekmadienis, rugsėjo 27 d.
Pasaulis
Keleivinis lėktuvas sudužo tuoj po pakilimo
Sekmadienį didžiulė tragedija įvyko prie Indonezijos sostinės – iš jos pakilęs keleivinis lėktuvas su daugybe žmonių netrukus sudužo, žuvo beveik 200 žmonių.
Pasaulis
Indonezijoje bažnyčios griuvėsiuose aptikti 34 mokinių kūnai
Indonezijos Sulavesio saloje gelbėtojai rado 34 krikščionių religinės mokyklos mokinius, žuvusius praeitą penktadienį, kai stipraus žemės drebėjimo sukelta purvo nuošliauža užliejo jų mokyklą bažnyčios patalpose, antradienį pranešė viena gelbėtojų tarnybos pareigūnė.
Pasaulis
Cunamio aukų skaičius greit pasieks 1000
Indonezijos Sulavesio salą sudrebinusio galingo žemės drebėjimo ir cunamio aukų skaičius padidėjo iki 832 žmonių ir gali dar padidėti, sekmadienį pareiškė nacionalinė nepaprastųjų situacijų valdymo agentūra.
Pasaulis
Tragedija Indonezijoje - cunamis pareikalavo daugiau nei 400 žmonių aukų, jų bus ir daugiau
Galingo žemės drebėjimo sukeltų aukų skaičius Indonezijos Sulavesio saloje jau beveik pasiekė 400, šeštadienį skelbė vietos pareigūnai. Tuo tarpu ligoninėms nepavyksta tvarkytis su sužeistųjų srautais, o gelbėtojams kyla problemų pasiekti suniokotą regioną.
Pasaulis
Moteris 15 metų praleido įkalinta urve
Sulavesio Indonezijoje policija paskelbė išvadavusi 28-erių moterį, kurią kaimo šamanas 15 metų laikė įkalintą urve, praneša BBC.
Pasaulis
Vyras mirė, kai ant jo užkrito motinos karstas
Vienas Indonezijos gyventojas žuvo, kai ant jo užkrito laidojamos jo motinos karstas, sekmadienį paskelbė vietos policija.
Pasaulis
Kelias dienas be žinios dingusios moters artimieji sukrėsti. Ji rasta pitono skrandyje
Indonezijoje vienos dingusios moters ieškoję vietos gyventojai šalia jos daržo rado didžiulį pitoną smarkiai išsipūtusiu pilvu, o gyvatę užmušus ir išskrodus auka buvo rasta roplio skrandyje, šeštadienį pranešė policija.
Pasaulis
Žodžiai apie bombą lėktuve sukėlė isteriją
Kilti besiruošiančiame lėktuve jaunam vyrui prasitarus apie bombą kilo panika, o keleiviai puolė lauk pro avarinį išėjimą, ne vienas žmogus sužalotas.
Pasaulio lietuviai
Į Balį išvykusi lietuvė namo niekada nebegrįžo - čia stato viešbutį
Tikrai ne mažai skaitytojų yra matę filmą „Valgyk. Melskis. Mylėk.“, kuriame vaidina Julia Roberts, o veiksmas vyksta Balio saloje. Po šio filmo sala taip išpopuliarėjo, kad į ją traukė net tie, kurie apie Balį nieko nebuvo girdėję. Pastaraisiais metais šią vietą pamėgo ir itin daug lietuvių.
Pasaulis
Jūra ant kranto išmetė paslaptingą pabaisą
Indonezijos pajūryje aptiktas dar neregėtas ir kol kas nenustatytos rūšies didžiulio mirusio padaro kūną, mokslininkai aiškinasi ant kranto išmesto gyvio rūšį.
Pasaulis
Pati žiauriausia didžiojo penktadienio tradicija
Viso pasaulio katalikai penktadienį mini Jėzaus Kristaus mirtį, o Indonezijos tikintieji šią datą įprasmina itin neįprastu ir žiauriu būdu.
Pramogos
Būtybės įraše neatpažįsta nei biologai, nei mokslininkai
Ne kiekvieną dieną pamatai tai, kas priverčia aiktelėti iš nuostabos, tačiau tai ką pavyko nufilmuoti Indonezijos motociklininkams, dabar sunkiai sekasi paaiškinti net biologams.
Aktualijos
Seimui – teismų spaudimas dėl w, q ir x
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) nusprendė, kad nelietuviškos pavardės Wardyn ir Pauwels (Vardyn ir Pauels) asmens tapatybės kortelėse turi būti įrašytos ir lietuviškais, ir nelietuviškais rašmenimis.
Pasaulis
Indonezijoje - dar vienas paslaptingas lėktuvo dingimas (atnaujinta)
Pasaulio žiniasklaida praneša apie dar vieną keleivinio lėktuvo dingimą Indozenijoje. Papua rytinėje provincijoje prarastas ryšys su 54 keleivius skraidinusiu lėktuvu.
Pasaulis
Iš Indonezijos kalėjimo pabėgo šimtai kalinių
Indonezijos kalėjime didelės riaušės kilo po to, kai sutrikus elektros tiekimui kaliniai kuriam laikui liko be vandens. Šimtai jų sukilo ir padegę kalėjimo patalpas paspruko. Remiantis BBC pranešimais, iš viso iš kalėjimo galėjo pasprukti beveik pustrečio šimto kalinių, dalis jų – pavojingi teroristai.
Pasaulio lietuviai
Lietuvių kilmės mokslininkė B.Galdikas: „Džiunglėse man labiausiai trūksta karšto vandens”
Praėjusią savaitę į Lietuvą atvykusi garsiausia pasaulyje lietuvių kilmės mokslininkė profesorė Birutė Galdikas nustebino daugelį. Iš saulėtos, karščiu alsuojančios Indonezijos į pirmųjų pavasario dienų šaltį ji nėrė be palto. O batai buvo tokie, kad pažliugęs sniegas ir balos jiems - beveik neįveikiamas išbandymas. Tačiau tai, kas atrodo svarbu mums, čia gyvenantiems, Birutei - vien menkos nereikšmingos smulkmenos.
ŽYMA
NELIETUVIŠKOS RAIDĖS