sekmadienis, sausio 17 d.
Pasaulis
Škotija
Škotijos lyderė – Europos Sąjungai: tikimės vėl prie jūsų prisijungti
Škotijos vyriausybės vadovė Nicola Sturgeon šeštadienį išreiškė viltį, kad jos sritis atsiskirs nuo Jungtinės Karalystės ir vėl prisijungs prie Europos
Pasaulis
Škotijos nepriklausomybė
Škotijos lyderė ragina kitais metais surengti naują referendumą dėl nepriklausomybės
Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon pirmadienį pareiškė sieksianti antro referendumo dėl šios srities nepriklausomybės, jeigu jos Škotijos nacionalinė partija (SNP) gegužę laimės rinkimus.
Anglijoje
Škotijos iššūkis JK: po „Brexito“ prie parlamento liks plevėsuoti ES vėliava
Škotijos įstatymų leidėjai trečiadienį nubalsavo už tai, kad po Jungtinės Karalystės (JK) pasitraukimo iš ES prie regiono parlamento pastato Edinburge toliau plevėsuotų bendrijos vėliava.
Anglijoje
„Brexitas“ skatina raginimus pakartoti referendumą dėl Škotijos nepriklausomybės
Jungtinės Karalystės (JK) pasitraukimas iš ES atgaivino debatus dėl Škotijos nepriklausomybės, kaip manyta, išspręstus per istorinį referendumą, surengtą prieš beveik šešerius metus.
Lietuva
Škotams su britais nebepakeliui: referendumo žada prašyti dar šią savaitę
Škotijos pirmoji ministrė, Škotijos nacionalinės partijos (ŠNP) lyderė Nicola Sturgeon žada iki šios savaitės pabaigos pareikalauti iš Londono teisės surengti pakartotinį referendumą dėl regiono nepriklausomybės. Ji tai paskelbė antradienį Škotijos parlamente.
Pramogos
Škotijos lyderė ragina iki 2021 metų surengti antrą referendumą dėl nepriklausomybės
Škotijos vyriausybė „neužilgo“ pateiks parlamentui įstatymų projektus, laikomus pirmuoju žingsniu ruošiantis 2021 metais surengti antrą referendumą dėl šios Jungtinės Karalystės provincijos nepriklausomybės, trečiadienį paskelbė škotų pirmoji ministrė Nicola Sturgeon.
Verslas
Škotija pirmoji pasaulyje įsivedė minimalias alkoholio kainas
Škotija antradienį tapo pirmąja pasaulyje šalimi, įsivedusia minimalias alkoholio kainas, o Edinburgo vyriausybė išreiškė viltį, kad šis žingsnis, atliktas po daugelį metų trukusių teisinių ginčų, taps revoliucingu pavyzdžiu kitoms su girtavimu kovojančioms valstybėms.
Aktualijos
Škotija užsispyrė siekti nepriklausomybės referendumo
Škotijos vyriausybės vadovė Nicola Sturgeon trečiadienį per balsavimą turėtų užsitikrinti parlamento palaikymą savo siekiui organizuoti naują referendumą dėl regiono nepriklausomybės, nors tam nepritaria Londonas.
Pramogos
Dalia Ibelhauptaitė sulaukė palaikymo iš Edo Sheerano
Nepaslaptis, kad už britų aktoriaus Dexterio Fletcherio ištekėjusi lietuvių režisierė Dalia Ibelhauptaitė laisvalaikį leidžia talentingiausių pasaulio menininkų būryje. Tiesa, pastaruoju metu moters dienotvarkė itin užimta, mat režisierė žiūrovų dėmesiui netrukus Lietuvoje, Vilniuje ruošiasi pristatyti naują operą „Faustas”.
Pramogos
Londono operoje kyla alytiškės žvaigždė
Justinos Gringytės balsas garsiajame Londono Covent Gardeno teatre jau ne kartą skambėjo kartu su nepakartojamuoju ir užburiančiu Placido Domingo. 25 metų alytiškė savo planus ir pasirodymus pasaulinėse scenose jau sudėliojusi vos ne dešimtmečiui į priekį, tačiau juose kažkodėl nėra gimtosios Lietuvos, rašo \"Lietuvos rytas\".
ŽYMA
NICOLA STURGEON