šeštadienis, rugpjūčio 15 d.
Aktualijos
Virš JK prekybos centrų pakibo nedarbo šmėkla
Vienas iš didžiausių Jungtinės Karalystės prekybos centrų tinklas patvirtino gandus apie tai, kad ruošiasi uždaryti daugybę parduotuvių, o tūkstančiai žmonių gali likti be darbo.
Pramogos
Parduotuvių tuštėjimo metas: traukiasi dar vienas britų tinklas
Per ateinančius metus dar daugiau parduotuvių žada uždaryti ir beveik tūkstantį žmonių be darbo palikti žada vaikų prekių prekybos tinklas „Mothercare“.
Aktualijos
Nedarbas JK žemiausias per 42 metus
Nedarbo Jungtinėje Karalystėje (JK) rodiklis, per pastarąjį ketvirtį nukrito nuo 4.3 proc. iki 4.4 proc. Tai reiškia, kad per pastaruosius tris mėnesius bedarbių skaičius išaugo dar 75 tūkstančiais, o tai jau yra beveik 1,5 milijono darbo neturinčių asmenų visoje JK.
Pasaulis
Ispanijos nedarbo rinką gaivina turizmas
Pasaulį krečiant teroristiniams išpuoliams, Ispanija vis dažniau atsiduria tarp šalių, į kurias plūsta minios poilsiautojų. Turzimo bumas džiugina šalies gyventojus, nes Ispanijoje atsiranda vilties susirasti darbą.
Lietuva
Kas labiausiai nepatinka lietuviams Lietuvoje?
Lietuviai nėra patenkinti gyvenimu Lietuvoje. Didžiausią įtaką tokioms jų nuotaikoms daro ekonominė situacija.
Aktualijos
Universitetai pasigenda aiškios Vyriausybės vizijos
Aukštojo mokslo optimizacija būtina, tačiau valstybinės aukštosios mokyklos turi nuspręsti ar reforma vyks nuosekliai ir etapais, ar reikia greitos ir kardinalios pertvarkos – apie tai buvo kalbėta diskusijoje dėl valstybinių aukštųjų mokyklų tinklo optimizavimo, kurią su universitetų vadovais organizavo Lietuvos verslo konfederacija (LVK).
Aktualijos
Augo atlyginimai ir mažėjo nedarbo lygis
Jungtinės Karalystės nedarbo lygis per praėjusius tris mėnesius nukrito iki 7 tūkst. ir dabar siekia 1.6 milijono. Šis darbo neturinčių žmonių skaičius yra mažiausias per vienuolika metų.
Lietuva
Paviešino reikalingiausių Lietuvoje darbuotojų sąrašą
Lietuvos vyriausybė paviešino labiausiai Lietuvoje geidžiamų specialistų sąrašą. Paaiškėjo, kad tėvynėje darbdaviai jaučia ne tik informacinių technologijų specialistų, tačiau ir pramonės darbuotojų.
Lietuva
Lietuviški skaičiai, kurie nedžiugina
Lietuvoje realusis darbo užmokestis pernai, palyginti su 2015 metais, padidėjo 7,3 proc, uo tarpu vidutinis mėnesio atlyginimas į rankas (atskaičius mokesčius) išaugo 8,3 proc. iki 600 eurų.
Aktualijos
Nedarbo lygis išliko stabilus
Nedarbo lygis Jungtinėje Karalystėje trečią metų ketvirtį išliko nepakitęs ir siekia 4,8 proc.
Aktualijos
Kaip geriausiais laikais: nedarbas JK susitraukė dar labiau
Nepaisant prastų prognozių dėl „Brexit“, Jungtinėje Karalystėje per pastaruosius tris mėnesius ir toliau mažėja bedarbių skaičius.
Pasaulis
Ispanijoje darbą susirasti vis lengviau
Iš recesijos gniaužtų Ispanija vaduojasi jau ne vienerius metus ir kol kas jai sunkiai sekėsi gerinti ekonominius rodiklius. Ir pirmą kartą per kelis metus šalies bedarbystės rodikliai suteikė vilties.
Aktualijos
Jungtinėje Karalystėje – rekordiškai mažai bedarbių
Jungtinės Karalystės nedarbingumo lygis nukrito iki 4,9 proc. ir yra žemiausias nuo 2005 metų.
Aktualijos
Išmokų mažinimas neskatina ieškotis darbo
Specialaus tyrimo metu nustatyta, kad įvairių išmokų mažinimas ilgalaikiams bedarbiams nemotyvuoja jų susirasti darbą, o tik dar labiau pablogina jų ir jų šeimų buitį.
Aktualijos
Pašalpos: išmokos mažės pažeidžiamiausiems
Po atkaklių derybų parlamente Jungtinės Karalystės valdžia priėmė sprendimą mažinti nedarbo išmokas neįgaliesiems.
Gyvenimas
„Bedarbis = netikėlis tinginys“? Apie darbo praradimą ir pagalbos svarbą
Jau keletą metų spaudoje skaitome, girdime, o neretai ir patys pasakome: lietuviai emigruoja, nes darbo nėra ir nebus, ateities nėra, paskutiniai išvykstantys išjunkite šviesas, jaunimo nedarbas, vyresniųjų nedarbas, socialinė atskirtis, krizė praėjo ir vėl ateina nauja, mirsime iš bado ir panašiai…
Lietuva
Prastas įvertinimas: Lietuva stovi vietoje
Lietuvos pastangos reformuoti stagnuojančias sritis įvertintos itin kukliai. Europos Komisija (EK) pateiktoje ataskaitoje rašo, kad šalis padarė tik ribotą pažangą reformuodama mokesčių ir pensijų sistemas bei spręsdama kvalifikuotos darbo jėgos trūkumą, nesmarkiai pasistūmėjo gerindama ir sveikatos apsaugą.
Aktualijos
Pardavėjams numatoma tamsi ateitis
Teigiama, kad per artimiausią dešimtmetį Jungtinėje Karalystėje darbo neteks beveik milijonas mažmeninėje prekyboje dirbančių žmonių.
Pasaulis
Išvažiavę turistai ispanus paliko be darbo
Ispanijoje nedarbo lygis toliau gąsdina tiek paprastus mirtinguosius, tiek iš krizės šalį bandančius išvesti politikus. Pasibaigus sezoniniams kontraktams, bedarbių armija didėjo jau trečią mėnesį iš eilės. Spalio duomenys rodo, kad šiuo metu šalyje darbo neturi 4,18 mln. žmonių, pranešė portalas thelocal.com.
Pasaulis
Ieškai darbo? Italiją geriau aplenkti
Italijai iki šiol nepavyko susidoroti su ekonominės krizės sukeltomis problemomis. Viena jų – didelis nedarbas. Atlikus tyrimą ir įvertinus šalies ekonomikos augimo tempus, ateities prognozės nėra tokios optimistinės, kaip kad buvo prieš kurį laiką.
ŽYMA
OPTIMIZAVIMAS