šeštadienis, rugsėjo 19 d.
Komentarai
KOMENTARAS
Trys švarkai trisdešimtmečio fone
Pirmą kartą pamatęs Lietuvos nacionalinio muziejaus Nepriklausomos valstybės atkūrimo 30-mečiui surengtos parodos „Nesusitaikę“ plakatą stabtelėjau. Teko pasukti galvą, kokia mintis slypi
Pasaulis
Rusija, JAV ir Ukraina
JAV dar metams pratęsė sankcijas Rusijai
JAV prezidentas Donaldas Trumpas  dar metams pratęsė sankcijas, Vašingtono įvestas Rusijai dėl Ukrainos krizės, antradienį pranešė Baltieji rūmai.
Lietuva
Maskvoje – fejerverkai Vilniaus užėmimo proga
Maskvoje šeštadienį bus iššauti fejerverkai, minint 75-ąsias metines, kai nacistinės Vokietijos karius Lietuvos sostinėje pakeitė rusų kariai. „Artilerijos maršalo Vladimiro Michalkino vardo gvardiečių saliutų divizionas surengs šventinį artilerijos saliutą Maskvoje Vilniaus išvadavimo nuo nacistinės Vokietijos okupacijos proga“, – nurodė Rusijos Vakarų karinės apygardos spaudos tarnyba.
Pasaulis
Šimtai migrantų okupavo Paryžiaus Panteoną
Šimtai nelegalių migrantų penktadienį okupavo Panteoną, esantį Prancūzijos sostinės Paryžiaus centre, reikalaudami įteisinti jų statusą ir reikalaudami teisės likti Prancūzijoje.
Lietuva
Pareikštas protestas Rusijos ambasados atstovui
Liepos 11 dieną į Užsienio reikalų ministeriją iškviestas Rusijos ambasados atstovas, kuriam pareikštas protestas dėl Rusijos Federacijos Vakarų karinės apygardos sprendimo šį šeštadienį artilerijos saliutais pažymėti Lietuvos sostinės Vilniaus, o rugpjūčio 1 dieną – Kauno, užėmimo metines.
IQ Tema
Gordijo mazgas: rusiškas, tylus ir abejingas tolesnis Krymo virškinimas
Po Krymo aneksijos praėjus penkeriems metams taip ir nematyti išeities iš diplomatinio aklagatvio, į kurį Rusiją įstūmė save ir tarptautinę bendruomenę
Aktualijos
Žaliojo tilto skulptūros vis dar neranda sau vietos
Vilniaus meras Remigijus Šimašius sieks, jog taryba dar kartą svarstytų galimybę perduoti sovietines Žaliojo tilto skulptūras Lietuvos dailės muziejui, kuris, savo ruožtu, skolintų jas Grūto parkui.
IQ Tema
1938–1947 m. Posėdis, kolūkis ir „Lietūkis“
Valstybės sėkmė gali būti matuojama tuo, kaip kokybiškai ji reflektuoja praeitį, kaip ryžtingai kuria dabartį ir tiki ateitimi.
Kultūra
Ji vis viena skambėjo
Nacistinės Vokietijos gniaužtai – agresyvi germanizacija – per Antrąjį pasaulinį karą palietė visą Europą, ir Lietuva nebuvo išimtis
Aktualijos
Maskva tikina, kad nesitreniruos okupuoti kaimyninių šalių
Rusijos gynybos viceministras Aleksandras Fominas pareiškė, kad Rusijos ir Baltarusijos rugsėjį organizuojamos didelio masto karinės pratybos „Zapad 2017“ bus absoliučiai gynybinio pobūdžio ir niekam nekels grėsmės.
Aktualijos
Skandalas: „lietuvaičių mafija” kaltinama diskriminacija
Prabangiojo parduotuvių tinklo „Harrods” darbuotojas buvo atleistas už tai, kad suvalgė gabalėlį šokoladinio pyrago, pranešė naujienų portalas standard.co.uk. Už šį nesusipratimą, vyriškis kaltina lietuvaites koleges.
ŽYMA
OKUPACIJA