penktadienis, spalio 30 d.
Kultūra
Menas
Metropoliteno muziejus lankytojų nelauks visą vasarą
Liepos 1-ąją ketinęs vėl atsidaryti Niujorko Metropoliteno meno muziejus pakoregavo savo planus ir paskelbė anksčiausiai duris atversiantis rugpjūčio viduryje. Tačiau tikėtina,  kad ilgai lauktas atidarymas įvyks tik rudenį.
Pasaulis
Tyrimas: Niujorke mirties nuo COVID-19 atvejų skaičius gali būti daug didesnis už oficialų
Niujorke tikrasis mirties nuo COVID-19 atvejų skaičius gali būti keliais tūkstančiais didesnis už vietos valdžios deklaruojamą oficialųjį skaičių, sakoma pirmadienį
Kultūra
Užkulisiai
Ž. Kempinas: „Stengiuosi fotografijoje atrasti savo realybę, o ne fiksuoti tikrovės dalį“
Pasaulis
Niujorkas
Daugiau nei 1000 Niujorko policininkų užsikrėtė koronavirusu
CNN duomenimis, antradienį infekcija buvo nustatyta Niujorko policijos 1048 pareigūnams bei 145 jos civiliams darbuotojams. Anksčiau skelbta, jog penki Niujorko policininkai nuo COVID-19
Verslas
Turtas
Labai turtingų žmonių pasaulyje 2019-aisiais padaugėjo dešimtadaliu
Tarptautinės tyrimų bendrovės „Wealth-X“ duomenimis, labai turtingiems (angl. very-high-net-worth, VHNW) priskiriamų žmonių pasaulyje 2019-aisiais padaugėjo 10 proc., iki 2,7 milijono.
Pasaulis
Niujorke per kelias valandas nušauti du policininkai
Niujorko Bronkso rajone anksti sekmadienį pašautas antras per kelias valandas policininkas, pranešė pareigūnai.
Pasaulio lietuviai
Ministras L. Linkevičius lankysis Niujorke
Rugsėjo 23-27 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos delegacijoje dalyvaus Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos 74-iosios sesijos bendruosiuose debatuose ir kituose aukšto lygio renginiuose Niujorke.
Pasaulio lietuviai
Niujorke rengiamos pirmosios litvakų dienos
Rengiantis 2020-iesiems, Lietuvos žydų istorijos metams, ir Vilniaus Gaono 300-ųjų gimimo metinių minėjimui Lietuvos generalinis konsulatas Niujorke, bendradarbiaudamas su Lietuvos kultūros institutu, Lietuvos kultūros atašė JAV, Žydų tyrimų institutu YIVO, Niujorko Hunter koledžu, rengia pirmąsias Litvakų dienas Niujorke.
Aktualijos
Skubi dingusios šešiolikmetės paieška: iš namų pabėgti ją suviliojo vyresnis vyras iš interneto
Victoria Grabowski iš Niujorko į Londoną atskrido šeštadienį, merginos šeima nerimauja, kad mergaitei gresia pavojus.
Vietovardžiai
G. Petronienė: „Svarbu ne kur keliauti, o su kuo“
Psichologė, psichoterapeutė Genovaitė Petronienė aplankytų kraštų nebeskaičiuoja – vien per pirmą šių metų pusmetį buvo suplanuotos šešios kelionės. Visgi jai svarbiau ne kur vykti, o su kuo.
Pasaulis
Į Londoną skridęs lėktuvas dėl viduje kilusio gaisro avariniu būdu leidosi Bostone
„Virgin Atlantic“ oro linijų lėktuvas, skrendantis iš Niujorko į Londoną, privalėjo avariniu būdu leistis dėl kajutėje kilusio gaisro.
Pasaulis
Niujorko centre ant dangoraižio sudužo sraigtasparnis
Manhatano viduryje mažiausiai vienas žmogus pirmadienį žuvo per sraigtasparnio avarinį nusileidimą ir gaisrą ant vieno dangoraižio, pranešė pareigūnai ir vietos žiniasklaida.
Pasaulis
Pamanęs, kad tai jogurtas, senolis suvalgė pusę skardinės dažų
90-metis senolis, suvalgęs pusę dažų skardinės, kažkaip sugebėjo išvengti visų nemalonių šalutinių poveikių. Be to, kai didžioji dalis taip pasielgusių žmonių jaustųsi nelabai maloniai, Niujorke gyvenantis Bobby šio savo poelgio nesureikšmina.
Aktualijos
Išpuolis Niujorke: vyro vairuojamas pikapas pražudė 8 žmones
Niujorką antradienį sukrėtė teroro aktas – iš Uzbekijos kilęs Saifula Sajipovas išnuomotu pikapu užvažiavęs ant šaligatvio ir dviračių tako užmušė aštuonis žmones, vėliau trenkėsi į mokyklinį autobusą.
Vietovardžiai
Jolantos Dapkūnaitės kelionių suvenyrai
Aktorės Jolantos Dapkūnaitės gyvenime svarbūs vietovardžiai ir objektai pažymėti laiko tėkmei nepavaldžiais vaizdais, garsais, kvapais ir intelektualiais įspūdžiais
Vietovardžiai
Garsiausias Niujorko viešbutis bus atnaujintas, nerimaujama dėl paveldo
Legendinis – ir vienas prabangiausių pasaulyje – Niujorko viešbutis „Waldorf Astoria“, garsėjantis savo įspūdingu „Art Deco“ fojė ir tuo, kad jame gyveno ne viena garsenybė, kovo 1 d. užsidaro renovacijai.
Atradimai
Niujorkas inkognito
Vos nusileidę į požemį laukti traukinio, niujorkiečiai tarsi įjungia energiją taupantį režimą: paskęsta mintyse ir nebesijaudina dėl savo įvaizdžio. Jie nepastebi, kad šios kasdienybės būsenos kai kam labai įdomios. Fotografas Vytenis Jankūnas žurnalistei Ievai Rekštytei-Matuliauskei pasakoja, kuo jam patinka scenos, kuriose „nieko nevyksta“.
Sveikata
5 gydytojos patarimai dirbantiems sėdimą darbą
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, bent 3 valandas per dieną sėdintis žmogus gyvenimą gali sutrumpinti maždaug 2 metais. Viena didžiausių šių laikų problemų yra ta, kad dauguma dirbančių žmonių prie darbo stalo praleidžia kur kas ilgiau – 8 ar net 12 valandų.
Sveikata
Sėdimas darbas: kaip išlikti aktyviems
Greičiausiai daugelis sutiksite, kad šiuolaikiniame gyvenime ko jau ko, bet streso tikrai netrūksta. Tačiau dažnai numojame ranka į save, į savo sveikatą, vis mažiau judame, ‒ šie veiksniai turi neigiamų pasekmių mūsų organizmui, ‒ tai ypač aktualu dirbantiems sėdimą darbą. Vis dėlto, pasak theguardian.com, gera žinia ta, kad daug kas priklauso ir nuo mūsų: pasivaikščiokite per pietų pertrauką, stovėkite per susitikimus ir kalbėkite gyvai su žmogumi vietoj to, kad rašytumėte jam el. laišką.
ŽYMA
NIUJORKAS