antradienis, spalio 27 d.
Kultūra
Regis
Netektis muzikos pasaulyje: mirė amerikiečių dainininkas ir dainų kūrėjas Johnny Nashas
Eidamas 81-uosius metus mirė amerikiečių dainininkas ir dainų kūrėjas Johnny Nashas, labiausiai garsėjęs savo 1972-ųjų hitu „I Can See Clearly Now“.
Pasaulis
Netektis
Kuveito valstybinė televizija pranešė apie emyro šeicho Sabaho al Ahmado al Sabaho mirtį
Kuveito valstybinė televizija antradienį paskelbė, kad mirė 91 metų emyras šeichas Sabahas al Ahmadas al Sabahas.
Pramogos
R. Kirilkino šeimoje – skaudi netektis
Antradienį žinomas atlikėjas Ruslanas Kirilkinas pasidalijo skaudžia žinia – mirė dainininko tėtis. Šią žinią jis pranešė socialiniuose tinkluose.
Aktualijos
Į Britaniją vis intensyviau bando patekti nelegalai
Padažnėjusius atvejus, kai migrantai mėgina perplaukti Lamanšą mažais laiveliais, Didžioji Britanija laiko „rimtu incidentu“, penktadienį paskelbė šalies vidaus reikalų ministerija.
Aktualijos
Prie Britanijos krantų ant seklumos užplaukė Rusijos prekinis laivas
Vienas Rusijos prekinis laivas pirmadienį užplaukė ant seklumos netoli Anglijos Kornvalio grafystės krantų, pranešė Didžiosios Britanijos visuomeninis transliuotojas BBC.
Pramogos
Britanijoje zoologijos sode kilo gaisras
Vieno didžiausių Jungtinės Karalystės zoologijos sodų uždaroje patalpoje šeštadienį kilus gaisrui buvo evakuoti lankytojai ir buvo skubama gelbėti gyvūnus.
Pramogos
Vyriausios dvynės Britanijoje atšventė 102 metų gimtadienius
Dvynės Phyllis Jones ir Irene Crump, lapkričio mėnesį atšventusios savo 102-uosius gimtadienius, tituluojamos vyriausiomis dvynėmis Didžiojoje Britanijoje. 1916-aisiais gimusios moterys matė, kaip šalį valdė keturi monarchai, 20 ministrų pirmininkų ir tapo abiejų pasaulinių karų liudininkėmis.
Aktualijos
Išpuolis prieš Britanijos saugos tarnybą, žuvo dešimtys
Mažiausiai 10 žmonių žuvo ir dar 19 buvo sužeisti per Talibano ataką, trečiadienį vakare surengtą prieš Didžiosios Britanijos privačios saugos tarnybos G4S padalinį Kabule, pranešė pareigūnai.
Anglijoje
Paaiškėjo, kada bus priimtas sprendimas dėl „Brexit“
Didžioios Britanijos parlamentas gruodžio 11 dieną surengs itin svarbų balsavimą, lemsiantį, ar su Europos Sąjungos lyderiais suderinta „Brexit“ sutartis bus priimta, ar atmesta, pirmadienį pranešė Jungtinės Karalystės ministrė pirmininkė Theresa May.
Aktualijos
Rusija turi prieigą prie Britanijos vizų išdavimo sistemos
Žurnalistinių tyrimų grupė „Bellingcat“ ir Rusijos tinklalapis „The Insider“ penktadienį paskelbė, kad Rusijos žvalgybos tarnybos galimai įsilaužė į vienos bendrovės, tvarkančios prašymus išduoti vizas į Didžiąją Britaniją, elektroninį tinklą.
Pramogos
Britanijai pasiūlymas legalizuoti kanapes
Britų magnatas Lordas Alanas Sugaras teigia, kad reiktų legalizuoti kanapes Didžiojoje Britanijoje. Jo manymu, tai padėtų sumažinti masiškai paplitusias šiurpias žudines peiliu.
Aktualijos
ES dėl ignoruoto sukčiavimo Britanijai išrašė 2,7 mlrd. eurų baudą
Europos Sąjunga (ES) pirmadienį Jungtinei Karalystei davė du mėnesius atgauti 2,7 mlrd. eurų prarastų muitų dėl, kaip įtariama, Londono ignoruotos Kinijos importuotojų sukčiavimo schemos, arba rizikuoti bylos perdavimu į aukščiausią ES teismą.
Anglijoje
Lietuva ragina ES toliau dirbti su britais
Lietuvos, Lenkijos ir Rumunijos užsienio reikalų ministrai antradienį paragino, kad ES po „Brexit“ išsaugotų ryšius su Jungtine Karalyste formuojant užsienio ir saugumo politiką.
Pramogos
Prancūzų ir britų žvejai raginami „draugiškai“ susitarti dėl žvejybos
Europos Komisija trečiadienį paragino Prancūziją ir Britaniją rasti „draugišką“ sprendimą, abiejų šalių žvejams susigrūmus Lamanšo sąsiauryje dėl šukučių išteklių.
Pramogos
Britanijos ekonomika netikėtai pralenkė ES
Jungtinės Karalystės ekonomika antrąjį šių metų ketvirtį padidino apsukas bei aplenkė euro zonos ūkio augimo tempą, rodo penktadienį paskelbti oficialūs duomenys.
Pramogos
Tėvas kapinėse neberado dukros antkapio, priežastis sukėlė šoką
Britanijoje vyras sužinojo, kad 30 metų gedėjo dukters ne prie jos kapo – paaiškėjo, kad antkapis per klaidą buvo pastatytas tuščioje vietoje.
Pramogos
M. Markle prakalbo su britišku akcentu (vaizdo įrašas)
Sasekso kunigaikštienė M. Markle į savo kaip karališkos šeimos narės pareigas žiūri labai rimtai. Akyli moters sekėjai pastebėjo, kad ji, vos kelis mėnesius pagyvenusi senajame žemyne, jau perėmė pusiau britišką akcentą.
Pramogos
Britų DJ Calvin Harris pateko į rimtą avariją
Visame pasaulyje garsus DJ į avariją pateko netoli savo namų Beverly Hillse.
Pramogos
Britanija nusprendė pažaboti Rusiją
Didžiosios Britanijos diplomatai ir politikai virtinę būsimų viršūnių susitikimų ketina išnaudoti tam, kad paragintų Vakarus ir visą pasaulio bendruomenę sukurti bendrą, kompleksinę kovos su Rusijos dezinformacija strategiją ir paskatintų peržiūrėti tradicinį diplomatinį dialogą su oficialiąja Maskva, rašo „The Guardian“.
Aktualijos
Geležinkelių infrastruktūroje planuojami dideli pokyčiai
Londono traukiniai greitu laiku pradės važiuoti visą parą, kaip ir metro, atsižvelgiant į modernizuotų geležinkelių paslaugų poreikį.
ŽYMA
NETEKTIS