ketvirtadienis, balandžio 22 d.
Pasaulis
Per Rusijos televiziją parodytas robotas - apgaulė
„Moderniausias robotas“, parodytas per Rusijos pagrindinės naujienų televizijos reportažą, iš tikrųjų buvo vyras roboto kostiumu, trečiadienį atskleidė interneto vartotojai.
Aktualijos
JK kilo grėsmė saugumui?
Didžiosios Britanijos karinėse bazėse paskelbtas aukščiausio lygmens saugumo įspėjimas. Tai nutiko po to, kai Rusijos televizijos komanda buvo pričiupta šnipinėjanti slaptoje Didžiosios Britanijos kibernetinio karo būstinėje.
Pasaulis
Europos parlamentarai reikalauja Magnitskio įstatymo visoje ES
Parlamentarai iš daugumos ES valstybių narių reikalauja Magnitskio įstatymo, galiojančio visos ES lygiu. Tarp pasirašiusiųjų atvirą laišką užsienio reikalų ministrams – du Lietuvos atstovai Europos Parlamente, Laima Andrikienė ir Petras Auštrevičius. Dokumentą taip pat pasirašė Lietuvos Seimo narys Emanuelis Zingeris.
Pasaulis
Ukraina uždraudė įvažiuoti į šalį 16–60 metų Rusijos piliečiams vyrams
Ukraina penktadienį apribojo įvažiavimą 16–60 metų Rusijos piliečiams vyrams, Maskvai praėjusį savaitgalį Kerčės sąsiauryje užėmus tris ukrainiečių karo laivus, paskelbė Ukrainos pasieniečių vadovas.
Pasaulis
Rusija pasišaipė iš Britanijos
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pasišaipė iš britų sausumos pajėgų vado, pareiškusio, kad Rusija kelia didesnę grėsmę Didžiosios Britanijos saugumui nei „Islamo valstybė“ (IS).
Aktualijos
Paaiškėjo didžiausia grėsmė Britanijai
Rusija šiuo metu „neabejotinai“ kelia didesnę grėsmę Didžiosios Britanijos saugumui nei teroristų grupuotės, tokios kaip „Islamo valstybė“ (IS) ir „al Qaeda“, šeštadienį interviu žiniasklaidai pareiškė britų sausumos pajėgų vadas.
Pramogos
Londonas pasisakė dėl galimo bendradarbiavimo su Rusija
Didžiosios Britanijos vidaus reikalų ministerija pareiškė, kad viena Rusijos bendrovė, kuriai patikėta rinkti prašymus dėl vizų suteikimo Maskvoje, „neturi absoliučiai jokios įtakos vizų išdavimo procesui“.
Aktualijos
Rusija turi prieigą prie Britanijos vizų išdavimo sistemos
Žurnalistinių tyrimų grupė „Bellingcat“ ir Rusijos tinklalapis „The Insider“ penktadienį paskelbė, kad Rusijos žvalgybos tarnybos galimai įsilaužė į vienos bendrovės, tvarkančios prašymus išduoti vizas į Didžiąją Britaniją, elektroninį tinklą.
Aktualijos
JK koronerių prašoma atnaujinti prieš 6 metus mirusio vyro mirties priežaščių tyrimą
Prieš šešerius metus savo namuose Londone mirusio Rusijos verslininko Aleksandro Perepilično gyvybės draudimo kompanija prašo koronerių nustatyti, ar vyras nebuvo nunuodytas.
Aktualijos
Solsberio restorane apsinuodijęs rusų modelis teigia, kad ją norėta nužudyti
Modelis Ana Šapiro, kuri sekmadienį drauge su vyru atsidūrė ligoninėje dėl sunkaus apsinuodijimo viename Anglijos Solsberio miesto restoranų, incidentą pavadino Rusijos specialiųjų tarnybų įvykdytu pasikėsinimu ją nužudyti, rašo britų bulvarinis laikraštis „The Sun“.
