šeštadienis, sausio 16 d.
Anglijoje
Britanija ir ES surengs naujas derybas dėl „Brexit“
Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May penktadienį pareiškė, kad jos šalis ir ES ateinančiomis dienomis surengs daugiau derybų, paneigdama pranešimus, kad bloko lyderiai nesutiko patenkinti jos prašymo suteikti garantijų dėl „Brexit“ plano.
Anglijoje
Britanijos naujuoju „Brexit“ sekretoriumi paskirtas euroskeptikas
Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May paskyrė menkai žinomą jaunesnįjį sveikatos apsaugos ministrą Stepheną Barclay naujuoju „Brexit“ sekretoriumi.
Anglijoje
„Brexit“ sprendimo kaina: kiek kainuoja pasakyti „ne“
Jungtinės Karalystės ekonomistai įvardijo sumą, kiek valstybei kainuotų „Brexit“ susitarus su Europos Sąjunga ir kiek šis žingsnis atsieitų išsiskyrus be susitarimo. Skirtumas – milžiniškas.
Anglijoje
„Brexit“: Britanija yra pasirengui blogiausiam
Didžiosios Britanijos vyriausybė sieks jai naudingiausio susitarimo dėl „Brexit“, tačiau yra pasiruošusi įvairioms aplinkybėms, pirmadienį pareiškė Jungtinės Karalystės „Brexit“ sekretorius Dominicas Raabas interviu radijo stočiai „Talk Radio“.
Anglijoje
Th. May tyla dėl išpuolio prieš šalies demokratinę sistemą kelia klausimus
„The Guardian“ apžvalgininkas Jonathanas Freedlandas priekaištauja, kad kalbai pasisukus apie Rusijos įsikišimą į 2016 m. referendumą dėl Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos Theresa May elgiasi nepaaiškinamai ramiai.
Anglijoje
„Brexit“ derybos žengia į kritinę fazę
Anglijos banko pirmininkas Markas Carney perspėjo, kad „Brexit“ be prekybos sutarties tikimybė šiuo metu yra „nepatogiai aukšta“ ir „smarkiai nepageidaujama“, bet lyginant su kitomis galimomis baigtimis, ji vis dar atrodo mažai tikėtina.
Anglijoje
Paaiškėjo kam gali būti naudingas „Brexit“
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas bus vienintelis laimėtojas, jei Jungtinė Karalystė ateinančių metų kovą išstos iš Europos Sąjungos nesudarius galutinio „Brexit“ susitarimo, antradienį pareiškė Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius.
Pasaulis
Istorinė akimirka: prasidėjo D. Trumpo ir V. Putino derybos prie „keturių akių"
JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir Rusijos vadovas Vladimiras Putinas pirmadienį Helsinkyje pradėjo pirmąsias savo derybas prie keturių akių.
Anglijoje
„Brexit” krizė: ES tęs derybas su JK
Europos Sąjunga (ES) sako tęsianti derybas dėl „Brexit“, nepaisant netikėto Didžiosios Britanijos vyriausiojo derybininko Davido Daviso atsistatydinimo, ir yra pasirengusi tęsti darbą su jo įpėdiniu.
Anglijoje
„Brexit“ ledai pajudėjo
Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May užsitikrino susitarimą su savo susipriešinusiu kabinetu, kad po pasitraukimo iš Europos Sąjungos bus siekiama „Jungtinės Karalystės ir ES laisvosios prekybos zonos“, mėgindama išjudinti įstrigusias derybas su Bendrija, skambant perspėjimams, kad lieka vis mažiau laiko sudaryti susitarimui.
Anglijoje
Th. May pasiekė istorinę pergalę „Brexit“ procese
Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May atlaikė dar vieną įtemptą parlamento balsavimą dėl „Brexit“, bet Europos Sąjunga padidino spaudimą, ragindama paspartinti derybas dėl išstojimo iš Bendrijos.
Anglijoje
Po „Brexit“ galimai atsivers JK saugumo spragos
Jungtinė Karalystė po „Brexit“ nenegalės naudotis policijos duomenų baze, skirta tik Europos Sąjungos narėms, antradienį pranešė ES vyriausiasis derybininkas Michelis Barnier .
Anglijoje
„Brexit“ įstatymas grąžintas svarstyti iš naujo
Britų vyriausybės šią savaitę laukia naujas išbandymas: sunkiai valdomas parlamentas vėl imasi pagrindinio jos „Brexit“ įstatymo projekto.
Anglijoje
„Brexit”: ES davė įspėjimą Britanijai
Europos Sąjungos vyriausiasis „Brexit“ derybininkas Michelis Barnier pirmadienį perspėjo, kad derybų procesas yra „pavojuje“ vis dar neišsprendus nesusitarimų dėl Airijos sienos ateities, kai Jungtinė Karalystė išstos iš ES.
Anglijoje
Pasiektas susitarimas dėl „Brexit“
Europos Sąjungos 27 šalių lyderiai penktadienį patvirtino gaires deryboms dėl būsimų santykių su Jungtine Karalyste bei uždegė žalią šviesą susitarimui dėl 21 mėnesį truksiančio pereinamojo laikotarpio po Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Bendrijos, pranešė Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas.
Anglijoje
Britanijos vyriausybė sieks naujo dialogo su Europa
Didžiosios Britanijos vyriausybės vadovė Theresa May ir įtakingiausi jos kabineto ministrai per kelias ateinančias savaites pasakys virtinę svarbių kalbų, kuriose pristatys pagrindines šalies kelio į „Brexit“ gaires, pranešė Dauningo gatvė.
Anglijoje
JK lyderiai sieks istorinio susitarimo
Didžiosios Britanijos ir Airijos premjerai Belfaste mėgins nutraukti politinę aklavietę, praėjus daugiau kaip metams po anksčiau buvusios itin neramios provincijos pusiau autonominės vyriausybės žlugimo.
Anglijoje
JK kaltina ES turint nesąžiningų planų
Didžiosios Britanijos „Brexit“ ministras Davidas Davisas pareiškė, kad Europos Sąjungos planas nubausti Londoną, jei šis sulaužys pereinamojo laikotarpio, įsigaliosiančio po šalies išstojimo iš Bendrijos, taisykles, yra nesąžiningas.
Anglijoje
ES lyderiai leido pradėti naują „Brexit“ derybų etapą
Šiandien yra viena svarbiausių dienų visame iki šiol buvusiame „Brexit“ derybų procese. Briuselyje vyksta visų ES vadovų viršūnių susitikimas, kuriame sprendžiamas JK likimas. Panašu, kad britų premjerei pasisekė ir pavyko perkalbėti 27 šalių vadovus, net ir vakar nesulaukus plaikymo iš saviškių.
Anglijoje
Nutekinta informacija apie praėjusią savaitę vykusį ES ir JK susitikimą: „Niekas dar neišspręsta“.
Europos Komisija ir Didžiosios Britanijos vyriausybė lengviau atsikvėpė pasiekusios istorinį susitarimą dėl „Brexit“ „skyrybų“ sąlygų.
ŽYMA
NEPRIKLAYSOMYBĖ