šeštadienis, sausio 23 d.
IT ir transportas
Estai tikrina, ar pašto robotai pranašesni nei kurjeriai
Estijos sostinėje Taline šią savaitę pradėti pašto robotų bandymai, pranešė valstybinė pašto įmonė „Eesti Post“. Prieš mėnesį Estijos parlamentas priėmė teisės aktus, leidžiančius pašto robotams važinėti šaligatviais.
Gyvenimas
Alaus joga: viskas dar keisčiau, nei pamanėte
Alus – kaip kava ar raudonasis vynas – yra vienas iš tų paradoksalių gėrimų: kenksmingų, tačiau periodiškai pagarbinamų dėl jo naudos sveikatai. Pavyzdžiui, kai kurie moksliniai tyrimai rodo, kad alus gali pagerinti smegenų funkciją, sustiprinti kaulus ir net padėti atsigauti po treniruotės.
Sveikata
Stresas. Kaip jį suvaldyti?
Filosofas, edukologas, keliautojas, lektorius, vedinis atsrologas ir chiromantas Egidijus Gubinas pataria, kaip susitvarkyti su dažnu kasdienybės palydovu stresu.
Gyvenimas
Joga: 6 priežastys žiūrėti į nosį
Sukurti ryšį tarp proto ir kūno padeda nasagra drishti – žiūrėjimas į nosies galiuką. Tai labiausiai paplitęs iš regėjimo koncentracijos pratimų jogos praktikoje.
Gyvenimas
Joga – tai kelias į vidinę ramybę
Joga – tai pirmiausia mokslas bei juo paremta praktika, kurių ištakos siekia apie 3000-uosius metus prieš Kristų.
Gyvenimas
Kas yra JOGA?
Joga šiandien taip „įėjo“ į mūsų gyvenimą, kad sunku būtų rasti visiškai nieko apie ją negirdėjusį žmogų. Tai senoji dvasinė praktika, kilusi iš Indijos. Ji susideda iš aštuonių pakopų, paliečiančių visus žmogaus gyvenimo aspektus – nuo moralinių principų laikymosi, darbo su kūnu ir kvėpavimu, iki labiau subtilių psichikos, proto ir pasąmonės valdymo technikų.
Gyvenimas
Joga ‒ kūno, proto ir dvasios mokytoja
Prieš tūkstančius metų iš Indijos kilusi joga tapo viena populiariausių sporto rūšių. Ir nesvarbu, ar joga išpopuliarėjo dėl to, kad žmonės patiria daugiau streso, ar dėl to, kad seka įžymybių gyvenimus; bet kuriuo atveju Amerikos osteopatijos asociacija savo puslapyje osteopathic.org teigia, kad šis indų filosofijos mokymas, apimantis ir fizinius, ir mentalinius pratimus, yra labai naudingas, todėl bene kiekvienas turėtume jogą įtraukti į savo kasdienį gyvenimą.
Gyvenimas
10 būtiniausių jogos aksesuarų namams ir rankinukui
Žinome, kad senovės jogai gyvendavo olose ir praktikuodavo neprisirišimą prie šio daiktais apkrauto pasaulio, ir už tai juos gerbiame. Tačiau mes patys, jogos studijų senbuviai ar ką tik „užsikabliavę" naujokai, kelyje į tokį dvasinį ir fizinį tobulumą nepriskubėsime – kol daiktai mums reikalingi, tol jais ir naudosimės. Tad geriau jau turėti naudingus ir tobulumo siekiant praverčiančius daiktus. Šis sąrašas ir jogui, ir ne jogui gėdos nepadarys, o kasdieninį gyvenimą pavers šiek ties spalvingesniu.
Gyvenimas
Kaip joga ir kvėpavimas stiprina imunitetą
„Kvėpuokite, kvėpuokite”, tūkstantąjį kartą sako jūsų jogos mokytoja, ir jūs, jei ne susinervinate, tai bent tyliai pasijuokiate, prisimindami Facebook’o demotyvacinį filmuką šia truputėlį įkyrėjusia tema. Pažįstama? Ir iš tiesų, kodėl gi ta jūsų jogos mokytoja tebekartoja (ir, jei jums pasisekė, nenustos kartoti) tą amžinąją kvėpavimo mantrą?
