sekmadienis, lapkričio 1 d.
Pasaulis
Baltarusijos opozicijos lyderės nominuotos 2021 metų Nobelio taikos premijai
Norvegijos parlamentaras Geiras Toskedalas nominavo tris Baltarusijos opozicijos lyderes 2021 metų Nobelio taikos premijai už taikių protestų prieš Aliaksandro Lukašenkos
Pasaulis
Nobelio premija
Nobelio taikos premija paskirta Pasaulio maisto programai
Šių metų Nobelio taikos premija atiteko Pasaulio maisto programai (WFP), penktadienį paskelbė Norvegijos Nobelio komitetas.
Pasaulis
Nobelio premijos
Nobelio literatūros premija paskirta amerikietei Louise Glück
2020 metų Nobelio literatūros premija ketvirtadienį buvo paskelbta žydų kilmės amerikietei poetei ir eseistei Louise Glück „už jos su niekuo nesupainiojamą poetišką balsą, savo rūsčiu grožiu darantį individualią egzistenciją universalią“, pranešė Švedijos akademija.
Pasaulis
Genų inžinerija
Nobelio chemijos premija skirta už genų redagavimo technologiją
Šių metų Nobelio chemijos premija paskirta prancūzei Emmanuelle Charpentier ir amerikietei Jennifer A. Doudnai „už genomo redagavimo technologijos sukūrimą“.
Pasaulis
Nobelio premijos
5 žinotini dalykai apie Nobelio premijas
Nuo 1901 metų Nobelio premijos skiriamos žmonėms ir organizacijoms, kurių darbas nulėmė didelę žmonijos pažangą, kaip pageidavo išradėjas Alfredas Nobelis.
Pasaulis
V. Putinas nominuotas Nobelio taikos premijai
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nominuotas Nobelio taikos premijai. Apie tai paskelbė rusų naujienų agentūra Ria.ru. 2021 metų Nobelio taikos premijai V.
Pasaulis
Nobelio fondas: Nobelio premijų teikimo ceremoniją pakeis televizinis renginys
Pirmą kartą nuo 1944 metų dėl COVID-19 pandemijos atšauktą tradicinę Nobelio premijų teikimo ceremoniją pakeis televizinis renginys, antradienį pranešė organizatoriai. Premijos
Pasaulis
D. Trumpas pyksta, kad JAV televizijos kanalai nepranešė apie jo nominaciją Nobelio Taikos premijai
JAV prezidentas Donaldas Trumpas sukritikavo JAV televizijos kanalus, nieko nepranešusius apie tai, kad jis nominuotas 2021 metų Nobelio taikos premijai. „Šalies
Pasaulis
Norvegijos parlamentaras siūlo D. Trumpui skirti 2021-ųjų Nobelio taikos premiją
Vienas Norvegijos parlamento narys trečiadienį pareiškė, kad nominavo JAV prezidentą Donaldą Trumpą 2021 metų Nobelio taikos premijai už jo vaidmenį
Pasaulis
Nobelio premijų sezoną pradeda medicinos apdovanojimas
Nobelio medicinos premijos laureato paskelbimu pirmadienį prasidės neįprastas šių premijų 2019 m. sezonas, kai bus pagerbti iš karto du literatūros laureatai, o prestižinę taikos premiją, kaip spėliojama, galėtų gauti paauglė.
IT ir transportas
Dirbtinis intelektas
J. O’Keefe’as: „Nesu įsitikinęs, kad dirbtinis intelektas galės elgtis kaip žmogus“
„Tikiuosi, nematuosite mano IQ“, – išgirdęs mūsų žurnalo pavadinimą pajuokavo Vilniuje kovo mėnesį lankęsis Nobelio premijos laureatas medicinos srityje Johnas O’Keefe’as. IQ apžvalgininkas Gytis Kapsevičius su garsiu neuromokslininku kalbėjosi apie gyvūnus, kompiuterinius žaidimus ir kuo taksi vairuotojai pranašesni už kitus žmones.
The Economist
Po Nobelio komiteto sprendimo prievartavimai konflikto zonose atsidūrė dėmesio centre
Nobelio taikos premija šiemet skirta dviem aktyvistams, kovojantiems su seksualiniu smurtu karo zonose – dažniau apgailimu nei suprantamu blogiu
IT ir transportas
W. Ketterle: „Visuomenei reikia mokslininkų, einančių dar neišmintu keliu“
Technologinė pažanga, kaip ir žmonių susidomėjimas ja, stebina, sako Nobelio fizikos premijos laureatas, Masačusetso technologijos instituto profesorius Wolfgangas Ketterle. Tačiau to negana. Kalbėdamasis su IQ apžvalgininke Kotryna Tamkute jis teigė, kad norėdami keisti žmonių gyvenimus, turime užtikrinti mokslo, politikos ir verslo sąveiką.
Aktualijos
Kilus sąmyšiui dėl lytinės prievartos, Nobelio literatūros premija šiais metais nebus įteikta
Švedijos akademija penktadienį paskelbė, kad šiemet, pirmą kartą per beveik 70 metų, atidės Nobelio literatūros premijos paskyrimą.
Lietuva
LR Socialinės apsaugos ir darbo miniserijos „Facebook” įrašas sukėlė emigrantų pasipiktinimą
Po to, kai Jungtinės Karalystės (JK) Lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė kreipėsi pagalbos į LR Socialinės apsaugos ir darbo miniserijos (SADM) darbuotojus, jos laiškas buvo paviešintas asmeninėje ministerijos „Facebook” paskyroje, o ministerijos darbuotojos tonas nemenkai įpykdė JK gyvenančius lietuvius.
Lietuva
Išskirtinis įvykis: uždaryti vaikų globos namai
Paskutinėmis šių metų dienomis užfiksuotas neeilinis įvykis Lietuvoje. Pabradėje uždaryti vaikų namai. Visi šių namų globotiniai perkelti į bendruomeninius vaikų globos namus.
ŽYMA
NOBELIO PREMIJA