Aktualijos
Mirtinus nuodus paskleidę vyrai tikina atvykę tik atostogų
Dviejų buvusio Rusijos šnipo Sergejaus Skripalio apnuodijimu kaltinamų vyrų pareiškimas, kad jiedu atvyko į Angliją turistiniais tikslais, penktadienį ne tik sukėlė Didžiojoje Britanijoje pašaipų bangą, bet ir nustebino paprastai patriotiškai nusiteikusią Rusijos žiniasklaidą.
Pramogos
Londono ir Rusijos santykiai toliau kaista: neleista organizuoti itin svarbaus renginio
Londone kasmet rengiamas pokylis karjerą norintiems padaryti rusams, organizuojamas carų šeimos palikuonių, šiais metais buvo atšauktas, smarkiai pašlijus Didžiosios Britanijos ir Maskvos santykiams.
Pramogos
Žinomas aktorius skiriasi su 60 metų jaunesne žmona, priežastis atima žadą
87 metų aktorius Ivanas Krasko skiriasi su net 60 metų už jį jaunesne žmona Natalia. 2015-ųjų rugsėjį mylimąją vedęs vyras kaip skyrybų priežastį nurodė tai, kad žmona nesutinka patenkinti jo lytinių poreikių.
Aktualijos
JK ambasada kaltina Rusiją skleidžiant „dezinformaciją“ apie Skripalius
Didžiosios Britanijos ambasada Maskvoje apkaltino Rusiją skleidžiant „dezinformaciją“, Londonui pateikus dviem Rusijos piliečiams kaltinimus dėl buvusio šnipo Sergejaus Skripalio ir jo dukros Julijos apnuodijimo Anglijoje nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“.
Aktualijos
Maskva apkaltino Londoną ruošiant provokaciją dėl cheminio ginklo
Maskva įsitikinusi, kad išvakarėse Londono paskelbta ataskaita apie buvusio Rusijos šnipo Sergejaus Skripalio apnuodijimą siejama su ruošiama provokacija, per kurią Sirijos Idlibe bus panaudotas cheminis ginklas, ketvirtadienį pareiškė Rusijos ambasadorius prie Jungtinių Tautų Vasilijus Nebenzia.
Pramogos
Nepaisant įrodymų, Rusija atmetė kaltinimus dėl šnipų apnuodijimo
Maskva ketvirtadienį pareiškė, kad Didžiosios Britanijos kaltinimai, jog Kremliui tenka galutinė atsakomybė už buvusio šnipo apnuodijimą Anglijoje panaudojant nervus paralyžiuojančią medžiagą, yra „nepriimtini“.
Pramogos
Veiksmo filmų žvaigždė Seagalas ketina Rusijoje atidaryti aikido mokyklą
Holivudo aktorius Stevenas Seagalas, turintis Rusijos pilietybę, planuoja įsteigti aikido mokyklą šioje šalyje, trečiadienį pranešė rusų žiniasklaida.
Pasaulis
JAV paskelbė sankcijas Rusijai dėl Skripalių apnuodijimo JK
JAV nutarė įvesti naujas sankcijas Rusijai dėl buvusio šnipo Sergėjaus Skripalio ir jo dukros Julijos Skripal apnuodijimo Jungtinėje Karalystėje šių metų kovo mėnesį.
Pramogos
S. Seagalui paskirta ypatinga misija Rusijoje
Maskva paskyrė JAV veiksmo filmų aktorių Steveną Seagalą savo ypatinguoju pasiuntiniu ir pavedė jam rūpintis bendradarbiavimu su JAV humanitarinėje srityje, šeštadienį paskelbė Rusijos užsienio reikalų ministerija.
Lietuva
Rusija nusitaikė į Sausio 13-osios bylą
Pirmadienį Rusija pranešė apie tai, kad Sausio 13-osios bylą nagrinėjantys lietuviai patys yra įtariami nusikaltimais.
ŽYMA
OPEL