Gyvenimas
Jogos praktika: Ajurvedinės stichijos, siaučiančios mūsų kūnuose, ir kaip jas sutvardyti
Turbūt kiekvienas holistinis terapeutas pritars teiginiui, jog pagrindinis šiuolaikinės Vakarų medicinos minusas yra tai, kad į žmogaus kūną per dažnai žiūrima kaip į izoliuotą, o ne kaip į daug didesnei sistemai priklausantį objektą. Ši sistema, be abejo, yra gamta.
Gyvenimas
Joga – geresnei miego kokybei
Jogą ir natūralią mediciną Indijoje studijavusi, Jogos, Ajurvedos ir Holistino masažo terapeutė Olya Samadhim specialiai „Tiesos“ skaitytojams: apie jogos svarbą kokybiškam miegui.
Gyvenimas
Kuo joga geresnė už sporto klubą?
Nuo senų laikų praktikuojama joga net ir šiandien drąsiai konkuruoja su kitomis sporto rūšimis. Žmogaus kūnui reikia judėti, todėl didelė dalis žmonių bėgioja, žaidžia sportinius žaidimus ar kilnoja svarmenis sporto klubuose. Tačiau ar žinote, kuo joga geresnė už sporto salę? Patarimais ir patirtimi dalinasi jogos ekspertė Heidi Kristoffer.
Gyvenimas
Kuo naudinga joga?
Joga – senovinė mankšta, kurios užuomazgos aptinkamos Indijoje. Joga praktikuojama siekiant išvystyti teigiamą požiūrį į supantį pasaulį, pasiekti taiką su savimi bei aplinka. Tačiau, šiandien daugelis žmonių pamiršta apie dvasinę jogos naudą ir galvoja apie ją, kaip apie fizinę iškrovą, kurios metu grupė žmonių atlieka keistas ir sudėtingas kombinacijas su savo kūnu. Štai keletas įrodymų, jog joga Jums tikrai naudinga.
Gyvenimas
10 jogos pradžiamokslio žingsnių
Niekada nevėlu pradėti rūpintis savo kūnu ir siela, tikina jogos specialistai. Štai keletas dalykų, kuriuos privalu žinoti pradedantiesiems užsiiminėti joga.
Gyvenimas
Jogos principai, vedantys į laimingą gyvenimą
Egzistuoja tiesa, kad joga nėra tik eilinis sportas kūnui. Be įvairiausių pratimų, saulės sutikimų, stovėjimo žemyn galva, joga tuo pačiu yra ir penas sielai, raktas į laimingą pilnavertį gyvenimą. Jogos principai moko, kaip teisingai elgtis gyvenimo situacijose. Jogai teigia, kad taikydamas šias taisykles, žmogus gali pasiekti laimę.
Gyvenimas
Jogos gydomoji galia
Jogos pozos, tokios kaip „šuniukas“, padeda sumažinti pacientų, sergančių vėžiu, uždegimus – skelbė nationalgeographic.com.
Gyvenimas
Jogos mokytoja svajonę apie meilę vijosi per žemynus
Mėlynakė panevėžietė Aurelija Juchnevičiūtė, aukšta blondinė, aplinkinių dėmesį traukė ne tik Nairobyje, kur dabar augina du vaikus, bet ir visur kitur pasaulyje, kur keliavo ieškoti dviejų didžiausių savo aistrų. Meilės paieškos ir joga lietuvę buvo nubloškę į Ugandą, Indiją, Ameriką, Haitį, Belgiją ir t. t. Klajones prieš beveik dvidešimt metų pradėjusi Londone, nusiraminimą ji pagaliau rado Kenijoje.
ŽYMA
PAŠTO ROBOTAI